Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Régebben (30-40 évvel ezelőtt)...

Régebben (30-40 évvel ezelőtt) a felső tagozatban és középiskolában hogyan zajlottak a testnevelés órák?

Figyelt kérdés

Általában hogyan volt felépítve egy óra? Szerintetek keményebb volt, mint ma?

Mi volt a kötelező öltözet?


Írd ide, hogy melyik időszakról illetve általános vagy középiskoláról szól-e a leîrás!



febr. 21. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Azért régebben nem voltak JELLEMZŐEN ennyire puhányok a fiatalok. Persze, volt akkor is olyan, aki gyengébb volt és most is van nyilván, akik erősebbek, de az átlagos színvonal 30-40 éve magasabb volt.


Az amerikanizált világban minden a külcsinről szól, a látszatról... A csajok ha kellene vagy nem, akkor is 70-80%-ban feketében vagy valami nagyon sötétben vannak. Melegítő, leggings vagy efféle, de a tornaruha...


A csajok 2 fekvőtől kidöglenek, ráadásul nagyon sokat lógnak. Régebben fele ennyi tesióra elkerülés nem volt. Ez azt jelenti, hogy a hozzáállás nagyon romlott.


No persze ez nem csak a lányokra igaz, hanem a pasikra is. Csak ugye van egy jolly joker, amivel a pasik nem élhetnek lógás gyanánt, de ettől függetlenül a mostani tipik srác is elég nyighaj. Minden kamuérvre hivatkozva próbálnak felmentést szerezni, nehogy véletlenül meg kelljen mozdulni.


Szerintem régebben sokkal nagyobb volt a fegyelem, az önfegyelem, általánosságban keményebbek, munkásabbak voltak a tesiórák, a tanárok is következetesebbek voltak és inkább voltak elvárásaik akkor, semmint most.


Összességében ég és föld.

febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 90-es években kötelező volt a sötét rövidnadrág meg a fehér póló, fehér zokni, tornacipő. Akin nem ez volt, az nem tesizett, igazolatlan órát kapott, de ez kb sose fordult elő.


Mindig volt bemelegítő futás, aztán torna, a napi óra anyaga, aztán játék. Aki az óra elejei futásban (az iskola udvarán a nagy salakpálya körül mondjuk 4 kör) elsőnek ért vissza a tanárhoz, az döntötte el, mit játsszunk a végén. Ja és egy héten 2-3 tesink volt, nem minden nap. Volt egy év, amikor dupla óra volt, máskor nem volt tesi.


Ami nekem pl nagy különbség a mai felsősökkel szemben, hogy nagyon ritka volt, ha valaki fel volt mentve, vagy nem öltözött át.

febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nézem, ugyanazt művelik a kamaszaim, mint annó én, és kb ugyanaz a rövidgatya-bő póló az öltözetünk. Ők velem ellentétben még néha edzésre is járnak, szóval pont hogy nem puhányabbak nálam :D
febr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kevesebb – heti kettő –, de intenzívebb tesiórák voltak ezelőtt 30-40 éve. Sokkal nagyobb fegyelem mellett jellemezte az órákat.

A tesitanárok egy része vadállaként viselkedett, ezért sokszor gyomorgörccsel mentünk órára. Gyakori volt a megalázás. A diákok nem merték megtenni, hogy passzióból ne vigyenek tornaruhát az órára, mert akkor is kellett – utcai ruhában mezítláb – tornázniuk. Nálunk a fiúknak fehér atléta és egységesen kék tornanadrágot kellett viselniük, a lányoknak pedig dressz volt az előírás. A zokni színe mindegy volt, és a kicsi választék miatt szinte mindenki ugyanolyan tornacipőben tornázott.

febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Na én még összehasonlítást is tudok neked mondani Kérdező :)

Szüleim esete, 80-as évek, középsuli: minden tornaórán játszottak, mindegy volt, mit vesznek fel, egy rezignált öregember volt a tanáruk.

Én esetem, jelenleg, gimi: komoly órák vannak tanmenet szerint, kemény erősítéssel, fiatal sportember a tanárunk. Kötelező öltözet: fiúknak fehér trikó (ország kb egyetlen sulija, ahol még atléta kell), kék rövidgatya, fehér zokni, sportcipő. Akinek nincs váltóruhája, mezítláb le kell nyomnia az órát.

febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es: Ez általános vagy középsuli volt?A 80-as vagy a 90-es écek? Miben volt például megalázó a tanár? Mennyire voltatok motiváltak a tanórán kívüli mozgásra akkoriban? Többen sportoltak,mint ma?


5-os: Titeket motivál az ilyen típusú tesióra? Szerettek mozogni ott is?

febr. 23. 20:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok. Igazából nálunk a legtöbben sulin kívül is sportolunk, én pl judozok, szóval motiváltak vagyunk tesin is.
febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Nyolcvanas évek általános iskola. A tanár gyakran üvöltözött velünk trágár szavakat használva. Mindenki tudta, hogy ez nincs rendben, de senki sem mert szólni, mert akkor olyan világ volt. A tornatanárok azokat a diákokat akik nem sportoltak egyesületben nem vették emberszámba és úgy is viselkedtek velük. Ha egy testnevelő ma úgy videlkedne mint akkor, a tanárhiány ellenére is azonnal kirúgnák, ami szerintem helyes is.

febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as: Ez szomorú.A középiskoládban hogy volt?


A kötelező öltözet mennyire zavart/zavar titeket?

febr. 26. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A középiskola más világ volt. Világos szabályok mellett normális testnevelők tartották az órákat. Az egyenruha – a többi órán hordott köpennyel együtt – az életünk része volt, és egyáltalán nem zavart. A fiúknál középiskolában is ugyanolyan is maradt a fehér trikó tornanadrág párosítás, csak a nadrág színe változott, a lányok pedig dresszt viseltek az első két évben. Utána, ahogy nőiesedtek, már pólót és hosszabb nadrágot is hordhattak. A cipőre nem voltak olyan háklisak a tanárok, mint általánosban, de ha valaki nem nem vitte el órára, annak mezítláb kellett tornáznia, ami parkettás teremben érthető is volt.
febr. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!