Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a tapasztalatotok a BME...

Mi a tapasztalatotok a BME fizika bSc-vel?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, a villamosmérnök mellett még erre is leadtam a voksot első helyen. Tudom többször volt már hasonló kérdés, de sehol nem találok olyan választ, ami kifejti milyen ténylegesen az "élet" ezen a szakon. Nem vagyok OKTV nyertesek között se matekból, se fizikából, de azért megjegyzem van hozzájuk affinitásom. A lényeg a lényeg: mennyit kell tanulni, mennyi idő marad barátokkal lógni, kiélni magadat fiatalon (bulizásra is gondolok persze :D)? Mennyire húzós alapvetően? Milyen a légkör? Erasmusra van lehetőség kimenni? Abban biztos vagyok nem egy GTK, ahol minden óra fakultatív xD.

Köszi a válaszokat előre is! :)



ápr. 5. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Az nagyobb kérdés, hogy az elvégzés után mit akarsz kezdeni magaddal? Jóval nehezebb szak mint amennyire piacképes, azoknak ajánlott akik kutatóként képzelik el a jövőjüket és alapvetően PhD-re készülnek, valamint a végzést követően akadémiai körökben képzelik el a jövőjüket vagy spéci K+F területen.
ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
1. A fizika alapszak az egyik legjobb alapszak a data science szakmához. Három fizikusból lett data scientisttel is dolgoztam együtt az elmúlt két évben.
ápr. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
En is marhára szerettem bulizni , egyetem első évében majdnem ki is buktam miatta. De ennyi idősen erdemes ezt mar elengedni, hogy ezt is mérlegeld a valasztaskor. Persze havi egy buli simán beleferhet lazitaskent. De ennyi idősen inkább már az lebegjen a szemed előtt, hogy ha nem lesz piacképes tudásod akkor Budapesten mondjuk a 200 ezres albérletet miből fizeted majd ki? Melette miből gyűjtesz kocsira netán majd saját lakásra? Ahol mondjuk egy panel is mar 40 millió... Itt mar fontosabb kérdések lesznek mint a buli. Modnom ezt úgy, hogy nálam is prioritás volt ez, de majdnem el is baxtam miatta a dolgokat.
ápr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyen árak mellett aki nem keres jól az meg 35 évesen is a szülei nyakán log majd. Vagy elmegy albérletbe és minden hónap végén kijon nullára. Es mondanom se kell úgy se sajat kocsi, pláne kecora semmi esély.
ápr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3 megértem persze nem az a lényeg. Egyszerűen én nem bírom ezt a fajta monotonitást, ami így 12.-ben van érettségi előtt. Mármint nem ezzel az egy évvel van a probléma, de ha az egyetemi évek is végig ilyenek, akkor valami alternatíván is elgondolkodnék.

Másrészt milyen állásokat lehet vele betölteni? Írtátok data science, azt se tudom mi fán terem :D.

Kutató fizikusnak lenni nem az álmom, de elgondolkodtató lehet talán...

ápr. 6. 16:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5. Kérdező itt leírtam, hogy mit csinál egy data scientist:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5: az egyetem vmilyen szinten már szabadabb mint a kozepsuli. De mondjuk a tanulás is több . De érdemes kibirni mert ha az ember betanitott melosként elmegy gyárba, sok helyen mèg ahhoz is engedély kell a muszakvezetotol, hogy kimenj xarni mert nem állhat a sor. Egy keresett szakma vagy egyetemi végzettség sajnos kelleni fog.
ápr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Én ide járok és nagyon élvezem. Kell tanulni, de azért bulizni is van idő. A közösség nagyon jó. Erasmus az álltalában egy év csúszással jár, de van lehetőség kimenni.

ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi 8-as :D. Hallottam olyasmit, hogy a matek az nagyon vész és érdemes a mátrixokat például már a nyáron megismerni, ez mennyire igaz?
ápr. 8. 00:14
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Felesleges előre tanulni, ha ott nem bírod felvenni a tempót nem leszel előrébb a mátrixokkal, ami egyetlen félév egyetlen tárgyának témája. Egyébként erős szak, de valóban nem túl piacképes, ha a megélhetés is szempont a jövőben, akkor menj inkább villamosmérnöknek, tanulj automatizálást, a data science is jó, de ha kiégsz a fizikától 3 év után és mégse folytatnád még hosszú éveken át a tanulást, jobb egy hasznos alapszak.
ápr. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!