Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért utálja a mai magyar...

Miért utálja a mai magyar fiatalság a kémiát?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt hallom, a kémia a legutáltabb tantárgy a legtöbb iskolában. Érdekelne a kedves fórumozók véleménye, miért lehet ez így?
2011. febr. 17. 16:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nálunk általánosban a tanár szeretett kísérletezni, de a gimnáziumban nem! 3 év alatt 1 kísérlet volt összesen! :(
2011. febr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát én alig vártam, hogy végre elkezdjük a kémiát tanulni, arra gondoltam, hogy nekem az lesz a kedvencem. Aztán az első óra olyan unalmas volt, mai napig emlékszem rá, pedig kb. 15 éve volt. A tűzről volt szó, még kisérletet is csináltunk, de a tanárunk annyira unottan adta elő az angyagot, hogy alig vártam, hogy vége legyen az órának...aztán meg csak egyre rosszabb lett....mai napig semmit nem tudok sajnos kémiából...a periódusos rendszert szerettem...nézegetni:-)
2011. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem egész egyszerűen azért mert kikopnak az oktatásból a lelkes tanárok akik nem munkának hanem hivatásnak tekintették az oktatást.

Emellé tásrul az hogy fűtésre sincsen pénz, nemhogy alapanyagokra a kísérletekhez. Tehát a gyerekek nem látnak kísérletet sem. A kémia pedig kimondottan az a tárgy amit nem elég bemagolni hanem látni is kell. Ez nem templom hogy hinni kell, nem elég elhinni, hogy a két reakció eredménye xy lesz, hanem látni kell hogyan zajlik le.

A tanár enm motivált, a gyerekek meg jóval idiótábbak a korábbiakhoz képest. Nincs fegyelem, csend, a tanár fele energiája a fegyelmezésre megy el. Hosszú ügy ez (is)...

2011. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én vizuális típus vagyok, és nálunk általánosban nem szemléltettek sajnos, meg a tanár sem tudott magyarázni. Középiskolában 4-es voltam kémiából.

Sok függ a tanártól is.

2011. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Szerinted:P Unalmas, sz@r.De a matekot, fizikát személy szerint jobban utálom.... Meg az se mind1 hogy az irodalmat a hülye is betanulja 2-re a matekot már kevésbé, valamint a magyar tanítási rendszer sokkal komolyabba kérni a matekot, fizikát, kémiát mint más országokban. Ez nem biztos hogy a legmegfelelőbb mivel a gyerek agya még "gyerekagy"...
2011. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 a_maestro_főnök ***** válasza:

most akkor kivétel leszek mert nagyon szeretem a kémiát, mi sem csináltunk ám kísérleteket, se áltsuliba, se gimibe, sőt általánosban még jobb volt.

annyira hülye oszttársaim vannak gimnáziumba hogy sírnom kell ha rájuk gondolok -.-"

a legfőbb probléma hogy a kémia egy természettudományos tantárgy és tök hétköznapi dolgokat megpróbálja elméletileg megtanítani, na most , a 13-14 éves korosztály nagyrészét hótul nem érdekli hogy protonszám, meg hogy a királyvíz az micsoda és mit tud.. szóval csak nagyon kevés embernél lehet fenntartani az érdeklődést, nekik való a kémia-biosz tagozat, és rohadtul megbántam hogy nem azt jelöltem meg mert most ezen vagyok kiakadva mert látom a sok vegyészmérnököt, többsége nagyon jól él a pénzével, mert most ilyeneket keresnek

2011. febr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azért, mert általában rosszul tanítják. Nehéz tantárgy, de meg lehet benne találni a szépséget ha jól tanítják.

Én abból fogok érettségizni, de nem szeretem igazán. A számolásokat nagyon rosszul tanítják nekünk, semmit nem értünk az egészből.

2011. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
8.-as vagyok és marha jó tanárom van és tök szeretem a kémiát, csak nem értem azokat egyenleteket, amiben vegyületek vannak...
2011. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!