Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az rendben van, hogy minden...

Az rendben van, hogy minden tanár ugyanazt a diákot akarja versenyre küldeni? Ez nem a rendszer csődje? Előfordulhat, hogy matekból és magyarból pont ugyanaz a gyerek a legtehetségesebb?

Figyelt kérdés
márc. 16. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az rendben van, hogy minden tanár ugyanazt a diákot akarja versenyre küldeni? Ez nem a rendszer csődje?"


Ez a diák tehetsége, tudása, és szorgalma.


Le lehet pontozni.

márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze, egy tehetséges matekos is teljesíthet jól magyarból, nade ez nem a verseny szint. Vagy ennyire pocsék a mezőny?
márc. 16. 13:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden tanárnak jól felfogott érdeke, hogy a saját tantárgyából az általa legtehetségesebbnek tartott tanulót küldje versenyre, hiszen a tanuló esetleges sikere az ő sikere is lesz. Ha ez alapján két tanár egymástól függetlenül ugyanazt a tanulót szemeli ki, az nem a "rendszer csődje", hanem egyszerűen csak azt jelenti, hogy az adott tanuló mindkét tárgyból tehetségesebbnek vélt az osztálytársainál. Mindig is voltak és vannak is polihisztor tehetségek. Példaként felhozható a 20. század második felének egyik legjelentősebb írója, Esterházy Péter, aki eredetileg matematikusként végzett az ELTE-n.
márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Előfordulhat, hogy matekból és magyarból pont ugyanaz a gyerek a legtehetségesebb?"


Simán.


Én volt német nyelvi versenyen, matek csapatversenyen, és komplex versenyen is, ahol magyar és matematika készségekre is szükség volt. Aztán később meg emelt kémiát és bioszt tettem, tehát még azt se mondhatom, hogy olyan nagyon "humános" fejem van.


Tőlünk általában többen indultak 1-1 versenyen, tehát voltak nálam jobb matekosok is, de a mezőnyben benne voltam, akiket indítottak.


Szerintem ésszerű, hogy a legjobb képességekkel rendelkező diákot indítják a tanárok.


Különben nem kell irigyelni, a versenyen való részvétel felkészülést, időt és mentális megerőltetést igényel, utána pótolhatja azt, amit leadtak nektek a verseny napján. Ha szeretnél indulni, nyugodtan jelezdd.

márc. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell valljam, tanárként dunsztom sincs, hogy Gipsz Jakab milyen más tárgyból mit csinált. Nyilván, ha mondjuk OKTV-n helyezést ér el, az az infó nem nagyon tud elkerülni, mert akkor a csapon kívül mindenhonnan az folyik, de hogy a mucsaröcsögei matekversenyre vagy a csajágaröcsögei szavalóversenyre visznek valakit, nem tudom, és őszintén szólva nem is különösebben érdekel, pláne abból a szempontból, hogy én kivel mennék versenyre.

Amúgy senkit nem “viszek”. Ha olyan a verseny, hogy egy iskolából többen is indulhatnak, akkor bárki megpróbálhatja, ha meg nem, de többen indulnának, akkor meg egy házi “selejtező” dönt az induló személyéről.

Nem pedig az, hogy más tárgyból mit ért el.

márc. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
OKTV 11. voltam fizikából, és 9. történelemből. Én kérek elnézést, hogy mindkettő ment.
márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ó, és Kazinczy-díjas voltam a 90-es évek második felében ráadásul (6 voltam)
márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Baromira nem irigykedem, azt akarom, hogy hagyjon békén és jelöljön ki mást!!!


"Különben nem kell irigyelni, a versenyen való részvétel felkészülést, időt és mentális megerőltetést igényel, utána pótolhatja azt, amit leadtak nektek a verseny napján. Ha szeretnél indulni, nyugodtan jelezdd."

márc. 17. 21:03
 9/13 anonim ***** válasza:
8# néma gyereknek a stb.. stb... mond meg neki, hogy nem akarsz menni... ennyi
márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es, nagyon el vagy szakadva a való élettől.
márc. 18. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!