Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyetemre járok, fizetnem...

Ha egyetemre járok, fizetnem kell az érettségiért?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy mindenképp szeretnék októberben egy min. 60%-os emelt angol érettségit tenni, mert egyrészt meglenne a nyelvvizsgám a diplomához, másrészt meglenne az egyik emeltem, ha később felvételizni szeretnék egy másik szakra is. Úgy hallottam, hogy ha valaki tanulói jogviszonyban áll egy intézménnyel, nem kell érettségiért fizetnie.

Tud erről vki vmit?

Köszi


2011. jan. 28. 01:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kell, ha középiskolában tanulsz, egyetem mellett fizetni kell. www.oh.gov.hu, érettségi, és ott vagy az általános tájékoztatásnál, vagy az aktuálisnál találod.
2011. jan. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szemétség! OKJ-soknak akkor miért nem kell? :O

Köszi azért :)

2011. jan. 28. 01:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az OKJ-oknak kell-e, de ha nem kell akkor nyilván azért nem, mert az OKJ-s képzések egyik fele középiskolai rendszerű, középfokú végzettséget ad. Tehát olyan mintha középiskolába járna tul.képpen.
2011. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!