Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol is tart a nagy magyar...

Hol is tart a nagy magyar értelmiség? A béka s. gge alatt? Lista mellékelve?

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném,hogy felháborítónak tartom a mai felsőoktatásban tanulók stílusát.


Saját 2 fülemmel hallottam(tehát nem mástól hanem a saját fülemmel)csak pár érdekesebb dolog:


-"Hú de helyes kedves a pasi(a lány teljesen bezsongva látszik rajta h odavan a srácért)de CSAK 1 SZAKÁCS NEKEMMEG DIPLOMÁM LESZ"


-"Nehogy már Józsi annyit érjen mint én mikor ő CSAK EGY KŐMŰVES NEKEM MEG DIPLOMÁM LESZ"


".......Fodrász...te tudtad róla hogy csak egy fodász(közben olyan arckifejezés mintha egy szadista sorozatgyilkos lenne)hát most nem is tudom mi legyen...MERT NEKEM AZÉRT CSAK DIPLOMÁM LESZ AMI AZ ÉN FELSŐBBRENDŰSÉGEMET FOGJA SUGALLNI AZ EMBETREKNEK...ÉS NEKEM NEM ILYEN KÖRÖKBEN KELLENE MOZOGNOM"


"Te tudod....(egyetemista lány szeretne postás sráctól vlamit)de én már csak azért is diplomással járnék mert A DIPLOMA MINŐSÍTI AZ EMBERT"

Többet nem írnék pedig tudnék még párat.


Most azokról az emberekről nem is beszélek akik muitán elkerültek egyetemre pár hónapon belül köszönni is elfelejtettek.



Inkább nézzük mennyit is ér a magyar diploma és a színvonalas magyar egyetemek.



[link]



Itt pedig aranglista 500ig megy.

A lap tetején tudtok váltani.

A legmagasabban jegyzett magyag egyetem a 400valahányadik lesz.

Megelőzi több Indonéziai tajwani thaiföldi mongól meg nem tudom még milyen térkép által sem jelölt országok egyeteme.


[link]



Mit is jelent ez?

Talán a legyegyszerűbb összehasonlítás am,ihez "mindenki ért"

Ugye a magyar foci egy nagy rakás 0 nem érünk el soha semmit szenvedés egy meccset végignézni.z így van mint fociszurkoló tanúsíthatom.


Gondolom azon sem vitatkozunk h focicsapatból több van a világon mint egyetemből.


De valahogy az a sz.a.r magyar foci legmagasabban jegyzett csapata mégis 95. a klubvilágranglistán.(Debrecen)



Akkor milyen mélységekben is tart a oktatásunk?

Mire verik magukat annyira az egyetemeken bukdácsoló fiataljaink?

Ezelőtt 15ével miért nem voltak ilyen nagyképűek az egyetemisták?


Miért nem veszik emberszámba azt akinek nincs diplomája?

Miért érzik magukat felsőbbrendűnek?


Nem nézem át ha vannak hibák következtessetek nem javítgatok.

Én karácsonyra ujjtörést kaptam a 3is reccsent a szánkópályán. :-)))))


2010. dec. 30. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nyuszikám, hallottál 3 tuskót és ez alapján minősíted a magyar felsőoktatásban tanuló összes ember... Én is felsőoktatásban tanulok, és nem a föld felett 10 méterrel lebegek, mondjuk eddig 1 embert ismertem, aki ilyen mentalitású volt, idén eltanácsolták... erről ennyit.
2010. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én is egyetemista vagyok, de nem háborodok fel, sőt nem is nyuszikázom le a kérdezőt. Nem érzem magam felsőbbrendűnek, sőt, még ilyen beszélgetéseket sem hallottam soha, de való igaz, nagyon sokan azt gondolják, hogy csak azért, mert egyetemisták, ők már valakik. Pedig hány és hány van köztük, aki nem tud köszönni, helyesen írni, és odáig van attól, hogy 7-8 év alatt elvégzett egy btk-t. Tisztelet a kivételnek.
2010. dec. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Diplomások/főiskolások/egyetemisták nagy részéről nekem is nagyon rossz véleményem van, pedig két hónap múlva meg lesz a diplomám. (Többségük műveletlen idióta, aki nem hiszi nézzen csak körül egy főiskolai kollégiumban.)

Ettől függetlenül köztük is vannak normális gondolkodású értelmes emberek. Nem szabad senkit ismeretlenül elítélni, mindenkit meg kell ismerni előbb. Ugyanezt tanácsolnám azoknak is akik a nem diplomásokat lenézik.

2010. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Főiskolás vagyok, most kezdtem! Egyetlen egy harmadikossal találkoztam (ugyanolyan szakra jár mint én), akinek dagadt a melle a büszkeségtől. Nem is emlékszem pontosan mit mondott, a lényege az volt, hogy gólyabálon mellettem ült, és amikor megmerte valaki jegyezni hogy miért nem kér fel táncolni, közölte hogy nem futhat a nők után, elvégre ő mérnök ÚR lesz... Mondom bocsi, én meg mérnök ASSZONY, de ezek után ne is akarjon felkérni! :)

Én nem gondolom, hogy bárki is kevesebb lenne azért, mert nem diplomázott, lehet még jobban is járt... Ha a sors is úgy akarja, és mérnök lesz belőlem, akkor sem fog érdekelni. Ha egy hentesbe szeretek bele, akkor nem küldöm el azért, mert "te csak egy hentes vagy" én meg mérnök. Egyébként sajnos az egyetemek, főiskolák (pláne a nevesebbek) nevelik az emberbe azt, hogy te érezd magad megkülönböztetve, amiért itt vagy. Én egy pici, családias főiskolára járok, egyik barátom, akivel nap mint nap találkoztunk, beszélgettünk BME-re került... egy hónappal azután hogy felköltözött Budapestre újra beszélgettünk, és minden második mondatából kiérződött, hogy én csak egy kis szaros főiskolára járok, mit dumálok én a tanulási nehézségekről. Barátnőm Corvinusos, és ugyanezt kapom tőle is! Hát sebaj, ilyen az élet! :)

2010. dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező, ez így van. Magamom is tapasztalom az ilyet, el nem bírom képzelni, hogy mások nehezebb szakra járnak, mint én, minden elvégezhető könnyen, csak ez nem stb.

Közrejátszhat az a tény is, hogy ismerősömnek hetente 15 (45 perces) órával kevesebb van egy héten, méghozzá több kreditért.

Kénytelen vagyok ezt hinni, hogy én vagyok itt a legmenőbb, mert különben elmenne a kedvem a hajnalig tartó rajzolástól, jegyzőkönyvkészítéstől, és nem tudnék tanulni se a depresszív hangulatomtól. Persze próbálom visszafogni magam, tudom milyen idegesítő, mikor más azt hangsúlyozza: márpedig az Ő tárgya nehezebb mint az én pitiáner kis szakom.

Itt a visszafogás a lényeg. Mindenkinek van egy egészséges "felsőbbrendűérzete", amit nem szerencsés főleg egy baráti társaságban hangoztatni.

2010. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 czibles ***** válasza:

Utolsónak: Lehet nagymellűségnek tűnik, hogy BMEs meg Corvinusos ismerőseid azt mondják hogy nekik többet kell tanulni, de attól még igaz. Elég csak össze hasonlítani két intézmény azonos szakának ZHit, követelmény listáját.


Szakmailag szerintem igen is többet ér egy BMEs diploma mint egy GDFes mondjuk. És most szakmailag teszek különbséget a két ember között nem emberileg.



A rangsorolással meg nem értek egyet. Egy egyetem minőségéhez mi köze annak, hogy hány nemzetközi professzor, diák tanít / tanul ott, főleg 40% súllyal? Ugyan úgy lehet színvonaltalan egy nemzetközi előadó is. Nemzetközi diákokat még értem, hogy számba veszik, de azt nem hogy 40% súllyal. Lehet hogy több nemzetközi cserediák programban vannak benne, lehet hogy azt mondják hogy nem 100 külföldit felvesznek fel, hanem felveszik a létszám felét.

Intézmény akadémiai hírneve is miből adódik? Hírnév amúgy sem jelent semmit, és ezt is 40% súllyal veszik figyelembe.

Tudományos munka minősége, szerintem pont az egyik legfontosabb mérce lenne... Bár kérdés hogy ezt hogyan mérik.


Nem mondom azt hogy minden rendben van az oktatással, sőt igenis kellenek változások, de a listával nem értek egyet.

2010. dec. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mindenhol vannak normális és tapló emberek. Szerintem ezen felesleges ennyire fennakadni.

Ez pont olyan általánosítás, mint mikor azt írja vki, hogy "minden nő k*rva", vagy "minden pasi megcsalja a barátnőjét".

2010. dec. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:52 -vel egyetértek.


Elég nehéz szakon tanulok (vannak ennél nehezebbek is, tudom), és ha nem hinném azt magamról, hogyha kikerülök innen, én leszek az élet császára, akkor valószínűleg már rég felkötöttem volna magam első szembejövő rácsos tartóra. Kell valami, ami tartja az emberben a lelket, mert már én is nagyon unom, hogy semmi életem nincs. Persze nem panaszkodhatom, én választottam. Csak ne dörgölje senki az orrom alá, hogy, hogy lehetek ilyen szemét, mert már megint nem megyek el bulizni.

2010. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
én diplomás leszek...de a párom szakmája kőműves.azt mondták nekem, hogy nem illik hozzám e miatt.most én vagyok a sz@r, mert engem ez nem érdekel?nem a szakmájában dolgozik, de már most többet keres mit én diplomásként valaha is fogok. eszméletlen intelligens ember......és nem hiszem, hogy ez alapján kéne döntenem.
2010. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
az a a legviccesebb, hogy egy csomó diplomás azért ment főiskolára, mert nem akart elmenni dolgozni.nem egy és nem is kettő ilyen ismerősöm van.ennyit a nagy nemzedékről....
2010. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!