Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol is tart a nagy magyar...

Hol is tart a nagy magyar értelmiség? A béka s. gge alatt? Lista mellékelve?

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném,hogy felháborítónak tartom a mai felsőoktatásban tanulók stílusát.


Saját 2 fülemmel hallottam(tehát nem mástól hanem a saját fülemmel)csak pár érdekesebb dolog:


-"Hú de helyes kedves a pasi(a lány teljesen bezsongva látszik rajta h odavan a srácért)de CSAK 1 SZAKÁCS NEKEMMEG DIPLOMÁM LESZ"


-"Nehogy már Józsi annyit érjen mint én mikor ő CSAK EGY KŐMŰVES NEKEM MEG DIPLOMÁM LESZ"


".......Fodrász...te tudtad róla hogy csak egy fodász(közben olyan arckifejezés mintha egy szadista sorozatgyilkos lenne)hát most nem is tudom mi legyen...MERT NEKEM AZÉRT CSAK DIPLOMÁM LESZ AMI AZ ÉN FELSŐBBRENDŰSÉGEMET FOGJA SUGALLNI AZ EMBETREKNEK...ÉS NEKEM NEM ILYEN KÖRÖKBEN KELLENE MOZOGNOM"


"Te tudod....(egyetemista lány szeretne postás sráctól vlamit)de én már csak azért is diplomással járnék mert A DIPLOMA MINŐSÍTI AZ EMBERT"

Többet nem írnék pedig tudnék még párat.


Most azokról az emberekről nem is beszélek akik muitán elkerültek egyetemre pár hónapon belül köszönni is elfelejtettek.



Inkább nézzük mennyit is ér a magyar diploma és a színvonalas magyar egyetemek.



[link]



Itt pedig aranglista 500ig megy.

A lap tetején tudtok váltani.

A legmagasabban jegyzett magyag egyetem a 400valahányadik lesz.

Megelőzi több Indonéziai tajwani thaiföldi mongól meg nem tudom még milyen térkép által sem jelölt országok egyeteme.


[link]



Mit is jelent ez?

Talán a legyegyszerűbb összehasonlítás am,ihez "mindenki ért"

Ugye a magyar foci egy nagy rakás 0 nem érünk el soha semmit szenvedés egy meccset végignézni.z így van mint fociszurkoló tanúsíthatom.


Gondolom azon sem vitatkozunk h focicsapatból több van a világon mint egyetemből.


De valahogy az a sz.a.r magyar foci legmagasabban jegyzett csapata mégis 95. a klubvilágranglistán.(Debrecen)



Akkor milyen mélységekben is tart a oktatásunk?

Mire verik magukat annyira az egyetemeken bukdácsoló fiataljaink?

Ezelőtt 15ével miért nem voltak ilyen nagyképűek az egyetemisták?


Miért nem veszik emberszámba azt akinek nincs diplomája?

Miért érzik magukat felsőbbrendűnek?


Nem nézem át ha vannak hibák következtessetek nem javítgatok.

Én karácsonyra ujjtörést kaptam a 3is reccsent a szánkópályán. :-)))))


2010. dec. 30. 12:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kedves 14.02-es, a reakciód azt hiszem nekem szólt! Soha nem is vitattam, hogy egy önéletrajzban jobban mutat a BME vagy BCE végzettség, viszont úgy gondolom nem ez volt a kérdés. Az én eltökélt szándékom is az, hogy úgy sikerüljön lediplomáznom itt, hogy utána BME-re felvegyenek mesterképzésre. Önhibámon kívül nem kerültem be, nem is jelentkeztem, mert 18 évesen nem ezt a pályát akartam választani, most még is beleszerettem. Felvettek volna oda is államira simán, a saját szakomon, mostmár még is elvégzem inkább ezt, és majd utána megyek BME-re. Annak ellenére hogy elismerem, hogy a fent említett egyetemeknek van neve, nem jelenti azt hogy az odajáró diákoknak le kéne nézni bárki mást is, semmibe kéne venni más diákokat, illetve azok tanulmányait, csak azért mert más intézményekbe járnak, avagy "CSAK egy semmire sem jó" OKJ-s képzést csinálnak, ne adj isten azt sem. Semmivel sem érzem kevesebbnek vagy többnek magamat egy BME-s diáknál, nem is fogom, viszont az bicskanyitogató számomra, amikor más mérnök hallgatók BÁRMELY intézményből azzal jönnek, hogy én semmit sem érek, ők a felsőbbrendűek...
2010. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene általánosítani. Nekem van már bsc-s diplomám, most csinálom az msc-t. A férjem pedig villanyszerelő. Baromira nem érdekel a végzettsége. Szereti, amit csinál és nekem csak ez a fontos.
2010. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Mit jelent az.hogy a listával nem értessz egyet?

Az a lista az ott van a rangsor az ez,teljesen mindegy,hogy te egyetértessz vagy sem.


Azt nem értem,hogy miért nincs benne az első 500-ba a híres BME és a Corvinus?


Azok állítólag színvonalas egyetemek.


Inkáb nem mesélek arról a lányról aki a Corvinusra jár és 2hét múlva megy kresz vizsgázni......8. alkalommal. :-)))))

2010. dec. 30. 19:13
 14/17 czibles ***** válasza:

Előző hozzászólásomban szerintem érthetően írtam le, és válaszoltam is a kérdésedre, hogy miért nincsen benne a BME, Corvinus.


Ennyi erővel összeszedek 500 egyetem nevet és egy random generátorral sorba rendezem és azt mondom hogy szerintem meg ez a sorrend.

Azokkal a feltételekkel, amiket figyelembe vettek a lista készítésekor szerintem nem lehet az egyetemek "jóságuk" szerint sorrendbe rakni.

2010. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy v.ki jó egyetemr jár. Meg az is, hogy jó szakember lesz-e belőle.

Miskolcon néhány éve az új áramátalakítót egy olyan pali tervezte, aki a BME-n végzett. Életében nem járt áramátalakítóban, nem is igazán tudta, hogy konkrétan az mire való. Szarvas hibák voltak a számolásaiban és a terveiben. Az egyszerű villamosipari technikumot végzett dolgozó palik javították ki a számolásait. Ha nem nézték volna át a terveket, akkor komoly problémák adódtak volna, valószínűleg beüzemelni sem lehetett volna az új állomást.

Szóval a papír egy dolog; ha nincs mögötte valódi tudás, akor semmit sem ér - akármilyen szakmáról is legyen szó.

2010. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért te is jó nagy ostoba vagy. Szerinted mi köze a vezetésnek az egyetemhez?

A hülye lista meg pláne nem érdekel, egyszerűen az bicskanyitogató, hogy egy állítólagos magyar ember (azért kíváncsi lennék, hogy mennyire vagy magyar...) itt ágál a saját nemzete ellen. Nekem tökéletesen jó lesz a sz*ros BME vagy Corvinus, vagy ELTE, és nem érdekel, hogy ezen a nyomorult listán hányadik helyen van. Amúgy ha már itt tartunk, te is leírhatnád, hogy mire vagy ennyire büszke... :)

2010. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem nincs diplomám,de van technikusi papirom,abból 2is. S nem kell lenézni minket.Sok diplomásnak /jelöltnek én segitettem pótzh elött mert nem tudták kiszámolni a dolgokat. S nem értették hogy én ezt honnantudom elsőévesként. Mondom én már titráltam is,meg tudom mi a Mohr és Volhard módszer:D Ők meg csak néztek.. Biztos van aki nagyobb,nevesebb iskolába jár de én pl Svájcba nem megyek ki mert ott van pl jó iskola! Én magyar vagyok,s Magyarországon szeretnék tanulni. Lehet hogy pl Kinában jobbak a sulik,de akkor miért jönnek ide pl a Sotére?
2010. dec. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!