Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi egyetem, vagy orvosi a...

Jogi egyetem, vagy orvosi a nehezebb?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az orvosi!
2011. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Orvosi.
2011. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Relatív.Van,akinek a jogi is nehéz,van,akinek az orvosi se.Nem szabad általánosítani.Mindkettő nagy idő/erőbefektetést és sok tanulást igénylő,de elvégezhető egyetem.Itt a családban nálunk megy az orvos vs. jogász harc mindig,hogy ki tanult többet.Igaz,hogy én az orvosokkal vagyok,de nem nézem le azért a joghallgatókat sem : ))
2011. febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az orvosi. Azt nem lehet elvégezni anélkül, hogy az embernek ne legyen meg az az alapszintű logikája. A jogi egyetem is nehéz, de ott inkább csak magolni kell, kevesebbet kell gondolkodni.
2011. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Egyénfüggő. Nekem pl. a jog nehezebb lenne (orvosira járok). Egyszer beleolvastam barátnőm egyik tankönyvébe (jogra jár), hát 3 fél oldal után letettem. Annyira hidegen hagy az egész, hogy nekem nehezebb lenne megtanulni, mint mondjuk az anatómiát vagy a biokémiát. De barátnőm ugyanezt mondja, csak fordítva.
2011. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Relatív... Kinek mi. A humán beállítottságúaknak az orvosi nehezebb, a reálosoknak a jogi. Az orvosi szerintem abból a szempontból nehezebb, hogy ott tényleg minden fontos. Tudom, hogy ez közhely, de igaz: ha valahol, akkor az orvosin törekedni kell arra, hogy mindenre emlékezz, amit megtanulsz és mindent meg kell tanulni, amit csak tudsz. Mindent megtanulni, tudni és emlékezni mindenre természetesen lehetetlen, de az orvosin semmire sem lehet legyinteni, hogy "ez lényegtelen", mert a legkisebb nüanszokon is emberéletek múlhatnak. Plusz az egy dolog, hogy az orvosi 6 év /minimum/, ha nem háziorvos akarsz lenni, még 5 év a rezidensi képzés, esetleg még jön erre 3-5 év, ha ráépített képzést szeretnél pl. neonatológia. És ekkor vagy KEZDŐ szakorvos. Meghát a felelősség... Sokan mondják, hogy a jogászok kezében is emberéletek vannak. Aha. Csak nem mindegy, hogy két hónap után kiderül, hogy ártatlan az elítélt és kiengedik, vagy egy hiba miatt meghalt a beteg. Plusz egy bírósági tárgyalás évekig elhúzódik, hogy kiderüljön az igazság, míg az orvosnak a másodperc töredéke alatt kell dönteni.
2016. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

3-as, ugye viccelsz? :D Egyik se nézze le a másikat, de azért hogy jogász mondja, hogy egy orvos nem tanult annyit, mint egy jogász, elég meredek.. ha csak az éveket nézzük: mire ügyvéd 5+3, azaz 8 év alatt leszel, míg szakorvos 6+5-7, vagyis 11-13 év. És akkor vagy KEZDŐ szakorvos.

Utolsó, te nem kicsit vagy eltájolva. Ilyen nincs, hogy egy orvosnak MINDENRE emlékeznie kell, mert MINDENEN emberi életek múlhatnak. Ez egy demagóg duma. Max egy adott szakterületen belül, pl egy kardiológus a szívről és betegségeiről, a kardiológiáról tudjon minél többet... De egy JÓ kardiológusnak miért kéne emlékeznie minden hülye, utolsó sz.r idegre? Ezért van számtalan szakterület az orvosin belül is. Vagy mi szüksége van bármelyik orvosnak arra, hogy tudja az ureaciklus egyenleteit? Persze, kellett belőle vizsgázni, de nem tudhat egy orvos MINDENT, amit tanult az orvosin... Ők is emberek. Elég, ha a saját szakterületét jól tudja, és ha valami meghaladja a kompetenciáját, elküldi máshoz. Nem tudhat valaki MINDENT.

2017. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én orvosjogàsz vagyok
2022. máj. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!