Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogos, ha egy tanár bevágja...

Jogos, ha egy tanár bevágja az egyest azért, mert az előző órán hiányoztam, amikor bejelentette a dolgozatot, de az osztálytársam félretájékoztat?

Figyelt kérdés

Én egyébként versenyen voltam. Utána az osztálytársamtól megkérdezem becsülettel ráadásul írásos formában (tehát meg tudom mutatni neki, hogy én megkérdeztem és milyen választ kaptam), hogy fogunk-e írni az adott tantárgyból és miből. Erre elmond egy anyagot. Utána még többször megkérdezem, hogy biztos-e. Többször is megerősíti, hogy igen. Azt az anyagot becsülettel megtanulom. De ott helyben kiderül, hogy mégsem abból írunk. Hát a dolgozat nyilván 1-2 határán mozog és egyik sem épp jó jegy.


Jogos, ha a tanár így is bevágja az egyest, úgy, hogy amúgy jó tanuló vagyok, mindig becsülettel tanulok stb.? Abba beleköthet, hogy miért nem kérdeztem rá másnál is? (Nyilván: mert megbíztam az amúgy szintén jó tanuló, általában tanuló osztálytársamban.)



ápr. 8. 00:17
1 2
 11/16 anonim válasza:
55%
Szerintem egyáltalán nem jogos, mivel te a kapott információ szerint tanultál. Az, hogy az információ téves volt, az nem a te hibád. Nincs lehetőséged arra esetleg, hogy írj a megtanult anyagból egy dolgozatot? Én biztos megmutatnám a tanárnak az írásos bizonyítékot is.
ápr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha a barátom azt mondja, hogy vállalkozóként nem kell adóznom és én nem adózom, akkor a NAV jogosan büntet meg.


Tudom sarkított egy picit a hasonlat, de akkor is jogosan kaptál egyest. Nekem korrekt tanáraim voltak, de ilyenkor beírták szívfájdalom nélkül az egyest. Ha kulturáltan odamész a tanárodhoz, akkor szerintem simán megengedi majd a javítást.

ápr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Aranyos, hogy kizárólag a tanár miatt habzik a szád, nem pedig a tróger és/vagy szemét osztálytársadra fröcsögsz :)

A “jogos” szóval való dobálózást is imádom, persze, nem tudtad az anyagot, nem pótoltad (mert az nem a tanár hibája, hogy egy osztálytárs rossz infót mond), de “jogtalanul” kaptál egyest. Talán ha annnnyira tisztességes, kiváló tanuló vagy, akkor ezt most hisztike helyett felfoghatod tanulópénznek, hogy legközelebb magát a tanárt kérdezed meg pl emailben. Az írásbeli, lesz nyoma, de kötve hiszem, hogy ha a szünetben kérdezted volna, hogy mit pótolj, akkor ne lett volna hajlandó elmondani. Ne haragudj, de ez csak kifogáskeresés. Elkameráztad, rossz emberben bíztál, de ez nem a tanár hibája. Inkább menj oda hozzá és kérj javítási lehetőséget, mondván, hogy a verseny miatt kevesebb időd jutott felkészülni (mert ugye azt folyamatosan kéne és neked ez kitűnőként nem is okozhatna gondot) és rossz információt is kaptál, de szeretnéd újra megpróbálni. Nem, ne mutogass neki semmilyen üzeneteket, mert nem tartozik rá és nem is fogja érdekelni. Ezt a részét az osztálytársaddal kell lemeccsezned.

ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13.

Ennek is van nyoma. Itt is írásban kérdeztem

ápr. 26. 07:27
 15/16 A kérdező kommentje:
Másrészt szódolgozattal mi a helyzet?? Nem seggelhetem be a világ összes szavát a nyelven. Rossz szavakat tanultam
ápr. 26. 07:29
 16/16 A kérdező kommentje:
Pl. angol.
ápr. 26. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!