Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételinél hogyan...

Egyetemi felvételinél hogyan működik a pontszámítás jelenleg ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régebben érettségiztem,de szeretnék jövő évben felvételizni egyetemre.Ha a kritériumban 2 érettségi tárgy volt régen,akkor az most is kötelező? Mert bevezették a felvételit,ahol többletpont szerezhető és elvileg így az emelt érettségi kiváltható(elég a közép)? De maguk a kért tárgyak(régebben/múlt évben 1+2(vagy-vagy) érettségi eredményei igen? Középfokom van mindenből(5 tárgy ebből az egyik az általuk kért 3-ból az egyik)viszont a 6.nincs meg.

Remélem érthetően fogalmaztam meg,bocsánat,de ki vagyok már esve az oktatási rendszerből így nem egyértelmű számomra az idén bevezetett új rendszer.

Köszönöm a segítséget!



márc. 27. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Számomra nem teljesen érhető, hogy mit szeretnél. Melyik egyetem, milyen szaka lenne, ahova mennél? Hátha úgy pontosabb választ tudok adni:)

A kritériumok most is fent vannak felvin, már nem mindenhova kérnek emelt érettségit (de van, ahova ugyanúgy kérik a kettőt emeltet - pl orvosi)

Az, hogy mikor tetted az érettségit majdnem mindegy, ha már a hagyományos rendszer után érettségiztél.


A pontok így épülnek fel:

- hozott pontok: 100 pont: 11. És 12. Év végi jegyek (magyar, matek, töri, idegen nyelv +1 tárgy)+ az 5 legjobb érettségi tárgyad százalékos átlaga (ez is max 100 pont lehet)

- érettségi pontok (max 200 pont): 2 érettségi tárgy százaléka, amit a szakra kérnek/elfogadnak. Viszont itt a középszintű érettségi pontszáma kevesebbet ér. Ezekkel az érettségi pontokkal lehet "duplázni is", ilyenkor ezt a pontszámot kétszer számolják és a hozott pontok nem számítanak

- Intézményi pontok (100 pont): ez egyetem és szakfüggő is, az egyetem honlapján vagy felvin érdemes kibogarászni, hogy mire jár.

márc. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!