Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt köztetek olyan,...

Van itt köztetek olyan, akinek az emelt szintű matek és töri érettségije 90 % feletti lett? Hogy csináltátok? Mennyit tanultatok egy nap?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Emelt matek 96%, emelt töri 98%.

A készülés nekem 5 évembe telt, még 8. osztály elején kezdtem. Napi 1,5 óra matek és 1,5 történelem, hétvégén néha több.


Mateknál:

Először vettem a sima 9.-12. tankönyveket. Minden oldal, minden sorát elolvastam, értelmeztem, minden feladatot megoldottam. Volt, hogy egy feladat 3 napba telt, vagy egy szöveget nem értettem meg csak 3 hét alatt.

Utána jött a 11. és 12. osztály B könyve (ami a fakultáción is van). Ugyanez: minden oldal, minden sorát értelmeztem, majd minden feladatot megoldottam.

12.-ben vettem 3 könyvet: geometria, számelmélet és algebra. A technika ugyanez. Algebrának nem értem a végére, de a vizsga jól ment.


Történelem:

Ugyanez a technika: 9.-12. osztály történelemkönyveinek minden lapja, minden sora értelmezésre került. Írtam saját jegyzetet egy füzetbe magyar történelemből, majd egyetemesből is.

Olvastam a História és a Rubicon számait.

Az érettségi ezek után nem volt nehéz.


Megjegyzem, hogy egyetemen ilyen háttérrel mit értem el:

történelemmel összefüggő tárgyak mindig 5-ös (akkor is, ha amúgy szórótárgy az adott tárgy).

Matematikai tárgyaknál általában hamarabb van meg a kettesem a többiekhez képest, de szinte mindig kell mennem második vagy harmadik vizsgára.

2011. jan. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor fogsz érettségizni? Mert ha idén,és most kezdesz komolyan tanulni,el vagy késve szerintem.
2011. jan. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 91 % lett az emelt törim. Egyedül tanultam, januárban kezdtem a felkészülést, de akkor úgy, hogy törivel feküdtem és keltem. Beszereztem a próbaérettségis és felkészítő könyveket, azokat a feladatokat végig csináltam, kidolgoztam a szóbeli tételeket...

Persze én mindig is szerettem a történelmet, tehát az átlagosnál többet tudtam róla - sokat olvastam korábban történelmi -tudományos könyveket is. De ha te is szereted, könnyebb megtanulnod tehát elkésve még nem vagy.

2011. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2012-ben fogok érettségizni!:)
2011. jan. 12. 11:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Emelt kémiára fel lehet egyedül készülni?? Hogyan?
2011. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Emelt kémiában vegyél igénybe minden ingyenes segítséget.

Gondolok erre: [link]

Tölts ki minden volt érettségit: [link]

Ami ezek után nagyon idegen, azt tanuld meg a könyvből, olvass sokat.

Az egykori padtársam is így csinálta. 89% lett neki, ami arra való tekintettel, hogy egyedül készült fel és alig 6 hónap alatt, jó teljesítmény. Természetesen nem az alapoktól indult neki, hanem eleve szerette a kémiát.

Korábban már tett középszintű érettségit 97%-kal és rá 1 évre ment újra emeltért.

2011. jan. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Leírnád azokat a könyveket, melyekből felkészültél a matek érettségire? Nagyon érdekelne!:)

Amúgy gratulálok, a nagyon szép eredményedhez!:)

2011. jan. 13. 10:06
 8/8 anonim ***** válasza:
sok tanulás. úristen! inkább pecázni megyek tanulás helyett. 24 éves vagyok és nincs érettségim de 5 éve melózok. szóval hülyeség a sok tanulás akkor sem bisztos hogy lesz munkahelyed
2012. okt. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!