Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME villamosmérnök szak...

BME villamosmérnök szak tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem mesélni erről a szakról. Februárban meg kell jelölnöm, hogy mit tanulok tovább és a matek vagy fizika szak mellett ez is nagyon tetszik, nem tudom pontosan melyik legyen. Milyen az oktatás a szakon, szerettek a BME-re járni? Tényleg nagyon sokan kibuknak már az elején? Melyik a legjobb specializáció, illetve milyenek az elhelyezkedési lehetőségek? Kiknek ajálanátok a villamosmérnöki szakot/pályát?

2022. dec. 11. 22:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Szemétkedés, igazságtalanság, indokolatlan stressz. Rendszeresen oldalnyi pontszámokat nem adnak hozzá a zhhoz, megbuktatnak azért mert "ez itt a béeme" sorolhatnám. A munkáltatót viszont nem fogja érdekelni (nem számít ki mit hisz), hogy hol végeztél, csak a munkatapasztalatod. Tehát ha villamosmérnök akarsz lenni akkor valami értelmesebb suliban csináld.
2022. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

"megbuktatnak azért mert "ez itt a béeme"


Ilyen nincs :D


Ezeket tipikusan azok mondják akik kiesnek, bukdácsolnak és inkább a világot okolják, mint magukat ha valami nem sikerül.


A BME-ről általánosan el lehet mondani, hogy normálisak a tanárok, főleg VIK-en belül és nincs arca osztályzás.


Az, meg hogy számít-e hol végeztél nem egyértelmű. Egy tökéletes világban nem kéne, hogy számítson, de rengeteg ember van, aki elítélően néz rád, ha egy adott helyen szerezted meg a diplomád, ami számára nem elég elit.


Nincs céges policy, hogy "Csak BME-st veszünk fel", csak emberek akik megítélnek akarva akaratlanul. Így magabiztosan nem merném kijelenteni, hogy nem számít, hogy a BME-n végzed vagy más helyen a diplomád a munkaerőpiacon....

2022. dec. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

#2

De van. Nem egyszer fordult elő

2022. dec. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Hát az első munkahelynél számíthat,hogy hol végzel,ha nem tudsz kb. semmit felmutatni.A legfontosabb a munkatapasztalat.Ha eltudsz járni gyakornokoskodni,hosszabb távon,akkor kb nyert ügyed van.De az rengeteg munka és energia.Lehet még Tdk-zni,nyelveket tanulni,fejleszteni magad.Szerintem az egyetem főleg akkor számít,ha csak bejártál órákra és semmi más nincs a cv-d be írva,csak a végzetség.A valós tapasztalat a legfontosabb
2022. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

"Ezeket tipikusan azok mondják akik kiesnek, bukdácsolnak és inkább a világot okolják, mint magukat ha valami nem sikerül."


Attól függ, mit értünk ez alatt. De azt jobb ha tudod, hogy a BME-t nem csak olyanok szidhatják, akik nem végezték el. Ha valaki BME diplomával szidja, arra nem mondhatod, hogy csak frusztrált, mert kibukott. Nővérem is szidja a BME-t, pedig elvégezte. Igaz, nem a VIK et, de az mos más.


Nekem egy olyan barátom mondta, hogy a VIKET a hallgatók 30% végzi el, aki ktüntetett diplomát kapott. A gyakorin meg azt olvasom, hogy a hallgatók nagyobbik része csúszás nélkül végez. Azért ellentmondásos amiket a gyakorin olvasok. Mondom, olyan barátom mondta, aki kitüntetett diplomával végezte el.


Szóval még ha az anyagon belül nem is szivatnak szándékosan, akkor is a feleslegesen nehéz anyag legnehezebb részét kérik számon, ergo máris szivatás az OE hez képest.


Én akkor mennék a VIKRE, ha nagyon biztos lennék magamban, különben ugyanez a szak az OE-n.


Abban is biztos vagyok, hogy van olyan munkaadó, akinél számít a diploma, de munkaadó válogatja. Azt nehezen hiszem el, hogy az első benyomásban SE számítson, hogy mondjuk a BME-n végeztél, vagy egy hazai szinten is noname egyetemen.

2022. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Bár mondjuk az idézett komment se mondta azt, hogy csak és kizárólag olyanok mondanák ezt/szidnák a BME-t, akik kibuktak onnan. De nehogy azt higgye bárki, hogy senki se szidja a BME-t, aki elvégezte. Előző voook.
2022. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%

"Nincs céges policy, hogy "Csak BME-st veszünk fel", csak emberek akik megítélnek akarva akaratlanul."

Amit egy HR-es mond, arról vajön eldönthető-e a Gyakorin, hogy az céges policy volt-e - vagy az egy a kilencmilliárdból bolygólakó teljesen egyedi véleménye, és az sem számít, hogy az illető egy egyetem végzősei előtt jelentette ki a toborzós összejövetelen?

2022. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
71%

#1-nek

A BME egy egyetem, tehát a diplomát nem részvételi díjként osztogatják a semmire. Én egy kivétellel csak normális oktatókkal találkoztam. Ha buktam, akkor szinte kivétel nélkül azért, mert nem tudtam rendesen az anyagot. És ha meg em buktam, pedig nem tudtam, akkor később volt iszonyat szívás, mert sok minden épül korábbi tárgyakra.

Gimnáziumból mentem szinte nulla szakma érzékkel és az első két év nagy szenvedés volt. Az alapozó tárgyakat viszont muszáj rendesen megtanulni, mert azokra épül minden. Akik szakiskolából jönnek, szerintem nem is tudják milyen jó dolguk van.

A valódi "szemétkedést" és "igazságtalanságot" tapasztalataim szerint a HK villám gyorsan rendezte. A megtekintés meg pont azért van, hogy észrevedd a javítási hibákat. A 400 fős évfolyam 4 oldalas Prog1 ZH-ját, amit papíron írtunk másnapra kijavították! Azért szerintem ez nem semmi és az enyémben nem találtam javítási hibát megtekintésen. Továbbá, ha belelapoz az ember 10-15 évvel ezelőtti tankönyvekbe, láthatja, hogy töredéke a mostani anyag a korábbinak. Nem sírom vissza, de azért említésre méltó.

Kíváncsi vagyok mások véleményére is, de én azt tapasztaltam, hogy itt egy mérnöki világszemléletet próbálnak átadni, amiben szisztematikus modelleket alkotunk a világról és ezek segítségével készítünk működő dolgokat, nem csak összedugdossuk a cuccot oszt jóvan. Ez sokaknak megfekszi a gyomrát.

Az első két év számomra is elég száraz volt, de azt csináltam, hogy ali-ról, meg ebay-ről elég olcsón össze lehet vásárolni alap alkatrészeket és otthon építgettem magamnak dolgokat. (Megint csak: nagy előny, ha valaki szakiskolából jön, mert ott már csinált ilyeneket.) Most némi csúszás után harmadéves vagyok.

Az én véleményem szerint, nem egy rossz képzés, de nagy elszántság, elkötelezettség kell hozzá. Szerintem fontos, hogy itt (biztos máshol is) akarni kell megérteni a dolgokat, elsajátítani az ismereteket, mert nincs ejnye-bejnye, ha valaki alszik órákon vagy be se jár, otthon nem készül. Nekem ez volt a legnehezebb és szerintem ezért is buknak ki sokan az elején, mert nem tudják felvenni a tempót középiskola után. Gimiben bőven megéltem abból, hogy az órák 70%-án odafigyeltem. Ez itt édeskevés. Az oktatók segítenek a megértésben, de a hallgató helyett nem tudják megtanulni az agyagot.

Többiek mit gondoltok? Nagy butaságokat írtam?

2022. dec. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

"#1-nek


A BME egy egyetem, tehát a diplomát nem részvételi díjként osztogatják a semmire. Én egy kivétellel csak normális oktatókkal találkoztam. Ha buktam, akkor szinte kivétel nélkül azért, mert nem tudtam rendesen az anyagot. És ha meg em buktam, pedig nem tudtam, akkor később volt iszonyat szívás, mert sok minden épül korábbi tárgyakra.


Gimnáziumból mentem szinte nulla szakma érzékkel és az első két év nagy szenvedés volt. Az alapozó tárgyakat viszont muszáj rendesen megtanulni, mert azokra épül minden. Akik szakiskolából jönnek, szerintem nem is tudják milyen jó dolguk van.


A valódi "szemétkedést" és "igazságtalanságot" tapasztalataim szerint a HK villám gyorsan rendezte. A megtekintés meg pont azért van, hogy észrevedd a javítási hibákat. A 400 fős évfolyam 4 oldalas Prog1 ZH-ját, amit papíron írtunk másnapra kijavították! Azért szerintem ez nem semmi és az enyémben nem találtam javítási hibát megtekintésen. Továbbá, ha belelapoz az ember 10-15 évvel ezelőtti tankönyvekbe, láthatja, hogy töredéke a mostani anyag a korábbinak. Nem sírom vissza, de azért említésre méltó.


Kíváncsi vagyok mások véleményére is, de én azt tapasztaltam, hogy itt egy mérnöki világszemléletet próbálnak átadni, amiben szisztematikus modelleket alkotunk a világról és ezek segítségével készítünk működő dolgokat, nem csak összedugdossuk a cuccot oszt jóvan. Ez sokaknak megfekszi a gyomrát.


Az első két év számomra is elég száraz volt, de azt csináltam, hogy ali-ról, meg ebay-ről elég olcsón össze lehet vásárolni alap alkatrészeket és otthon építgettem magamnak dolgokat. (Megint csak: nagy előny, ha valaki szakiskolából jön, mert ott már csinált ilyeneket.) Most némi csúszás után harmadéves vagyok.


Az én véleményem szerint, nem egy rossz képzés, de nagy elszántság, elkötelezettség kell hozzá. Szerintem fontos, hogy itt (biztos máshol is) akarni kell megérteni a dolgokat, elsajátítani az ismereteket, mert nincs ejnye-bejnye, ha valaki alszik órákon vagy be se jár, otthon nem készül. Nekem ez volt a legnehezebb és szerintem ezért is buknak ki sokan az elején, mert nem tudják felvenni a tempót középiskola után. Gimiben bőven megéltem abból, hogy az órák 70%-án odafigyeltem. Ez itt édeskevés. Az oktatók segítenek a megértésben, de a hallgató helyett nem tudják megtanulni az agyagot.


Többiek mit gondoltok? Nagy butaságokat írtam?"


Mondjuk a mérnök világszemlélethez nem tudok mit hozzátenni, de nekem a gazdasági világszemlélet (gazdasági szakra járok) baromira nem jött át, miközben fullra olyan dolgokat tanítottak az egyetemen, amit sose használ senki se majd a munkája során, de azért vágják ki a hallgatók felét vele, hiszen hát ez a tananyag!!!!


Amúgy meg mindenhol azt írják, hogy majd úgyis a munka során tanulja meg az ember az érdemi dolgok 95% át, szóval akkor ezt úgy lehet értelmezni, hogy az egyetemen sok a fölösleges tudás.


Szóval még ha nem is szemétkednek direktbe, de kiszórnak egy nagy adag embert olyan tárggyal, amit nem használ majd a későbbiekben, hát érted mire gondolok. Akik bent maradtak, ők meg csak szarrá tanulták magukat feleslegesen.


Amúgy amikor azt olvastam, hogy HK villám, akkor azt hittem, hogy van valamiféle "HK villám" de aztán leesett, hogy a HK volt villám gyors.


Ugye azt írtad, hogy a HK villám kijavította. xDDDDD

2022. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
#8, #1 vagyok. Igen butaságokat írtál. Ha te full korrketséggel találkoztál akkor azon 1%ba tartozol akinek szerencséje volt. Ez nagyon ritka! A tanuláshoz ritkán van köze a sikeres vizsgáknak. Vagy valami ócska oktató vagy, vagy sose jártál a bme-re vikre. Aki kijárta az tudja miről beszélek.
2022. dec. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!