Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért utálja a mai magyar...

Miért utálja a mai magyar fiatalság a kémiát?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt hallom, a kémia a legutáltabb tantárgy a legtöbb iskolában. Érdekelne a kedves fórumozók véleménye, miért lehet ez így?
2011. febr. 17. 16:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én szerettem, mert nagyon jó tanárok tanították, akik nagyon szemléltetően adták elő az anyagot, amit lehetett, azt kísérlettel mutatták. Nem csak a száraz tananyagot darálták óráról-órára. Szóval szerintem sok függ a tanár előadás módján is.
2011. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Velem még 7. osztályban megutáltatták.

Abból állt az óra, hogy kb. 35 percig feleltetett majd 10 percben ledarálta az anyagot.. aztán tanuld meg.. ok.kösz.

Kísérleteket egy évben ha kétszer-háromszor csináltuk.

Most itt vagyok gimibe és teljesen hidegen hagy az egész..

2011. febr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Mivel egy olyan tantárgy, amit csak annak kéne tanulnia, aki erre a területre szeretne menni dolgozni. De akit egyáltalán nem vonz, vagy vonzza, de nem érti, az akárhogy erőlködik, csak bukdácsol belőle. És utóbbiból van a legtöbb.
2011. febr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Mert rosszul tanítják. Ahogy szinte az összes tárgyat, de ez még nehéz is mellette.
2011. febr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Én magát a kémiát szeretem, de az órákat nem. Emlékszem, hetedikben alig vártuk, hogy milyen izgalmas kísérletezős lesz, és 2 év alatt egyet se végeztünk, és a gimis tanárunk se volt sokkal jobb. Nem tudtak magyarázni, nem akarták velünk megértetni, inkább arra ösztönöztek, hogy magoljuk be az egészet. De ettől elvonatkoztatva én szeretem, de sok ember akiket ismerek, nem.

Pedig szerintem hasznos tantárgy, sose értettem, miért lenne kevesebb értelme, mint a többinek.

2011. febr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Én a kevés kivétel közé tartozom, mert én szeretem, kémia-biosz tagozatos suliba megyek, de nem a biológia miatt. Az osztálytársaim szeretik, mert őőő... elég laza tanárunk van, mindenkinek ötöst ad, vajszívű meg kis aranyos, de a probléma az, hogy az osztály 99%-a nem is érti, miről van szó az órán, de ez gimiben majd úgyis elválik. Szerintem azért nem szeretik, mert aki nem látja át az összefüggéseket (és a kémia teli van vele), annak le kell ülni és seggelni órákat a kémiával.
2011. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
Ez olyan hülye magyarázat, hogy nem érti valaki. Általános és középiskolában nem tanítanak megérthetetlen dolgokat, egy csomó definíció meg egyéb szöveg, gyakorlatilag csak memorizálni kell a nagy részét. De sokan inkább ráfogják, hogy bonyolult, pedig csak lusták leülni a s_ggükre megtanulni. Az mondjuk már más kérdés, hogy milyen a tanár, de ez minden tantárgyra érvényes. (Egyébként meg a kémia teljesen logikus (mint minden a természetben), csak gondolkodni kell.)
2011. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

Én is a kivételek közé tartozom, most épp vegyészmérnöknek tanulok :)


ma 20:38!


Hidd el, hogy sokan tényleg nem értik, mert nem erre születtek, vagy éppen a tanár annyira szarul tanítja, hogy lehetetlen átlátni az egészet.


Nekem középiskolában gyakorlatilag 0 tanulást jelentett a kémia, fizika és matek, és jóval többet a magyar és a töri. Aztán kémiából emelteztem, és jobb eredményem lett, mint a magyar és töri középen.

Szóval nem hiszem, hogy azzal van a gond, hogy a diákok nem hajlandóak tanulni.

2011. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Anyukádnak mondd meg, hogy kipucolod ki a WC-t! Önts bele egy kis sósavat, majd utána egy kis hipót...

Azután majd ha kapsz egy nagy adag klórgázt az arcodba, utána az intenzíven majd elgondolkodsz azon, hogy mégiscsak érdemes lett volna kémiát tanulnod!


Sósavval meg hipóval még a 8 osztályt végzett takarítónő is dolgozhat, szóval kell az a kémia...

2011. febr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szóval sohase önts össze hipót és sósavat!!!
2011. febr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!