Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha nem fizetem...

Mi történik, ha nem fizetem ki a felvételi eljárás díját?

Figyelt kérdés
Anno tavaly februárban felvételiztem, és a csekkes fizetést választottam, a kinyomtatott hitelesítő adatlapot elküldtem az oktatási hivatalnak ahogyan azt kell, aztán vártam. Később változott a terv, és inkább egy OKJ-s szakot szerettem volna megcélozni. Annak idején az állt a levelükben, hogy ha nem fizetem be a csekket, akkor megszüntetik a felvételi eljárást, és nem iratkozhatok be az egyetemre. Ez eddig tiszta sor, nem fizettem be, mert inkább szakot szerettem volna tanulni (mert nekem, ha egy év múlva megyek már nem lett volna ingyenes a szakma tanulás) A mai napon viszont kaptam tőlük egy levelet ismét, hogy a 2010. november 30-ig teljesített pénzügyi nyilvántartások szerint a számla ellenértéke nem érkezett meg a rendelkezésre álló határidő alatt, és legyek szíves befizetni. Azt nem írja, hogy vajon milyen következményekkel jár, ha nem fizetem be. Mindenképpen muszáj befizetnem az összeget, vagy nem foglalkoznak vele? Így, hogy végül OKJ szakot választottam, a semmiért nem szeretnék kifizetni ennyi (nem kevés) pénzt.
2011. jan. 21. 13:38
1 2
 11/19 anonim válasza:
Hogy mi lesz veled? ami velünk..nem kapsz csekket, aztán egy év múlva küldenek egy felszólítást hogy fizesd ki! amúgy a 2011-es felvételi eljárásban világosan le van írva, hogy semmilyen körülmények között nem fizetik vissza..ergo még ha meggondolnád magad és törölni szeretnéd a felvételit.. csakhogy ez tavaly sehol sem volt leírva.. az e-felvételi a felvi oldaláról érhető el ott sehol sem említenek semmit erről se arról, hogy milyen szankciókat von maga után, ha nem fizeted ki csak annyi, hogy érvénytelen lesz a felvételid. szóval elmehetnek a....
2011. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"hogy lehet olyan hülyeséget kitalálni, hogy a felsőoktatásba való jelentkezésért pénzt kérjenek el."


Tandíjat is fizetsz, mondjuk félévente és az sem garantálja, hogy nem buktatnak meg.

2011. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Undorító egy bagázs, az a baj nem tudom mi lenne a jobb, befizetni, vagy vállalni a kockázatokat, és viaskodni velük. Úgyis ők jönnének ki belőle jól az a baj, pedig 9 ezer Ft nem kis pénz, örülök, ha összebírom kapargatni egyáltalán. Egy biztos: Nem ér ennyi pénzt a színvonal, és ezt meg fogom nekik mondani még párszor. Még ha arra kerül sor, hogy ki is nyögöm ezt a pénzt nekik, úgy le fogom járatni őket, hogy nem igaz. Ez, hogy a lényeges dolgokat sehol sem tüntetik fel, ilyen trükközés volt részükről, de nehogy azt higgyék, hogy csak ők tudnak á trükközni. Rengeteg dolog van velük kapcsolatban, amibe bele lehetne kötni, mint a konkrét következmények leírásának elmulasztása, megtévesztés, ügyintézés lassúsága… stb. Á, még most sem fogom fel…. 9 ezret fizessek azért, mert csúsztak jó pár hónapot, meg eddig szartak a fejemre? Most meg kéne a pénz mi?
2011. jan. 21. 22:48
 14/19 A kérdező kommentje:
Oké, azt még értem, de ez szerintem csak egy mondvacsinált pluszköltség, amit a nyakunkba aggatnak, és potyapénzként bekaszálják minden felvételi szezonban. Kb mint a vizitdíj. Kihasználják hogy az emberek úgyis igénybe veszik, mert nincs más választásuk. Jó hogy odáig nem fajult még a dolog, hogy majd középiskolába is fizetni kelljen beiratkozásnál.
2011. jan. 21. 22:50
 15/19 anonim ***** válasza:

nekem is az a fő problémám, hogy sehol nem írtak és írnak a szankciókról. Kizárnak, és kész. Ha leírják, hogy behajtják, akkor nyilván befizetem, mert nem akarom, hogy tartozásom legyen. De sehol nincs leírva.

Meg szerintem az se véletlen, hogy most, éve elején kaptuk meg a levelet. Biztos az éves költségvetésben hiány volt, és úgy gondolták, befizettetik, amit eddig nem.


(az egyik előző voltam, az "OKJ-s")

2011. jan. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Gáz az egész rendszer.
2011. jan. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Na hát nem mondok újat, én is ma kaptam egy ilyen gyönyörűszép levelet...legszivesebben a seg*ükbe dugnám.

Sehol nem írták hogy vérre mennek majd a 9ezer forintért, csak annyi volt, hogy kizárnak...én pont ezért nem fizettem be, mert meggondoltam magam és okj-ra mentem inkább, így azthittem törölve leszek a rendszerből...

Nevetséges.

2011. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Mi lett a további fejlemény? Én is hezitálok (holnapig van időm befizetni a 9 ezret) hogy most fizessem be vagy ink haggyam..mert én is ink okj-s képzés mellett döntöttem. De ha ezt nem lehet megúszni akkor sajnos inkább befizetem:( nagyon jól jött... a semmiért
2011. júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Én végül befizettem mert annyira mondták hogy márpedig igazuk van. Holott ez nem teljesen igaz, sőt! Amugy ha van időd és energiád illetve kedved velük vitatkozni akkor mondhatsz határozott nemet nekik és ha megpróbálják behajtani akkor figyelmezteted őket hogy a szolgáltatásuk elégtelen volt. (folyamatos késések, a számla, és a regisztrációs papír is fényéveket késett ami nem megengedhető, más országban ezért nem fizetnének tömegesen, ha ilyen előfordulna) végső soron nem vagy hajlandó egy nem létező (vagy botrányosan működő) szolgáltatásért fizetni. Én csak azért fizettem be végül mert ha esetleg a jövőben majd egyetemre is mennék nehogy kibasszanak velem emiatt.
2011. júl. 9. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!