Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az Egyetem és...

Mi a különbség az Egyetem és a Főiskola között?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
az egyetem utan ledoktoralhatsz, a foiskola utan meg nem
2011. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem csak ez... a főiskola inkább gyakorlati képzést ad, az egyetem meg elméletit....
2011. febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. febr. 7. 17:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyik sem igaz. Régen mindkettő igaz volt, ma már csak az elnevezés különbözik.

Ugyanis az egyetemeken is főiskolai szintű képzés történik (ez az úgynevezett BSC vagy BA, alapképzés) és hívják Műszaki Egyetemnek, vagy Tudományegyetemnek, ez a diploma csupán a korábbi főiskolai szintnek felel meg. Ha utána elvégzed a mesterképzést (MSC vagy MA), akkor lesz egyetemi szintű diplomád. Az igaz, hogy doktori iskola (vagyis PhD képzés), amire az egyik válaszoló gondolt többnyire csak egyetemeken van. Tehát ma gyakorlatilag csak névbeli különbség van, no meg persze presztízs és az egyetemeken elismertebb oktatót tanítanak.

2011. febr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi nekedis :)
2011. febr. 7. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:
A főiskolákon csak egy szakterületen folyik oktatás, míg az egyetemeken többféle kar létezik. Pl a BGF-en csak üzleti tárgyakat oktatnak, az ELTE-n viszont van TTK és BTK is, meg a többi...ez alapján dől el, hogy minek neveznek egy intézményt.
2011. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ekeke ***** válasza:

Kamu az egész.


A tudásért neked magadnak kell megdolgoznod, mindegy, hogy ki mondja meg, melyik könyvben van benne.


A munka számít, amit magadon elvégzel.

2011. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!