Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik, hogy egy mindenből...

Létezik, hogy egy mindenből 4-es 5-ös tanuló mindenből rossz érettségit írjon, netán meg is bukjon rajta?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben a diák a rossz ( tegyük fel, hogy nem puskázott, csak a számonkért/ leadott anyagot mondta vissza ) vagy az iskola a színvonalon aluli? Ilyen esetben ( illetve tömeges/mindenből bukás esetén ) érheti valami retorzió az iskolát?

ápr. 18. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem nagyon. Az érettségiket legalább egy 3-asra meg kell tudni írni iq-ból is. Mármint a közepeket.
ápr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nagyon gyenge színvonalúnak kell lennie az iskolának, de igen létezik én például az ismerősi körömből ismerek olyat aki egy lerobbant kelet-magyarországi gimiben kitűnő volt olyan osztályban ahová 90%-ban cigányok jártak és kb a kisegítő szintet érte el az osztály fele, érettségin pedig besült a csávó hiába tűnt ki a selejtek közül, épphogy kettessel átrugdosták matekon.
ápr. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Az iskolát ebben az esetben semmilyen retorzió nem érheti. A gyerek izgulása, mentális problémája, tanulási stratégiája... miatt érettségizett eléségesre.


Ez az iskolába nem egy versenyistálló.

ápr. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én inkább akkor mondanám, hogy maga az iskola színvonalon aluli ha a tanulók nagy százaléka rossz érettségit ír.
ápr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Psycho ***** válasza:
100%

Két ilyen elméleti forgatókönyvet tudok elképzelni.


Az egyik, amit már néhányan említettek, ha az iskola színvonala kritikán aluli (van ilyen sajnos bőven, ezt meg tudom erősíteni). Egy "normál" helyen alsóközép-kategóriás tanuló egy-egy ilyen suliban simán 4-5-ösöket kap évközben. Viszont amikor jön a központilag meghatázorott szintű érettségi, megáll a tudomány.

Ami ennek kicsit ellentmond, hogy az ilyen kritikán aluli színvonalú iskolában általában "megoldják okosba", hogy mindenki átmenjen.

Láttam én már csillió "éretségivel", sőt, jópár "éreccségivel" rendelkező fiatalt is (ezt ők maguk írták rá így a papírra, a végzettség rovatba)...


A másik lehetőség, ha valaki a pszichés terhet nem bírja, és leblokkol. Ilyet is láttam már: az érettségi által generált többletfeszültséget már nem bírja elviselni a pszichéje, és hiába TUDJA a válaszokat, egyszerűen NEM TUD megszólalni vagy produkálni - ezért aztán kénytelenek lesznek rossz jegyet adni neki.


Nem mondanám, hogy ezek túlzottan gyakori esetek, de hát a kérdés úgy szólt, egyáltalán létezik-e ilyen. Egyik esetben sem fogják elővenni az iskolát, legfeljebb ha tömegesen buknak a diákok. Ez viszont, nyugi, nem fog előfordulni. Az iskolának fontosabb szempont a retorzió elkerülése, mintsem, hogy hitelesen javítsa ki az érettségiket.

ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!