Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akkor is emelt szintűznöm...

Akkor is emelt szintűznöm kell, ha költségtérítésesre akarok menni (nyelvszak)?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy a német és angol szakoknál mindenképp kérnek emeltszintű érettségit az adott nyelvből.Ez akkor is így működik, ha költségtérítésesre megyek, és van már felsőfokú nyelvvizsgám?
2010. nov. 23. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Attól, hogy van rá pénzed, nem alacsonyabbak a rád vonatkozó követelmények, mint az államisoknak.
2010. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, attól még kell.
2010. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem a pénz miatt kérdeztem, inkább a nyelvvizsga miatt...
2010. nov. 23. 10:13
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ezt az adott intézményben kellene megkérdezni. De ha felsőfokúd van, akkor nem gondolom, hogy nagy problémát jelentene letenni az emelt szintű érettségit, ami elvileg kb. egy középfokú nyelvvizsgának felel meg. És mindenképp érdemes letenni az érettségit IS, lehet, hogy most még nem, de később segítséget jelenthet, hogy megvan az is.
2010. nov. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem már van érettségim(nyelvekből is), de az a baj, hogy nem emeltszintű.Azért kérdezem, hogy mindenképpen újra kell-e érettségiznem, ha nyelvszakra akarok jelentkezni.
2010. nov. 23. 10:37
 6/10 A kérdező kommentje:
...mert én még a régi rendszerben érettségiztem.
2010. nov. 23. 10:38
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Még mindig csak annyit tudok mondani, hogy hívd fel az adott intézmény TO-ját, hogy ebben a helyzetben mit tegyél. Ne kockáztasd meg, hogy emiatt csúszol egy évet.
2010. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell.
2010. nov. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Az egységes, hogy angol, német szakra emelt szint kell, függetlenül az intézménytől, illetve a finanszírozási formától. Igaza van az elsőnek, nem tudom, miért pontoztátok le. Ha nincs emelted, nem vesznek fel. Mi nem világos ezen?
2010. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A stílusa miatt.Nyilván másnak sem tetszett.Egyébként felhívtam és megkérdeztem, és tényleg kell.
2010. nov. 25. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!