Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Földrajz szak mire jó?

Földrajz szak mire jó?

Figyelt kérdés
Elég sokan jelentkeztek rá az osztályból, és nem tanárira akarnak menni.Igazából mit csinál egy föcis?Hol dolgozik?
2011. jan. 23. 23:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én föcis vagyok, ezért elfogult! Úgy gondolom, hogy nem egy rossz szak, elég nehéz, annak ellenére, hogy azt hiszik könnyű. Minden félévben nehezebbé válik, de nem szabad megrettenni. Elhelyezkedési esélyek nem olyan jók, mint egy pl.:építészmérnöknek, de nem kilátástalanok. Ha nem tanárnak mész, akkor elmehetsz fejlesztési szakirányokra, geoinformatikára, stb. Leginkább önkormányzatoknál, környezetvédelmi hivataloknál, vízügyi szervezeteknél, stb. lehet vele elhelyezkedni, de fontos, hogy sok gyakorlatot szerezz.
2011. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ha ezt választanád, akkor melyik fősulit vennéd számításba?
2011. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
SZTE
2011. jan. 28. 08:22
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl sokmindenre.


Elég sok olyan embert ismerek akik elvégezve a Földrajz BSc-t, azt mondta, hogy a Geográfus MSc-t már nem fogja megcsinálni, mert nem lát esélyt arra, hogy azzal el tudjon helyezkedni. Választanak valamilyen más mesterszakot helyette.

2011. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szeged az egyik legjobb, bár manapság már annyira nem lényeg, hogy hol tanulsz egy adott szakot. Vannak más népszerűbb szakon végzett ismerőseim is, de nekik is nehéz az elhelyezkedésük, ők is úgy gondolják, hogy feleslegesen tanultak és szereztek mérnöki, természettudományi diplomát így sem egyszerű az elhelyezkedés. Szóval lehetsz te gépészmérnök is, ha 2essel végzed a tanulmányaidat, akkor sem leszel normális műszaki szakember és ezt észre is fogják venni. Ugyan ez van mindennel!
2011. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Szia!


Én is Földrajz Bsc-s vagyok. Ha jól láttam januárban írtad ki a kérdést, így következtetek arra, hogy most választottál szakot. Ha tényleg a földrajzot választottad, sztem jól döntöttél. Bár én eléggé elfogult vagyok a szakkal kapcsolatban. Msc- ről annyit-amit biztos már te is tudsz-,hogy lehetsz geográfus,ezen belül vidék-és tel. fejlesztői, térségfejlesztői, ill. nálunk most indult el egy új Msc képzés, erőforrás és kockázatelemző geográfus. Megújuló energiaforrások felkutatásával,feltérképezésével,feltárásával,hosszútávú felhasználásával foglalkozik ill. természeti csapások okozta károk felmérését elemzi. Én erre fogok szakosodni. Ha SZTE-s vagy és megtetszett az Msc, csak ajánlani tudom az EKF-et,hogy esetleg később majd átjelentkezhess. Jó döntés lenne. Remélem hasznos volt a válaszom, még így márciusban is.

2011. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Dávid Árpád :P
2011. ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ő a mesterünk!
2011. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
az a vérengző állat :)
2011. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Semmire nem jó sajnos, én hamarosan végzek. Nézegetem már, hogy milyen mesterképzéssel tudnám megmenteni az egész ügyet. Aki teheti, ne menjen földrajz bsc-szakra mert semmire nem jó :/...
2016. dec. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!