Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz bekerülni az...

Nagyon nehéz bekerülni az Almádi Kéttannyelvű Gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Aki oda jár az hány pontos felvételit írt akkor amikor bekerült?
2010. nov. 6. 21:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Azta! Ez csakis valami isteni jel lehet, kb. 1 perce léptem be ide, hogy kérdést tegyek fel erről a gimiről, hogy elég erős-e, mik a vélemények róla. :-)


Ma pattant ki az agyamból, hogy lehet, hogy arrafelé terelgetem majd a kisfiamat. De nálunk ez csak pár év múlva lesz aktuális. Addig nézelődök, figyelgetek.


Szóval én is kíváncsian várom a válaszokat. :-)

2010. nov. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

1. vagyok


Komoly ez a gimi? Azért kérded, hogy nehéz-e bejutni? Vagy még Te sem tudsz róla semmit?

2010. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen komoly :)Sokan mondják, hogy nehéz de szeretnek oda járni.Én idén felvételizek és ez a suli lenne a legszimpatikusabb mivel inkább a nyelv iránt hajlok:)
2010. nov. 6. 22:45
 4/15 anonim ***** válasza:
És koleszos szeretnél lenni? A kolesz is jó?
2010. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja és nem csak nyelvekből erős, hanem a reál tantárgyakat is komolyan veszik?
2010. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem koleszos nem akarok lenni.

Szerintem igen.


[link] :ezen a honlapon megtudod nézni a tavalyi végzősőknek az átlagát, elég jók lettek :)

2010. nov. 6. 22:56
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon sok ismerősöm járt oda, ez alapján írom az alábbiakat. Régen nagyon-nagyon jó iskola volt, ebből a híréből él a mai napig, de egyre többen mondják, hogy visszaesett a színvonal mióta nincsenek megfelelő anyanyelvi tanárok. Az biztos, hogy ha ott végzel akkor lesz egy angol felsőfokúd meg minimum egy középfokúd valami más nyelvből és ez baromi jó. Viszont a továbbtanulási mutatóik nem olyan acélosak. Nagyon sokan mennek bölcsésznek, főként anglisztikára (ami ugye elég kézenfekvő, persze egyáltalán nem lebecsülve mondom ezt), de főként a reál tudományterületekre nem sokakat vesznek fel innen. Persze ha nyelvekkel akarsz foglalkozni akkor jobb iskolát keresve sem találhatsz, de ha pl matekos irányba készülnél inkább akkor talán van a környéken jobb suli is. Remélem valamennyit segítettem.
2010. nov. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

oppá! Köszi. Én meg közben ezt találtam:

[link]


Nézd a táblázatot.


Amúgy ne haragudj, hogy belekutyultam a kérdésedbe, és én faggatózok... Csak annyira kikerekedtek a szemeim, amikor megláttam, hogy a főoldalon pont egy Almádi Gimis kérdés...


Utolsó kérdés: angolból is kell felvételizni? Vagy milyen szinten kell eleve tudni a nyelvet? Van valami minimum elvárás, pl. alapfok?

Kezdjünk rágyúrni az angolra, vagy majd az alapozó 0-dik évfolyamon úgyis belejön.


Tényleg nem faggatlak tovább, köszi, ha még erre válaszolsz!


És drukkolok Neked, hogy SIKERÜLJÖN!!!

2010. nov. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És olyan kéttannyelvű gimi van az országban, ahol a reál tárgyakra is nagy hangsúlyt fektetnek?
2010. nov. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem 2 ismerősöm tanult ott, mind2en jelenleg ELTÉsek és az Eötvös kollégium tagjai... szóval nem lehet rossz a gimi :)
2010. nov. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!