Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, mennyire láttok...

Egyetemisták, mennyire láttok már bele a tanult szakmátokba?

Figyelt kérdés

Vagy nem is tudom, hogyan fogalmazzam meg a kérdésemet. Tudni kell, hogy én most vagyok elsőéves. Választottam ugye egy területet, ami érdekel, amiben nem vagyok tehetségtelen, és ezt tanulom. De időnként megkérdezik emberek, hogy PONTOSAN mit akarok majd kezdeni vele, és erre nem tudok teljesen konkrét választ adni. Még egyszerűen nem tudok eleget a szakmáról ahhoz, hogy egyáltalán arról képben legyek, hogy milyen részei vannak, mi minden kapcsolódhat hozzá, nemhogy még ezek közül mit szeretnék csinálni részletesen, mire mekkora a kereslet, miben milyen lehetőségek vannak stb. És néha teljesen hülye csődtömegnek érzem magam emiatt.

Nálatok ez hogy van/volt? Tudjátok már, hogy mik a részterületek és valójában melyik milyen? Főleg azoktól kérdezem, akik még nem voltak szakmai gyakorlaton, mert ott azért valamennyire bele lehet látni a dolgokba. Vagy mikor kezdett számotokra tisztulni a kép? Elsőévben még normális ennyire vakon lenni, vagy aggódjak a döntésem miatt?

A válaszokat előre is köszönöm.



márc. 6. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen normális. Én is így voltam, csak engem megtalált valami friss mentor ambíciókkal rendelkező tanár aztán második félévtől mentorált és elindított egy úton szakmán belül, ami tetszett. Szakdogára kísérleteztem más témakörrel is, de visszatértem újra. Most is azzal foglalkozom. Most kezdtem a mestert nemrég, nyáron diplomáztam alapszakon. Elkeztem dolgozni már nem diákként a területen, kb 2 év gyakornokoskodás meg egyebek után.


Ne aggódj, ez normális. Nézelődj minél többfele, beszélgess szakemberekkel.

márc. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az első pillanattól kezdve tudtam hogy mit akarok, mert egy viszonylag spéci terület de azt figyeltem meg a környezetemben, hogy a többségnek fingja nem volt arról, hogy mit keres az egyetemen. Egy részük lemorzsolódott, kiesett, otthagyta az egyetemet de akik kitartók voltak azok megtalálták a számításaikat még ha nem is volt az elején tiszta nekik mit is akarnak pontosan.
márc. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm szépen!
márc. 7. 00:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is normális. Pénzügy-számvitelre jártam, az elején kb megvolt hogy mehetek vele könyvelőnek, auditornak vagy bankba, de konkrét célom nem volt vele még. Harmadik évben alakult ki hogy pl. a pénzügy része abszolút nem érdekel, viszont akkor voltak kontrollingos tárgyak amik megtetszettek.

Végül gyakorlati helyet csak könyvelésen találtam, nem volt a környéken sok opció, 2 év után költöztem Bp-re és helyezkedtem el kontrollerként. Szóval azért kellett egy idő mire rájöttem mivel szeretnék foglalkozni és találtam is ilyen állást.

márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm!
márc. 7. 13:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én végzős vagyok és még mindig úgy érzem,hogy vakon vagyok.Jegyeimmel sose volt gond, mindig 5-ös voltam.
márc. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 alapszakon vagy mesteren? (Vagy csak az én szemszögemből tűnik még úgy, hogy ez számít?)
márc. 7. 14:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem harmadik évemre “klikkelt” úgy minden, ebben a gyakornoki állás és rengeteg otthoni plusz tanulás és gyakorlás segített.


Csak kitartónak kell lenni és 100%, hogy egyetem végére kellő szinten ismerni fogod a szakmád:)

márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
4 éves alapszakon vagyok. (6-os válaszoló)
márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én osztatlan tanárin vagyok, szóval nagyjából egyértelmű, hogy mi következik diploma után, amennyiben nem az lesz, hogy el se kezdem a pályát. :D
márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!