Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-s építők, építészek! Mit...

Czfanni kérdése:

BME-s építők, építészek! Mit tegyek, ha nem sikerül a rajz alkalmassági?

Figyelt kérdés
Tanulhatom az építészes tárgyakat az építőn?
2011. jan. 22. 22:06
 1/4 A kérdező kommentje:

Lemaradt a lényeg... :D Szóval:


Sziasztok!


Egy nagyon fontos kérdésem lenne! Építész vagy formatervező szeretnék lenni, de sajnos nem tudtam menni rajz előkészítőre, és félek, hogy nem fog sikerülni az alkalmassági vizsga. Azt hallottam, hogy az építőn is felvehetem azokat a tárgyakat, amik az építésznek kellenek, és akkor egy év után (ha eljárok az előkészítőre és sikerül a rajz vizsga), átjelentkezhetek építésznek. Mit tudtok erről?


Szerintetek mit tegyek ha nem sikerül a rajz? Ha kihagyok egy évet, akkor nagyon kiesnék a tanulásból, elfelejteném a matekot és a fizikát, és egyébként sem nem szeretnék halasztani amikor a barátaim már rég az egyetemen fognak csücsülni... De ha tanulok az építőn (már ha tényleg megtehetem ezt), akkor elmegy két félévem az államiból. Igaz, pont marad még tíz befejezni az építészt, ha nem bukok egyszer sem, akkor összejöhet...


Persze megteszem a tőlem telhetőt, hogy átmenjek a rajz vizsgán, de ki kell találnom valamit arra az esetre, ha ez nem sikerülne! Segítsetek, légyszi! :)

2011. jan. 22. 22:08
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
ha nem sikerült az alkalmassági, akkor gondolom nem vesznek fel. Akkor meg nem tanulhatsz a szakon
2011. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül a rajz, akkor jöhetsz építőre, de újra kell felvételizned jövőre építészre. Vehetsz fel építészes tárgyakat, de én azt mondom csináld rendesen meg az építős statikát matekot sziltant, mert építészen is ugyanúgy kérni fogják, csak ott kisebb a követelmény ilyen téren. Ezáltal hatalmas előnnyel vágnál neki ezeknek.
2011. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az előző is írta, nem lehet az építőkarról átjelentkezni az építészkarra, csak újra felvételizni. Amikor én voltam BSc első féléves nekünk még felvették a tárgyakat, most nem tudom, hogy van,ha ez nem változott esélyed sincs tárgyaikat felvenni.


Egyébként nagyon sokan vannak akiket a rajzalkalmassági miatt nem vesznek fel építésznek és így az építőkarra kerülnek, és a döntő többségük az első félév után rájön, hogy ők igazából nem is akartak építészek lenni.


Én is azt csinálnám, amit az előző tanácsolt. Ha rendesen végigcsinálod az első évet, utána újra felvételizhetsz és legalább lesz egy kis építős szemléleted. Ha pedig akkor sem jönne össze, akkor rendesen folytathatod az építő szakot. Egyébként építész MScre lehet jelentkezni építő BScvel is, igaz hogy be kell majd pótolni pár épszerkes órát.

2011. jan. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!