Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OKJ-s képzéssel mennyire...

OKJ-s képzéssel mennyire lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen képzéssel? Melyik szakma nem mindegy.
2010. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én most épp kulturális menedzser OKJ képzésre járok.

Igazándiból van már diplomám is, és dolgozok 2 éve. Ezt a képzést csak azért kezdtem el, mert megtetszett.

Csak kíváncsi vagyok, hogy tudnék is ezzel dolgozni? Meg úgy átlagba az OKJ-s papír ér e valamit, mert e legtöbb ilyen végzettségű ismerősöm nem kapott munkát.

2010. dec. 29. 16:22
 3/5 anonim válasza:
56%
Nem nagyon tudsz vele mit kezdeni, mert az csak egy képzés. Én a Széchenyi István Gyk. Kersekedelmi Szk. suiba megyek, ahol 2 évig OKJ-s képzés lesz, és utána 1,5 év alatt megszerezzük a szakmát. Szóval sz OKJ az a választott szakmából ad ismereteket, és némi gyakorlatok. Szóval nem igazán nagy dolog, de jó ha van egy OKJ-s papír az ember kezébe.
2011. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Elhelyezkedésnél gyakran elvárják, hogy megfelelő képzettséggel rendelkezz. Az OKJ-s végzettség: adott szakterületen teljes értékű, megfelelő képzettséget igazol.
2011. jan. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahova nem kell diploma, oda biztos jó az OKJ. Ez a pozíciótól függ. (Bizonyos pozíciókban megkövetelik a diplomát.) De ha csak OKJ-s papírja van az embernek, idegennyelv mindenképp kell mellé!

Másrészt ne vidd túlzásba a különféle iskolákat, mert sok munkahelyen az sem szimpi. Azt gondolhatják, hogy x éves vagy és még mindig nem tudod mit akarsz az élettől. Vagy sznobnak nézhetnek, vagy azt gondolják, hogy amíg az iskola padját koptattad, addig sem az életből van a tapasztalat. Szóval, ha van diplomád és mindenképp tanulhatnékod van, mert tetszik ez vagy az, akkor se híreszteld minden sulidat, ha új állást keresel. Nem az iskolák mennyisége, hanem minősége számít, és hogy hogyan állsz helyt az adott munkahelyen és ezt csak gyakorlatból tudod megvalósítani.

Egy HR-es.

2011. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!