Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit mondjak a tanárnak hogy...

Mit mondjak a tanárnak hogy megadja az ötöst, mivel más megkapta?

Figyelt kérdés

Szóval egyik tárgyból írtunk 2 zh-t az év során és abból lett egy megajánlott félévi jegy. Nekem mind2re 4est adott, bnőmnek pedig 5öst. Így a végleges jegyem 4es, neki pedig 5ös lett.

Sztem én is megérdemlem az 5öst, mivel ugyanazt írtuk a bnőmmel. Tudom, mert együtt tanulunk, a jegyzetünk is egyforma, és a zh-t is úgy írtuk, h szinte végig megbeszéltük ki mit írt. Az az érzésem a tanár el sem olvasta. (más jel is ezt mutatja)

Ilyen esetben ha bemegyek hozzá megtekintésre mit mondjak? Hogy nem nézné-e át még1x hátha mégis 5ös az egyik, és akkor már a végleges jegy is 5 lenne? Bnőmre nyílván nem hivatkozhatok, h dehát neki akkor mér 5ös?

Szerintetek?

(és légyszi ne írjatok olyat, h miért nem jó a 4es, megvan rá az okom)

köszi a válaszokat!


2011. jan. 20. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit tenni, nem kell elfogadni a megajánlott négyest, menni kell az ötösért.


A "barátnőmmel megbeszéltük" rész után nem nagyon van mire hivatkoznod, akkor sem, ha szerinted (vagy tényleg) nem olvasta el a tanárod a dolgozatokat. Lehet, hogy szebben ír, vagy jobb a stílusa.

2011. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andr4s válasza:

Azt semmiképp se mondd neki, hogy megbeszéltétek ZH közben, mert mindketten egyest kaptok.

Inkább keresd meg a tanárt személyesen, és kérdezd meg tőle, hogy milyen lehetőséged volna arra, hogy javíthass, mert mindenképp 5öst szeretnél.

Ha megkérdezi,hogy miért, miért nem jó a 4-es, akkor ne azt válaszold, hogy "megvan rá az okod" mert nem leszel szimpatikus.

Készülj rá, hogy ez a tanárnak plusz munka, állj is úgy hozzá, hogy ezzel tisztában vagy, és kérj elnézést!

Minden azon múlik, mennyire kedvel, vagy mennyire vagy szimpatikus neki.

2011. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

azt tudom, h 5ös úgy lehet, ha elmegyek vizsgázni az egészből...

nyílván nem mondanám neki, h "megbeszéltük", meg h megvan rá az okom. :)

Csak igazságtalannak érzem ezt az egészet...

2011. jan. 20. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát:

- Vagy beletörődsz.

- Vagy megkérdezed a tanárt, hogy hogyan lehetne javítani.

- Vagy elmész, megkérdezed a tanárt meg lehet a tekinteni a dolgozatot. Ha megengedi, akkor megnézed, hogy mi az, amire szerinted még járna pont. Illedelmesen megkérded tőle, hogy oda mit kellett volna írnod vagy vmi. Ha szerencséd va, akkor jó fej lesz.

Ha nem akarja engedni, hogy megnézd a dogát, akkor szerintem hagyd.


Amúgy tudom milyen szar érzés:D Nekem is ugyanígy volt egy tárgy, mindkettőre négyest kaptam. A másodikat szerettem volna megnézni, így megkérdeztem a tanárt, hogy mikor lehet megtekinteni a dolgozatokat.

Erre közölte velem, hogy "tegnap lehetett volna, SAAAAJJJNOOOS már nem tudom megmutatni".

Az a vicces, hogy se a honlapra, se etr-be nem írták ki és el sem mondták, mikor lesz a megtekintés. Ő a saját kis csopjának gyakorlaton (pénteken) elmondta, a többiek meg dögöljenek meg.


Bocs, ez most gondolom nem sok embert érdekelt, de olyan jó volt leírni:D

2011. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

engem érdekel!

utálom az ilyet!

2011. jan. 20. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Így már jártam én is.A barátnőm,aki semmi nem tanult,az utolsó szóig azt írta le ZH-n,amit én.Elképzelése sem volt az egészről.Ő kettest kapott,engem meg megbuktatott.Bementem a tanárhoz,aki közölte,hogy csak a tökéletes választ tudja elfogadni,és a válaszaimból hiányzott ez az.Megnéztem a dogát a jegyzeteimmel a kezembe,és szórul szóra ugyan az volt leírva.Annyit mondott,hogy rossz a jegyzet.Pedig erre a vizsgára készültem a legtöbbet,és még az internetről is jegyzeteltem.Én úgy gondoltam,hogy ötöst kapok,hát Ő nem :( Egyáltalán nem volt semmi segítőkészség benne,és minél hamarabb ki akart tessékelni az irodából.


Próbálj meg bemenni a tanárodhoz,és beszélni vele.Én úgy tudom,hogy javításra mindig van lehetőség,és nem kell elfogadni a jegyet.Ha Te nem tudod,akkor érdeklődj másoktól,hogy hogy áll az ilyenekhez.Sok szerencsét!

2011. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!