Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A konzulens/ opponens milyen...

A konzulens/ opponens milyen formában kapja meg a dolgozatot?

Figyelt kérdés

Ők a kinyomtatott, bekötött verziót kapják meg?

Vagy elektronikusan olvassák el?


És ki látja a plágiumellenőrzés eredményét?

Gondolom, hogy azt nem a konzulens futatja le, hanem akinek ez a dolga. És azt ki "bírálja el", hogy az eredmény rendben van-e? Gondolom csak ezután olvassák el a dolgozatot.


ápr. 12. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak a neptunba kellett feltölteni, így nem kaptak nyomtatott verziót.
ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem kellett bekötött formában bevinni?


És vajon akkor ki nézi meg azt az eredményt, amit a plágium ellenőrző mutat?

Mert gondolom mielőtt elolvassák a dolgozatot csak megvizsgálják, hogy van e értelme elolvasni. Erre lennék kíváncsi, hogy a konzulens, vagy a bíráló esetleg mind2 megkapja e a plágium eredményét, vagy ki az aki elbírálja ezt, hogy rendben van-e

ápr. 12. 19:23
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a konzulens ellenőrzi, és ráírja az eredményt a konzulensi értékelő lapra.
ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Alapszakon?

Ott kell lennie bírálónak is.

ápr. 12. 19:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Mesterképzés, Debrecen. A plágiumot ellenőrzi a konzulens, ráírja a bírálati lapra, ezt feltölti a Neptunba, és beírja a jegyet, amit ő ad. Ezután megy az opponensnek, aki javasol egy jegyet - ezt majd védésen fogja helyben hagyni, vagy felülbírálni a bizottság.
ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A konzulensnek van ilyen programja? Vagy akinek ez a feladata lefuttatja és elküldi a konzulensnek, aki megnézni a vizsgáló eredményét?


Tehát az opponens látja azt a jegyet amit a bíráló adott? És ő is látja azt amit a konzulens a plágium eredményét vagy csak magát a dolgozatot?


Magyarán a kinyomtatott 2 verziót senki nem olvassa?

ápr. 12. 20:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Látja hidd el. Én a korábbi életemben azért kaptam 3-ast a szakdogámra, mert az opponens hármasig pontozta. Pedig a témavezetőm 43 pontot adott az 50-ből. Szóval kicseszésre ment. Azt persze máig titkolják ki volt az opponens.
ápr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy nem mondják meg nektek ki az opponens.

Akkor csak annyit látsz, hogy opponens véleménye, és az értékelés?


Én úgy értelmeztem, hogy nekünk elmondják majd, vagy írva lesz, hogy ki a bíráló.

ápr. 12. 22:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak a jegyet.

A témavezetőm értékelését onnan tudtam meg, hogy kikértem az értékelőlapot.

Amúgy, ahol én voltam jellemzően tanársegédek voltak a konzulensek így lehet ilyen módon élték ki magukat.

A védésre pedig kb nem lehetett a diplomajegynél jobbat kapni.


Egyébként nekünk kettő kötött példányt kellett leadni és az egyiket visszaadták a védéskor.

ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"A témavezetőm értékelését onnan tudtam meg, hogy kikértem az értékelőlapot."

Érdekes, hogy csak akkor, holott azt az értékelést kvázi neked írja, a te munkádat értékeli...


És a diplomajegy mikor derül ki? A vizsga előtt 2 nappal?

ápr. 13. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!