Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha nem fizetem...

Mi történik, ha nem fizetem ki a felvételi eljárás díját?

Figyelt kérdés
Anno tavaly februárban felvételiztem, és a csekkes fizetést választottam, a kinyomtatott hitelesítő adatlapot elküldtem az oktatási hivatalnak ahogyan azt kell, aztán vártam. Később változott a terv, és inkább egy OKJ-s szakot szerettem volna megcélozni. Annak idején az állt a levelükben, hogy ha nem fizetem be a csekket, akkor megszüntetik a felvételi eljárást, és nem iratkozhatok be az egyetemre. Ez eddig tiszta sor, nem fizettem be, mert inkább szakot szerettem volna tanulni (mert nekem, ha egy év múlva megyek már nem lett volna ingyenes a szakma tanulás) A mai napon viszont kaptam tőlük egy levelet ismét, hogy a 2010. november 30-ig teljesített pénzügyi nyilvántartások szerint a számla ellenértéke nem érkezett meg a rendelkezésre álló határidő alatt, és legyek szíves befizetni. Azt nem írja, hogy vajon milyen következményekkel jár, ha nem fizetem be. Mindenképpen muszáj befizetnem az összeget, vagy nem foglalkoznak vele? Így, hogy végül OKJ szakot választottam, a semmiért nem szeretnék kifizetni ennyi (nem kevés) pénzt.
2011. jan. 21. 13:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"a semmiért nem szeretnék kifizetni ennyi (nem kevés) pénzt"

Nem azért fizetsz, hogy felvegyenek. Vagy azért, hogy beíratkozhass.

Azért fizetsz, hogy átnézzék a papírjaid, kiszámolják a pontjaid, elintézzék az egész jelentkezésed.

Nem tudom neked milyen lenne, ha pl különórákat adnál angolból, majd a végén közölné veled a tanuló, hogy nem fizet ki, mert nem sikerült a vizsgája.


Nem tudom mi a következménye, de parasztság, az tuti.

2011. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Részben igazat adok, viszont szerintem nem nagy munka amit k végeznek, pláne nem voltam megelégedve a sebességgel, és erre mindenki panaszkodik nem ez az első év, hogy hónapos késésekkel küldözgetik a csekkeket és a leveleket. Csak itt nem arról van szó, hogy nem sikerült, és ezér tnem is fizetek, hanem mert időközben meggondoltam magam, egy ismerősöm által ajánlott szakra mentem inkább, "amíg még ingyenes" alapon. Parasztság vagy nem, nem szivesen fizetném ki azt a 9 ezret ezért.
2011. jan. 21. 13:52
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel őket, hogy akkor ez most miért van és kell-e fizetned mert végül nem vetted igénybe a szolgáltatást úgymond.
2011. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én nem fizetném be az tuti.

Ha 1-2 ezer lenne akkor igen de 9k-t nem.

2011. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Szia! én ma kaptam egy ugyan ilyen levelet.. felhívtam őket felháborodva hogy fél éve semmilyen csekket nem kaptam, pedig igényeltem és most küldik, amikor egy forintom sincsen. azt mondták hogy garantálják hogy kiküldték! mivel? nekem nem jött semmi! megkérdeztem, hogy mi van ha nem fizetem ki. azt mondták újabb felszólítás és végül az adóhivatalhoz kerül, ha nem fizetek. szóval muszáj lesz. ettől függetlenül elmondtam a véleményemet nekik a remek és gyors ügyintézésükről...
2011. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát akkor ugyanabban a csónakban evezünk! A mocskoknak kéne a pénz, de bezzeg nem dolgoztak meg érte. Az a tempót, és színvonalat amit ezért az árért elvárnék, megs em közelítik. Énmeg fogom nekik mondani, hogy jó, mehet az adóhivatalhoz, de én meg panaszoloma színvonalat, és az elégtelen ügyintézést. A másik meg hogy emlékeim szerint a levélben szó szerint csak az volt benne, hogy a nem fizetés következménye a felvételi eljárás megszüntetése. Direkt ezért nem is szóltam még akkor jópár hónapja nekik, mert gondoltam ha nem fizetem be akkor úgyis megszűnik az eljárás. Mi ez, ha nem megtévesztés?
2011. jan. 21. 14:48
 7/19 anonim válasza:
2011. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

úgy döntöttem én is, hogy várok, hátha legközelebb lesz már rá pénzem..majd küldik a köv. felszólítást..aztán max az adóhivatal, ahol ugye majd kamatozik..de addig nem fizetek, amíg nem küldenek olyan papírt, hogy legközelebb az apeh hajtja be. addig nem foglalkozok vele.

abban meg igazad van, hogy a szolgáltatás minősége nem egyezik meg az árral. hozzá tenném hogy nekem nem sikerült a nyelvvizsga, ezért nem kaptam diplomát így nem tudtam jelentkezni mesterképzésre.. tehát az alap adataimon kívül nem is kellet nekik mivel foglalkozni. plusz szemétségnek tartom, hogy előre kell jelentkezni mesterképzésre is, holott lehet valakinek pl. nem sikerül leállamvizsgázni, ezt ő honnan fogja tudni előre? szerintem a mesterképzési felvételi eljárások során csak azoknak kelljen fizetni, akik a július 8.-i pótlásig elküldik a dokumentumaikat, mert azokkal kell sokat dolgozni, de azért mert én e-felvételibe beírtam a nevem meg a címem meg 3 iskolát az nekik nem meló, mert már eleve a rendszerbe kerülök.

2011. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én is kivárok! Olvastam több helyen, hogy állítólag valaki ugyanígy várt és el is lett felejtve az egész. De persze nincs kizárva, hogy rajtuk is behajtották utána csak nem írták már le. Ha még pár ezer lenne, enné fene, de nem vagyok hajlandó kifizetni 9 ezret azért, mert nem tájékoztattak normálisan a levélben. Ott tényleg azt írták, hogy a csekk be nem fizetésre a felvételiből való kizárással jár, semmi többet. Ergo még akkor el tudtam volna intézni az egész mizériát valamelyik ügyintézővel (talán) mert már márciusban tudtam, hogy mégsem szeretnék egyetemre menni. De mivel a levélben foglaltak miatt úgy voltam vele, hogy akkor ezt nem küldöm be, és vége, ez nem az én hibám úgy gondolom. Annyira bírom az ilyeneket, ha kell a pénz, akkor persze azonnal jelentkeznek általában, de ha neked van gondod, le se szarják a fejed. :S A színvonal a béka segge alatt van. Az a vicc, hogy én simán kinézem belőlük, hogy az egész úgy zajlik, hogy ülnek benn az irodákban, és beszélgetnek meg kávézgatnak, néha mikor már unják magukat kicsit bedolgoznak, és aztán kezdődik minden elölről. Nem hiszem el, hogy ennyi idő, és ilyen késések kellenének. Nincs elég emberük? Akkor meg vegyenek fel még párat. Ja hogy az plusz költség? Pénzhajhászok! ez a véleményem. Nekem már attól is a hideg futkos a hátamon, hogy lehet olyan hülyeséget kitalálni, hogy a felsőoktatásba való jelentkezésért pénzt kérjenek el. (pláne úgy, hogy a felvétel nem is garantált)
2011. jan. 21. 17:19
 10/19 anonim ***** válasza:
Én is pontosan ugyan így jártam! Csak én már csinálok egy OKJ-s képzést, és úgy gondoltam, megpróbálom a felvételit, de nem éreztem magamat felkészültnek, mert az egyetemre külön 3 lépcsős felvételi van, így nem fizettem be én sem, mert ugyan ehhez tartottam magam én is, mint amit te leírtál. Most akkor mi van?! Május 28-ig lett volna esedékes a befizetés, egy felszólítást, vagy e-mailt vagy valamit nem kaptam, hogy nem fizettem be, de kellene, mert behajtják. Egyértelműen leírták, hogy ha nem fizetem be, akkor kizárnak a felvételiből. Utálom ezt az egészet. Egy hónap van hátra az idei felvételi beadásáig, és még attól is elment a kedvem...
2011. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!