Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemistak: oszi vagy...

Egyetemistak: oszi vagy tavaszi felevet szeretitek jobban? Miert?

Figyelt kérdés
febr. 4. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Oszit sokkal jobban szeretem. Mar keso osz, tel kornyeken jo ido mar ugysincs, tobbet vagyok bent a lakasban, konnyebb tanulni emiatt. A december hamar elmegy, unnepvaras, unnepek miatt van egy feelingje. A tavaszinal folyamatosan javul az ido, pont akkorra van jo ido kint is, mikor az ember mar vizsgazik, zh-zik. Nehezebb figyelni igy, sokkal dekoncentraltabb vagyok. De kinek mi.
febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Az őszit jobban szeretem, de az egyetem szempontjából a nyári előnyösebb. :D Imádok gombászni, ugye az ősz a főszezon, és olyankor nagyon észnél kell lennem, hogy ne maradjak el a tanulással.
febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Húú.. nehéz kérdés.


Az őszit mindig várom, mert teljesen kipihenem magamat a nyáron, várom, hogy kezdődjön, csináljuk, haladjunk, aztán nagyon figyelnem kell magamra, hogy ne essek bele a téli depresszióba. Borzasztóan megvisel, hogy sötéttel megyek és jövök és kb. sohasem látok napot, amikor ráérnék. Nagyon nagy stressz, hogy úgy készüljek karácsoynra is, hogy közben minél több vizsgámat tudjam le, majd úgy pihenni a két ünnep között, hogy mégsem foglalkozom azzal, mi van hátra.


A tavaszi félévet mindenképpen fáradtabban kezdem, nincs annyi pihenés előtte, mint az őszi előtt, viszont jön a jó idő, ami kicsit lendít a dolgokon, de a végére pont emiatt nehéz megmaradni a könyvek fölött.

febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a tavaszit szeretem jobban. Fázós vagyok, ezért utálom a telet, meg családi okok miatt sajnos a karácsonyt is, de amikor mindemellett még vizsgákra is kell készülni, az a halálom. Meg némely tanár elvárja, hogy puccba vágva menjünk vizsgázni, az sem egy kéjhömpöly a hidegben. Májusban viszont már ki tudok ülni a kertbe tanulni, az úgy hatékonyabb is nekem valamiért.
febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A tavaszit szeretem jobban. Egyszerűen sokkal jobb a hangulatom. Mármint, tovább van világos, többet süt a nap, nem (feltétlen) kell kabátban lenni. Egyszerűen boldogabb és pozitívabb vagyok, több az életkedvem. Ősszel viszont amikor megyek haza, hiába van csak 5 óra, már sötétedik, plusz hideg van, reggel is egyetemre menet fagyoskodom. Nekem a tanulás is jobban megy a tavaszi félévben, mert ahogy írtam, több az életkedvem és pozitívabb vagyok, nem csak az van a fejemben, hogy "ez a nyomorék egyetem". :D Meg az őszi félévnél mindig az van a fejemben, hogy ezt most letudom, aztán mindjárt jön a tavaszi félév is, ami szintén nem segít az életkedvvel.
febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen tárgyak vannak
febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szorgalmi időszakot nézve mindegy. Avizsgaidőszak szempontjából tavaszit. Éjjeli bagoly vagyok, így sokáig alszom vizsgaidőszakban. Ha ezt borítom, dekoncentrált leszek. Viszont lámpafénynél nem tudok hatékonyan tanulni. Tavasszal a bioritmusomból adódóan sokkal több a hatékonyan eltöltött tanulós órám.
febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!