Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatban ha a szerző...

Szakdolgozatban ha a szerző Dr valaki szövegközben a Dr-t nem kell jelölni?

Figyelt kérdés

Megnéztem már a mintát de ezt pont nem írja.

Az irodalomjegyzékben tudom, hogy ki kell írni a Dr jelzést

de szöveg közben?


márc. 3. 00:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ismertebb, gyakori hivatkozási stílusokban sem a szövegközben, sem a jegyzékben nem szükséges. A "titulus" nem a név része.
márc. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én elvárnám, hogy a titulus szerepeljen ha Dr lennék, de sajnos nem vagyok :D

Köszi!

márc. 3. 01:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a legtöbb ember, akitől egy szakdolgozatban hivatkozol, Dr., ezért felesleges. A hivatkozás lényege, hogy egyértelműen beazonosítható legyen, kitől származik az adott információ - ez pedig tökéletesen működik a Dr. nélkül is.
márc. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt lehet hogy egy cikket még Kovács Bélaként írt, akkor felesleges lenne, egy Dr. Kovács Bélával bonyolítani a nyomonkövethetőségét, másfelől a komolyabb cikkeket nem csak sima Dr.-k írják, ha nem Dr. habil PhD EMSCV stb. mindenféle furcsa mozaikszavas titulust egymás hátára halmozó emberek. Ezek csak zavarnák a szemet :D
márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3: Azért nem mindenki. De a legtöbb igen, igaz.


4:

Világos, köszi szépen.

márc. 3. 11:25
 6/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Amiért még nem szokás használni, az a tekintélyre hivatkozás érvelési hibájának az elkerülése.


Attól, hogy egy a #4 által is említett "Dr. habil PhD EMSCV" állít valamit, az még nem válik használható, hiteles forrássá, főleg ha a konkrét szakterületén kívül esik a téma.


Példa erre "Robert H Eckel, MD, FAHA, FACC, FNLA" aki kiváló orvos, OTT valóban megérdemli a tekintélyt, de evolúció témakörében a kreacionizmusával minden, csak nem hivatkozható forrás.


A szakdolgozatban (és igazából mindenhol IS így kéne) nem engedélyezett valamit azért felhasználni, mert adott személytől származik.

Adott (és lehetőleg helyes) tartalmat kell felhasználni, függetlenül az írójától.


Ezért kérik a hivatkozási stílusokban a doktorátusi titulusok elhagyását. Hogy kizárják a tartalom tekintélyelvű megítélését.

márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
márc. 3. 14:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szokták (az okát én sem értem, de jobb is így), viszont 1# pedig a név része, sőt még a születési neveket is átírják így dr.-al kezdődnek (okát szintén nem értem, szerintem hülyeség, mert kb "dr.-nak születik")
márc. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi az infót!
márc. 4. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!