Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogos, ha egy tanár bevágja...

Jogos, ha egy tanár bevágja az egyest azért, mert az előző órán hiányoztam, amikor bejelentette a dolgozatot, de az osztálytársam félretájékoztat?

Figyelt kérdés

Én egyébként versenyen voltam. Utána az osztálytársamtól megkérdezem becsülettel ráadásul írásos formában (tehát meg tudom mutatni neki, hogy én megkérdeztem és milyen választ kaptam), hogy fogunk-e írni az adott tantárgyból és miből. Erre elmond egy anyagot. Utána még többször megkérdezem, hogy biztos-e. Többször is megerősíti, hogy igen. Azt az anyagot becsülettel megtanulom. De ott helyben kiderül, hogy mégsem abból írunk. Hát a dolgozat nyilván 1-2 határán mozog és egyik sem épp jó jegy.


Jogos, ha a tanár így is bevágja az egyest, úgy, hogy amúgy jó tanuló vagyok, mindig becsülettel tanulok stb.? Abba beleköthet, hogy miért nem kérdeztem rá másnál is? (Nyilván: mert megbíztam az amúgy szintén jó tanuló, általában tanuló osztálytársamban.)



ápr. 8. 00:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen jogos. A te felelőséged hogy hiányzás esetén pótold az anyagot és az információkat. Az hogy a te forrásod rosszat mondott, az a tanárt egyáltalán nem érdekli. Megkérdezhetted volna tőle is és akkor mondjuk nem kaptál volna téves infót.
ápr. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Jogos nyilván, a leadott anyagokat óráról órára kéne tanulni
ápr. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Jogosnak jogos, de a tanárnak is van benne felelőssége; ott van az a rohadt Kréta, amibe amúgy be kellene írnia, hogy melyik anyagnál tartotok, milyen leckét adott, illetve a bejelentett dolgozatokat is ott kellene vezetnie (mikor, miből írtok). Ha ezt a tanár elmulasztja, az az ő felelőssége.


Tekintettel a helyzetre, a tanár igazán lehetne részrehajló, és adhatna javítási lehetőséget.

ápr. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Jogos.
ápr. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen jogos az egyesed.
ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Na most azért tisztázzuk, ki mit ért "jogos" alatt.


Tljesen jogos olyan szempontból, hogy reklamálni nem nagyon lehet, azaz minden probléma nélkül megteheti.


De emberek, azért maradjunk a realitás talaján. A kérdező elment versenyre (azaz nagy eséllyel nem valami lógós suhanc), aztán kifejezetten megpróbált utána járni, hogy mi volt az anyag, és amit kapott, meg is tanulta. Én személy szerint sajnálom őt, és a helyében engem is nagyon zavarna ez a helyzet...

ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Odamesz a tanarhoz es megkérdezed (nem támadó stílusban, hogy mit képzel), mert egyébként tanulói kötelesseged az anyagot pótolni, még akkor is ha versenyen voltál, és óraról órara készülsz. De szerintem egy javító alkalomnak nincs akadálya.
ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Persze, hogy óráról órára készülök basszus! De hogy készüljek óráról órára jól, ha hiányoztam, ő meg nem mondja el, meg "Ne zaklassam szünetben" és nem írja be soha Krétába még az óra anyagát sem, az osztálytársam meg rosszat mond egészen konkrétan??????


Ui.: országos tanulmányi versenyen voltam egyedüliként az iskolából, bejutottam a döntőbe, ahol húszan vagyunk az egész országból, egyébként kitűnő tanuló vagyok, szóval egyáltalán nem vagyok "lógós suhanc".

ápr. 8. 22:43
 9/16 A kérdező kommentje:
Az pedig elmehet a fenébe, aki szerint én egy kategóriába esem azzal, aki semmit nem tanult, mert lusta volt! "A te felelőséged hogy hiányzás esetén pótold az anyagot és az információkat. Az hogy a te forrásod rosszat mondott, az a tanárt egyáltalán nem érdekli." Ami tőlem telt, azt megtettem.
ápr. 8. 22:52
 10/16 A kérdező kommentje:
Becsülettel megtanultam azt, amit mondtak nekem. Ha ott helyben kellene belőle írnom belőle, akkor is vállalnám, mert ötös lenne.
ápr. 8. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!