Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatikus BSC után...

Lacithelaci kérdése:

Gazdaságinformatikus BSC után adattudomány MSC vagy programtervező informatikus MSC?

Figyelt kérdés
A későbbiekben gépi tanulással szeretnék foglalkozni

márc. 2. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Adattudomány MSc utána pedig PhD
márc. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Akkor szerintem az utóbbi, és rá kellene állni az MI-re.
márc. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

A proginfó az egyetlen értelmes választás itthon.


Elmagyarázom. Eddig még nem láttam itthon olyan adattudomány MSc tantervet, amely akár csak súrolta volna az adattudományt. Ilyen fenszi adattudomány-szakmunkás tanterveket láttam, mindenféle parasztvakításokkal (NLP, CV stb.) – adattudomány azaz statisztika nélkül.


Ha adattudós szeretnél lenni itthon, akkor a biztosítási matek vagy elte survey statisztika szak a te barátod, de az adattudomány msc-k haloványak mint az őszi harmat. És főleg az amúgy is gyenge gazdinfóra… Max. projektmenedzser lenne ezzel a kombóval belőled, nem tanulnád meg rendesen a szakmát.


Sokkal értelmesebb választás a proginfó, és utána majd copilot segítségével valahogy elboldogulsz.

márc. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

Most kezdtek indulni adattudomány szakok. Én is járok az egyikre és eddig nem mondanám rossznak. Már amúgy a pályán dolgozom egy kis ideje. Nem tudom mit szeretnél csinálni (bár feltételezem adattudós akarsz lenni), de szerintem proginfó MSc-t ne csinálj. Vagy adattudomány msc vagy matek bsc inkább, plusz gyakornokság mellette a területen.


Szerintem amúgy nem adattudomány msc-n kell megtanulni a matek nagy részét, hanem előtte BSc-n. Aztán persze msc-n is kell valamennyit, de ha ott a matek lenne a fő szempont, az adattudományig aligha lehetne eljutni. Más kérdés, hogy miért infó karokon van, és miért nem matematikus MSc ez a legtöbb helyen. (kivéve BME)

márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!