Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz bejutni egy allami...

Nehéz bejutni egy allami ösztöndíjjal támogatott egyetemre?

Figyelt kérdés

Én idáig azt hittem, hogy ezek állami iskolák, bárkit felvesznek, de az ismerősöm azt mondta, hogy nagyon nehéz bejutni, vagy ha be is jutsz, nem lesz teljesen ingyen. Valaki el tudná magyarázni, hogy működik?


(Csak értelmes válaszokat légyszi.)



márc. 31. 11:58
 1/7 A kérdező kommentje:
(Mármint, ha eléred a ponthatárt.)
márc. 31. 12:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyien jelentkeztek és milyen pontszámuk van. Fix számú hely van, ahova a legtöbb pontot szerzők jutnak be, amikor betelik ott meghúzzák a ponthatárt és a kevesebb pontot szerzők kiesnek. Ha már bent vagy, bent is kell maradni. Feltételek vannak (egyetemenként ezek eltérnek), amit teljesíteni kell. Ez tanulmányi átlagra és megszerzett kreditekre vonatkozik. Ha nem teljesíted ezeket átsorolnak fizetősbe. Amennyiben így szabadul fel állami hely, egy fizetősön jól tanulót, aki megfelel a feltételeknek átsorolnak államiba (de ezt kérvényezni kell), szóval kétirányú a dolog, ha fizetősre vettek fel onnan is át lehet kerülni államiba.
márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Évente több, mint 60 ezer embernek sikerül bejutnia államilag finanszírozott képzésre. Ez nem egy lehetetlen küldetés.
márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bejutni nagyon sok szakra kifejezetten könnyű. Elvégezni már nem feltétlenül.
márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

3-asnak: most rengeteg egyetem lecsökkentette az államis férőhelyeinek számát.


Kérdésre válaszolva: általában, ahol könnyű támogatottra bejutni az vagy nehezen elvégezhető (infó szakok 280-as ponthatárral, vegyészmérnök, biológus, fizikus) vagy egy nagyon kieső részén van az országnak (pl Miskolc, Veszprém, Dunaújváros), ahova a környező 2-3 megyén kívül nem jelentkeznek sokan, mivel máshonnan sokkal körülményesebb a bejárás, mint mondjuk egy Budapestre.

márc. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szakfüggő, illetve attól is, hogy pontosan hol az egyetem. Ahogy előttem is írták, az olyan szakra, ami nem könnyű, sokszor alacsonyabb a pont. De pl. a közgazdasági szakokra a ponthatár kb. 400-410 körül kezdődik, de nyilván nem mindegy hogy te Pécsre akarsz menni vagy a Corvinusra, mert hatalmas különbség lehet a pontok között. Nem mindegy melyik szak, melyik egyetem.
márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegyikre nehéz. A jó diplomákat adó jó egyetemekre igen, de azért ott is csak sikerül páraknak.

Az, hogy nem lesz teljesen ingyen nem tudom hogyan értette az ismerősöd. Az oktatás ingyen lesz. Ha koli vagy albérlet kell az fizetős, ha olyan az egyetem, hogy valamilyen felszerelést kell venni az is. Viszont ilyen értelemben az alap- és középfokú oktatás sincs teljesen ingyen.

Ami még pénzbe szokott kerülni az, ha megbuksz vagy kicsúszol valamilyen határidőből, olyankor pár ezer Ft az utólagos tárgyfelvétel/leadás vagy a pótvizsga. Egyeteme válogatja hol mennyi. A kérelmek egy része is pénzes, pl. a kreditelismerés nálunk 1500 Ft/kérelem és minden tantárgy külön kérelem. Másra szerintem nem szokás pénzt kérni.

márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!