Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a tapasztalatotok a BME...

Mi a tapasztalatotok a BME fizika bSc-vel?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, a villamosmérnök mellett még erre is leadtam a voksot első helyen. Tudom többször volt már hasonló kérdés, de sehol nem találok olyan választ, ami kifejti milyen ténylegesen az "élet" ezen a szakon. Nem vagyok OKTV nyertesek között se matekból, se fizikából, de azért megjegyzem van hozzájuk affinitásom. A lényeg a lényeg: mennyit kell tanulni, mennyi idő marad barátokkal lógni, kiélni magadat fiatalon (bulizásra is gondolok persze :D)? Mennyire húzós alapvetően? Milyen a légkör? Erasmusra van lehetőség kimenni? Abban biztos vagyok nem egy GTK, ahol minden óra fakultatív xD.

Köszi a válaszokat előre is! :)



ápr. 5. 22:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan vészes a matek, sikerül is elvégeznie majdnem mindenkinek. Nem nagyon kell előre tanulni nyáron, mindent az alapoktól mondanak el.


Azokra meg ne hallgass akik azt mondják hogy nem piacképes szak. Tudsz menni matek vagy mérnök mesterekre is vele, és sok fizikát végzett ismerősöm dolgozik mérnök, programozó vagy pénzügyi, mesterséges intelligencia pozíciókban. Szóval ha nem is akarsz explicit fizikával foglalkozni a képzés után, az se baj, van sok irány tovább. Azok mondják azt hogy nem piacképes, akik szerint ha valaki nem mérnökit tanul, akkor azzal semmire sem tud menni, de ezekkel az emberekkel nem kell foglalkozni, főleg ha hülyeséget is mondanak.

ápr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
31%
Büfészak
ápr. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
9: az azert előny lehet ha az ember már tud derivalni, integrálni meg hasonlok. De asszem aki matek faktos középsulibol vagy emelt matek érettségivel megy oda már az is ismeri ezeket.
ápr. 8. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!