Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet szakot és egyetemet is...

Lehet szakot és egyetemet is váltani az eddigi pontszámítás szerint?

Figyelt kérdés
Jelenleg az ELTE-ÁJK jogász szakán tanulok, most vagyok másod éves. Sokat gondolkodom a jövőn, nem igazán tudom magamat elképzelni ebben a szakmában így ismeretség és anyagi hátszél nélkül. Váltanék hát teljesen más területre, ami a programtervező informatikus szak. Anno 383 pontot gyűjtöttem a felvételi eljárásban, továbbá a tavalyi "ponthatárok" alapján államira is bőven bekerültem volna, (ami azért cél, mert jelenleg önköltségesen vagyok) most viszont ez változhat. Van lehetőség ezt a pontot figyelembe véve átvetetnem magam erre a szakra, vagy csak újrajelentkezéssel működhet? (ami rizikós, mert jelenleg homály fedi, mit fog az adott egyetem adott szaka elvárni/mire kapnék pontot)

nov. 7. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Másodéves ELTE-ÁJK hallgatóként még le sem sikerül helyesen írnod a "másodéves" szót, amihez csak gratulálni tudok, rendkívül színvonalas oktatás lehet. Másodsorban egyetemi hallgatóként (főleg ha informatikusnak készülsz) azért illene tudni használni a Google keresőt, melynek a segítségével pillanatok alatt választ kapsz a kérdésedre. Harmadrészt pedig még ha rá sem nézel a felvi hivatalos tájékoztatójára mégis hogy képzelted, hogy csak úgy át fog venni egy informatikus kar egy jogi hallgatót? Mégis milyen tárgyakat tudnál elismertetni, a Római jog eredményedet számítsák be az Analízis I. tárgyba vagy hogy képzelted?


Nyilván újra kell felvételizni, de szerény véleményem szerint ilyen szellemi képességgel te a programtervező informatikus képzésről fél éven belül kizuhansz, ha egyáltalán az új felvételi pontszámítás alapján felvételt nyersz.

nov. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szakot, képzést váltani csak és kizárólag azonos képzési területen lehetséges. Jogász osztatlan képzésről csak igazságügyi igazgatási és hasonló szakokra kérheted az átvételt.


Informatika képzési területre csak felvételin keresztül juthatsz be és azt vedd figyelembe, hogy ott más érettségi tárgyakat kérnek. Ha jól tudom jogászoknál emelt töri kell, informatikai képzési területen viszont ezért nem kapsz pontot :/ szóval ha minden álmod az informatika, akkor érettségizned kell belőle + matekot vinned akár második tárgynak ha duplázni szeretnél.

nov. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendkívül hasznos válasz, biztosan egy helyesírási hiba miatt lesz kevésbé színvonalas az oktatás valahol. Utánanéztem, a kérdésemre nem kaptam választ. De mivel láthatóan ennyire tájékozatlan vagy a témában, jobb lett volna nem írnod semmit.
nov. 7. 01:28
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Rendelkezem informatika érettségivel is, bár nem emelt szintű, nem tudom, elegendő lesz e az új rendszer szerint. Köszönöm a választ!
nov. 7. 01:32
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

"De mivel láthatóan ennyire tájékozatlan vagy a témában, jobb lett volna nem írnod semmit."


Ha tudnál hosszabb szöveget értelmezni, akkor a második bekezdésemben hangsúlyoztam ki az alábbi állítást, idézem:

'Nyilván újra kell felvételizni'


"Utánanéztem, a kérdésemre nem kaptam választ"


Ez szintén annak tudható be, hogy nem vagy képes szöveget értelmezni, segítségképp a

nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény szabályozza a szakváltás feltételeit, de úgy érzem teljesen felesleges bemásolnom, mert látszólag nem ütöd meg azt az értelmi szintet, hogy értelmezni tudd. Úgyhogy légy hálás, megismétlem röviden a lényeget, amit az előző hozzászólásomban is kiemeltem: Nem, jogász képzésről NINCS lehetőséged szakot váltani, csak és kizárólag megismételt felvételi eljárást és sikeres felvételit követően kezdheted meg a tanulmányaidat programtervező informatikus szakon.


Szólj ha valamelyik betűt nem sikerül értelmezni a mondandómban, esetleg nekieshetek harmadszor is átfogalmazni, hátha eljut a tudatodig az üzenet.

nov. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"az eddigi pontszámítás szerint?"


Miért lehetne? 2024-től megváltozik a felvételi rendszer, néhány helyen a követelmények is. Senkit nem fog érdekelni, hogy te 2024-ben, 2020-ban, vagy 1990-ban érettségiztél. Miért számolnák neked máshogy a pontokat?


"Anno 383 pontot gyűjtöttem a felvételi eljárásban"

Feltételezem, hogy ez a pontszám a jogászképzésre vonatkozik, nem az informatikusra, szóval hiába van ennyi pontod jogra, ha a másikra nincs. (Infós szakokon nem számítják be az emelt töridet plusz pontként kb) De ez az eddigi követelményrendszerben is így volt, hogy hiába van 480 pontod orvosira emelt biosszal és kémiával, ha jogon nem mész semmire ezekkel a tárgyakkal

nov. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Azért az engem is meglep, hogy valaki jogásznak tanul, de nem jutott el oda, hogy 1. ilyen információt a hivatalos forrásból kell megszerezni, nem arra alapozni, ki mit hord itt össze 2. magadtól megtalálod a releváns szabályt, jogszabályt.


Tényleg nem való neked ez a terület.

nov. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!