Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szintű matematikai...

Milyen szintű matematikai feladatokra lehet számítani a kertészmérnöki szakon?

Figyelt kérdés

ápr. 8. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Sokkal könnyebbekre mint valódi mérnöki szakokon, ahol a színvonalas képzés mellé piacképes diploma is társul. Tisztában vannak az oktatók is azzal, hogy kertészmérnöknek nem a legélesebb kések mennek, hanem azok akik olyan dinasztiába születtek akik nagyobb földbirtokokkal rendelkeznek és bejáratott vállalkozásuk van vagy azok akik teljesen életképtelenek és nincsenek tisztában a szak csekély értékét illetően. Ennek megfelelően nem fognak szívatni nehéz matekkal.
ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire modortalan bunkó fsz az első, igazat mond. Van valamennyi alapozó matek, de abszolút nem kell tőle félni. Tisztában vannak azzal, hogy itt nem erős elméleti hátterű tudományt oktatnak, hanem sokkal inkább szakembereket képeznek.


#1 Mielőtt visszaszólsz, garantálom, hogy több matekot tanultam egyetemen, mint te:D

ápr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó szándékkal ìrom : nagyon nagyon gondold át a kertész mérnökit. Ha találsz vele netán szakmai melót akkor esélyes, hogy gyenge maximum erősen átlagos fizetésért sikerül elhelyezkedni vele. Lehet, hogy mondjuk egy keresetebb mernok szakkal netto 450 korul is kezd az ember,de te majd netán orulhetsz 300 nettonak is vele . És az olló egyre tovább nyílik az évek elteltével.
ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2+2=4
ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves Második! Köszönöm és tudom, tisztában vagyok vele. A történetem annyi, hogy valójában Tájrendező és kertépítő mérnöki alapképzésre szerettem volna menni, de sajnos rajtam kívülálló okok miatt nem tudok bevállalni egy nappali rendszerű képzést, márpedig a kertép.mérnök csak azon van... a TO-n kérdezősködtem és a rendszer úgy néz ki, hogy tervezési jogosultságot a tájrendező és kertép. mérnök MSC elvégzésével lehet szerezni, vagyis ELVILEG működik az, hogy az alap helyett kertészmérnökit csinálok (mert az lehet levelezőn) majd a tájrendező és kertép. mérnök MSC-t. (Ami igen, szintén nappali, de így csak 2 év nappalit kell megoldani valahogy). :) Erről esetleg van bármi infód?
ápr. 9. 11:08
 6/7 anonim ***** válasza:

1:

Hát igen, pl. mint a mérnök kolléganőm, aki színvonalas mérnöki szakot végzett, de a szűk szakterületén kívül semmihez sem tud hozzászólni, legyen az töri, nyelv, akármi. 0 lexikális tudása van.

vagy itt vagy te, láthatóan borzasztóan kiegyensúlyozott vagy és bő szókinccsel rendelkezel. Mint vmi hőzöngő alkesz egy dohánybolt előtt.


Vicces ez a hatalmas mérnöki gőg, mert a legtöbb proli mentalitású, egyszerű gondolkodású embert pont mérnökök között láttam Magyarországon.

ápr. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bár én nem akartam először belemászni ebbe, de ha már így alakult, én is regálok az 1-es válaszára.. akinek amúgy köszi,mert a kérdésemre lényegében megkaptam a választ, de:


1) A diploma (akár mérnöki, orvosi,stb.) nem feltétlenül fokmérője az intelligenciának (az EQ tekintetében pedig egyáltalán nem mérvadó),


2) "kertészmérnöknek nem a legélesebb kések mennek" - állítja az, aki számára a világ csak fekete és fehér és sztereotípiák mentén ítéli meg az embereket. Szomorú, hogy ma ott tartunk, hogy a nem presztízs szakmákra ne jelentkezzen jó tanuló, mert akkor automatikusan hülye lesz. Inkább csinálja azt, amihez nincs kedve és néhány év alatt kiég. Ja, tök buli.


3) "olyan dinasztiába születtek" - van róla fogalmad, kedves 1-es, hogy bizonyos vállalkozásokban az általad emlegetett "beleszületés" micsoda felelősséggel jár, és hogy egyes szakmákban iszonyatos munkát kell letenni az asztalra, annak ellenére, hogy "beleszülettél"? Kár, hogy az emberek csak a hátteret látják, az ölbepottyant lehetőséget, azt, hogy azzal kezdeni is kell valamit az életben, azt nem.


Remélem, Te "Valódi mérnök" vagy :) és bízom benne, hogy egy szép napon elfelejted lenézni a "csekély értékű" mérnöktársaidat is, vagy hogy csak én éreztem ezt a lenézést a kommentedből..


Abban is bízom,hogy átjön az írásom lényege, a mosolygós fejet sem passzívagresszív stílusban, hanem őszintén írtam! Emelem kalapom azok előtt, akik hardcore nyomják a matekot, ezáltal erősebb mérnöki szakokon is jeleskednek, de kérlek, mások lenézésétől emberileg nem leszel több. Azt is remélem, hogy találkozol majd olyan emberekkel, akik egy "vézna szakmával", büfészakkal, egyébbel nagyon sokra vitték az életben és változik a véleményed a világról.

Egymás csesztetése helyett legyen már egy kis béke. Köszi.

ápr. 12. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!