Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van rossz híre a Gábor...

Miért van rossz híre a Gábor Dénes főiskolának?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 01:29
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

- Ez csak egy városi legenda.

- Az emberek hülyék és hiszékenyek.

- Sok az irígy akit felvettek, aztán nem tudta elvégezni (mert bárki bejuthat, de sokan nem tudják végigcsinálni szemben a többi felsőoktatási intézménnyel ahová ha valakit felvesznek az 70% hogy végig is tudja csinálni, mert olyan magasan húzzák mega felvételi határt)

- A Gdf en alacsony a felvételi határ, szóval bárkinek lehetősége van bejutni még fizetősőn is, de végigcsinálni és lediplomázni csak az tud aki a végén átugorja a lécet ami ugyanolyan szinten van mint bárhol máshol, merthogy a diplomaszerzés követelményei mindenhol egységesek!

- A GDF et az IBM és a Microsoft sponzorálja talán nem véletlenül.

- A tradiciókkal, meg százéves múltakkal rendelkező intézmények (pl kandó) terjesztik ezeket, mert féltik a nemlétező helyüket.


Ismerősöm nem győzött különtanárra költeni amikor statisztikát tanulták matekból, mert alig tudta tartani a lépést.

2011. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert alacsony színvonalú az oktatás. Keveset tanítanak és kérnek számon.

Tesóm ellinkülte a BME-t, aztán bekerült a Gábor Dénesre, és úgy négy egész feletti az átlaga, hogy semmit sem kell tanulnia. BME-n meg szenvedett azért rendesen.

2011. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és aki a Gábor Dénes mellett nem győz különtanárra költeni, annak nem való az ilyen jellegű képzés.
2011. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
52%

Kedves kérdező!


A kérdésedben ott a válasz egy szelete. Annyian, de annyian szidták már a GDF-et, hogy csuhajja..., de nem tudták megmondani, hogy miért. Én oda jártam, és hamarosan Államvizsgázom/Záróvizsgázom és azt kell mondjam, hogy aki eddig eljutott az valószínűleg szakmailag korrekt tudást szedett össze. Rohadt sok városi legenda van arról, hogy így meg úgy átrugdossák az embereket a vizsgán, hát rohadtul nem így van és nagyon dühítő, amikor ilyeneket olvasok...

Még valami a GDF nem távoktatásos suli, ilyen baromságot is olvastam, nyilván egy magát értelmiséginek gondoló ember írta ezt... A GDF-en, mint sok más felsőoktatási intézményben több képzési forma van egy azon szakra, így van nappali, távoktatás stb. Tehát a GDF NEM TÁVOKTATÁSOS iskola.

Olyan álláshirdetések sincsenek miszerint a GDF-ről nem keresnek embereket, ez is egy dühítő baromság... én a szakmai gyakorlatomat a KFKI Rendszerintegrációs Zrt-nél töltöttem, ami a T-System csoport tagja... és lám senkinek nem volt baj, hogy GDF-es voltam. :) Sok multi, mint például az Ericsson vagy a Telenor állásinterjúin is részt vettem, abszolút nincs diszkrimináció ilyen tekintetben. Aki ilyen hírt terjeszt azt minimum fel kéne jelenteni, vagy elbeszélgetni vele...

Ugyanis nagyon idegesítő annak ilyeneket olvasni, aki oda jár/járt és tisztességesen végzi/végezte a tanulmányait. Arról nem beszélve, hogy a nagy neves egyetemeken is rengetegen puskáznak, így meg úgy szerzik meg a jegyeket... pár éve volt is botrány, hogy valamelyik nagy egyetemen a diákok összejátszva Neptun-hoz admin jogokkal rendelkező rendszergazdival, csupa kamu jegyet vetetettek fel.

Nos és ez igaz, mégsem terjeszti senki sem az ELTE, vagy a BME-ről, hogy szar.

Az egyetlen rossz dolog a GDF-en, hogy alacsonyabb a ponthatár, mint máshol, és sok gyökeret felvesznek, aztán szidják, hogy milyen szar iskola, mert, hogy a nulla tanulási hajlandóságukkal nem tudják elvégezni, persze amikor ilyen emberek jönnek például ide is írogatni, ezt már nem írják le, csak, hogy szar a suli.

Úgyhogy aki ilyen baromságokat írogat, hogy szar egy suli, az mélyen gondolkozzon el azon, ő mit szólna ahhoz, hogy ha az ő felsőoktatási intézményét szidnák, csak azért, mert valaki úgy halotta, valakitől, aki szintén úgy halotta valakitől.

2011. máj. 20. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Kedves utolsó, igazad van, hogy tényleg borzasztó alacsony a ponthatár, de mondjuk az azért is lehet, mert a rossz hírek miatt egyre kevesebben jártak oda? Egyébként meg olyanoktól is hallottam rosszat a suliról, akik oda jártak és mondjuk elvégezték meg minden. De bevallották hogy voltak azért érdekes dolgai a sulinak...
2011. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Engem tanított egy gdf-es tanár a számalkban(ami szintén nem egy magas színvonalú hely), ő mondta, hogy eszünk ágában sem legyen felvételizni a gdf-re, mert nem ér semmit.
2011. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
azért mert 2 évet megcsináltam úgy, hogy csak beiratkozni mentem el, a harmadik évre már nem kellett beiratkoznom, így nem tettem meg, de a lehetőség adott volt...
2012. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
41%

A GDF-re jartam 1995-1999-ig, es azon kivetelek koze tartozom akik el is vegeztek. Abban az idoben 120-an indultunk, es azt hiszem a negyedik evfolyambol talan vagy 8-10 embernek lett diplomaja.


Ennek fenyeben allitom, hogy semmivel nem rosszabb suli mint a BME vagy ELTE, vagy SZIF:


En ugyan munka mellett vegeztem el anno, ahol is mar akkor informatikuskent dolgoztam – de azota is ennek a diplomanak koszonhetoen „lepkedtem elore a rangletran”, es alapoztam meg az anyagi es SZAKMAI egzisztanciamat:

Jelen pillanatban - 17 ev foallasban toltott IT-s multtal a hatam mogott - csaladommal mar 3. eve kulfoldon elunk, es hogy most kicsit polgarpukkaszto legyek, havi keresetem (2013) jelenlegi kurzuson szamolva kozel 1.750.000 Ft havonta. Ehhez termeszetesen bonuszok is hozzaadodnak eves szinten, es 13. havi fizetes is jar. -> Es bizony: Koszonhetem ezt a GDF-en megszerzett diplomamnak, es annak a szorgalomnak, ami a diploma melle ugyan nem jar, de bennem, mint emberben megvolt.


E kis kitero utan, es a korabbi hozzaszolasokat alapul veve ugy erzem kis magyarazatra szorul, hogy miert irtam fenti allitasomat:

Az informatika evente megujul. Kerdeznem a nagyokosokat, akik velhetoen 18-20 ev koruliek (hosszaszolasokat elnezve), es szidnak egy olyan foiskolat, amelyet nem ismernek - , hogy szerintuk mit szamit/mit er ma 2013-ban az, hogy egy foiskolan vagy egyetemen ki mit tanul, amikor hiaba tanul barmit, barhogy - par ev mulva az a „barmi” mar egyszeruen nem aktualis, OSKOVULET, egy technologiai hulla.


Egy foiskolai/egyetemi diploma csupan „beugro”. Be tudsz kopogtatni olyan helyekre, ahol ennek meglete eloiras. Ennyi. Aki informatikai tudast 2013-ban az alapjan itel meg, hogy ki hol/milyen IT diplomat szerzett, annak igazabol nem a tudas szamit.


Ennek fenyeben kerdeznem, hogy melyik „diploma” es tudas er tobbet:


Varians 1. – ELTE, vagy BME diploma egy „lusta” (vagy egyszeruen mondjuk ugy „nem szorgalmas”) embernel, aki ugyan 5-10 eve megszerzett egy „papirt”, de azota igazabol elvegetalt vele, nem tanult hozza, nem aktualis a tudasa.


Varians 2. – GDF diploma, folyamatosan karbantartott tudassal, naprakesz ismeretekkel, projekttapasztalatokkal, referenciakkal, esetleg szakcertifikaciokkal megspekelve adott temakban.


Nem tudom ki, hogy van vele, de en a kettes variansra szavazok.


Aki pedig a foiskola hirnevet rontja, azok kivetel nelkul olyanok, akik ugyan lehet, hogy oda jartak x ideig, de kitartasuk ahhoz, hogy elvegezzek nem volt, vagy pedig egyszeruen a rosszindulat („a magyar virtus”) beszel beloluk.


Vegezetul pedig egy mondat, ami elhangzott 1999-ben a foigazgatono szajabol a diplomam atvetelekor: Egy foiskolat SOHA nem az fog meghatarozni, hogy ki mit mond rola, hanem az, hogy milyen szakemberek kerulnek ki onnan.


En ezzel a hozzaszolasommal szerettem volna egy valaszt adni az alapkerdesre, valamint egy visszajelzest, egy megerositest adni a GDF foiskolanak.


Tovabbi szep napot!

2013. ápr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

8-as! Megmosolyogtatott az írásod. A GDF-et az ELTE-hez hasonlítani bármiféle tapasztalat nélkül...azok közé tartozom, akik mindkettőt megjárták.


Informatikai szakközépben végeztem 18 évesen, de mivel kissé lusta tini voltam, így nem hogy a jobb egyetemekre nem is jelentkeztem, de sajnos nem vettek fel még egy "átlagos" egyetemre sem műszaki informatikára, így kétségbe voltam esve a felvételi eljárás után 18 évesen, ezért elhamarkodottan pótfelvételiztem a GDF-re 2004-ben. Ott ugyanis biztos volt a bejutás, a törvényileg legalacsonyabb ponthatárral felvettek mindenkit. Egy ingyenes postaládába dobható hirdető szórólapon úgy hirdették magukat, hogy náluk biztosan sikerül a pótfelvételi, ez is milyen volt már így visszagondolva. Bár a Balatonboglári konzultációs központba jártam távoktatásra, így tapasztalatom csak onnan van, de elmondható, hogy ez inkább az általános tendencia lehet, hiszen a Budapesti központ mellett a képzés nagyrészt több, mint 30 (köztük határon túli is) konzultációs központban folyt! Vagyis elmondható, hogy a végzett hallgatók többsége nem a Budapesti központból került ki.

Másfél évet lehúztam a Balatonboglári konzultációs központban, mielőtt otthagytam. Az általános vélekedéssel szemben -miszerint azok terjesztik a GDF rossz hírét, akik kipotyogtak- szinte rágalomnak tartom. 3-as 4-es közötti átlaggal végeztem el a 3 szemesztert. Mindezt úgy, hogy állítom, kevesebbet kellett tanulnom, mint az informatikai szakközép utolsó évében. Az oktatás és számonkérés ugyanis borzalmas színvonalú volt, amit nem hittem volna, hogy felsőoktatási intézményben ilyen létezik! Gyakorlatilag átrugdaltak mindenkit a Java programozási gyakorlaton is, még az is átment, aki annyira analfabéta volt a számítógéphez, hogy arra sem volt képes, hogy mondjuk DOS-ban egy szaros könyvtárat létrehozzon, vagy hogy könyvtárat váltson. Ilyen embereket rugdaltak tovább programozásból! Matek 1,2,3-ból félévenként volt mindössze kb 4x3.5 órás tanóra, amennyire láttam a 15 emberből 2 értett valami minimálisat az anyagból, mindenki más nulla tudással lett átrugdalva. Én is letettem mindhármat. Mindezt úgy, hogy akkoriban még lederiválni sem tudtam egy egyszerűbb függvényt sem, nem hogy leintegráljam, vagy differenciálegyenletekkel dolgozzak! Azon az elméleti zh-n, amit a konzultációs központ vezető tartott, még azt is engedte, hogy mindenki a könyvből írja ki a zh anyagot. Ez volt a GDF Balatonboglári központja.

A harmadik félév után azt mondtam köszönöm, nem akarok ilyen hülye maradni, így inkább eljöttem, kikértem az indexem a központ vezetőtől, és hazajöttem tanulni. Egy évet tanultam itthon, és eztán érettebb fejjel újraérettségiztem, hogy legyen esélyem bejutni egy jobb egyetemre, nem akartam még egyszer ilyen színvonaltalan intézményben tanulni.

Megérte az egész procedúra és tanulás, ugyanis ezután már felvettek az ország legjobb helyére, az ELTE-re. Itt derült ki igazából a GDF mekkora "gané" volt, már elnézést. Hiszen a Matek 1,2,3, amit teljesítettem a GDF-en, az ELTE-n hozzávetőlegesen az első szemeszteri analízis anyagot fedte le! Mindezek ellenére háromszor is fel kellett vennem az ELTE-n az első féléves analízis kurzust (elgondolkodtató, ugye?), annyira kemény volt, itt borzalmasan nagy mennyiségben és komolyan kérték számon a tudást, konkrétan letesztelték írásban és szóban is, hogy valóban érti-e az ember, nem lehetett komoly megértés és tudás nélkül átmenni, nem volt elég kicsit megérteni vagy tudni, vagy jól értetted az anyagot, vagy sehogy. A 2-est is nagyon keményen adják oda az ELTE-n, annyira, hogy már a 2-es jobb jegyek közt elég kicsi volt az átmenet, ezt is először furcsálltam a GDF után. A GDF-el ellentétben nagyon egy olyan tárgy sem volt, amiből átrugdaltak volna, nem hogy a törzsanyagból, hanem a töltelék tárgyakból sem. Egyedül a specikből (amik nem tartoznak a szakok tanmeneteihez, csak választható tárgyak) azokból volt ilyen tapasztalatom, de ott sem mindegyiknél! Most ott tartok, hogy megvan az abszolútóriumom (minden előadás, gyakorlat, labor) 6 év hihetetlenül kegyetlen hajtás és szopás után, a diplomamunkám az MTA egyik kutatóintézetében csináltam, és az államvizsga van már csak vissza. Ez totálisan a másik vége a magyar felsőoktatásnak. A GDF valahol a minőség legalja, ez meg a legteteje. Voltak olyan féléveim, hogy napi 18-19 órát tanultam fél éven át (szóval nem csak a vizsgaidőszakban), a fennmaradó időben meg aludtam valamennyit, mert le kellett csökkentenem az alvásom, hogy legalább bent tudjak maradni az egyetemen és ne rostáljanak ki! És az a napi 18-19 óra sem csak laza tanulgatással telt, hanem kő kemény hajtással, a maximum kifacsarásával. Akkor nagyon szar volt, utólag azt mondom megérte. Összehasonlítva a GDF-el, ami ott volt, ehhez képest a totális lazulás és jólét, szinte nyaralás volt. Azok, akik kikerülnek az ELTE-ről összehasonlíthatatlanul edzettebbek, mint akármilyen GDF-es, még ha sokat foglalkozott magával, akkor is. Ugyanis itt csak úgy lehet végezni, ha brutálisan hajszolod magad. Aki innen edzetten kikerül, később a munkaerőpiacon is sokkal könnyebben helytáll, és könnyebben győzi le az akadályokat. Ebben teljesen biztos vagyok. Nem mindegy melyik intézmény mennyire tesz "edzetté".

A HVG és az egyetem felmérése szerint abból az évfolyamból, amiben kezdtem, 496 emberből 2.02% szerzett diplomát! Nem írtam el, 496-ból 2.02 százalék. Ebből azt hiszem lehet látni, mit és mennyire kell teljesíteni.

Persze nyilván az ember főként magától tanul, de a tapasztalatom is az, akire nem tesz akkora nyomást az intézmény, később önmagától sem fogja annyira komolyan venni önmaga fejlesztését. Ismertem olyat (Kocsis Bence) aki az ELTE után kiment a Harvardra ledoktorálni, de több olyat is, akik a magyar felsőoktatási intézményeknél azért nevesebb külföldi egyetemekre mentek tovább doktori tanulmányokat folytatni. Nekem is ez az álmom. A GDF gyakorlatilag egy zsákutca azoknak, akik nem tanultak gyerekként, átcsúsztak az érettségin, majd felsőoktatásban is azt az utat keresték, amit a legkönnyebb teljesíteni.

Evvel ellentétben te feltételezed, hogy a GDF-es ezután megtáltosodik, és a hátralevő életében hajt, mint a güzü, az ELTE-s, BME-s pedig elhanyagolja magát? (az 1-es és 2-es variáns összehasonlításodból ez következik). Remélem nem árulok el nagy titkot, hogy a legextrémebb esetet feltételezted, ugyanis épp a fordítottja jellemző, aki hajlandó volt gyerekkorában is küzdeni, és nem lejjebb adni, és hajlandó volt az egyetemet is végig küzdeni sokkal brutálabb körülmények közt, az később is komolyabb küzdőszellemmel fog helyt állni, ez egyszerűen így működik, ilyen az ember. Azért írtam, hogy a GDF zsákutca, mert onnan nagyon nincs tovább, akik ennyire küzdöttek, nem nagyon jutnak tovább nem hogy komolyabb magyar egyetemekre (amik sehol sincsenek egy jobb külföldi egyetemhez képest, az egész magyar felsőoktatásnak akkora a költségvetése, mint a Cambridge-i Egyetemnek..) hanem esélyük sincs külföldi felvételin helytállni/egyetemen bent maradni, hiszen a mérce még a legjobb magyar egyetemekénél is magasabban van, míg a legjobb magyar egyetemek azért ugródeszkaként szolgálnak a nevesebb külföldi egyetemek mesterképzéseire/doktori képzéseire.


Végezetül: a GDF-en is lehetsz legalább egy jó itthoni mérnök, nem ezt mondtam. Ha jól tudom akkora botrányok voltak a konzultációs központok színvonaltalansága miatt, hogy idén bezárták midet (mind a 30-at! ezek után mond, hogy minőségi volt a képzés!), és már csak Budapesti központban lehet tanulni. Bár a pótfelvételinél idén is úgy hirdették magukat, hogy a legalacsonyabb ponthatárral biztos a felvétel, és ha jelentkezel még egy robogót is nyerhetsz. Ez milyen már. Ezt olvasva azért elgondolkodtam, változott-e valami, bár mondom, a Budapesti központról nincs tapasztalatom.

De bizonyos, ha GDF-en végig tanulod az éveket és áldozol később is a tanulásra, és később is komolyan veszed, hogy fejleszd magad, simán lehetsz legalább egy jó mérnök itthon, biztosan. De én azt mondom az eddigi tapasztalataim után, hogy nem lehetetlen sehová sem bejutni, és nem lehetetlen semmit sem elvégezni, csak komolyabb áldozatokat kell hozni. De megéri, jobban megéri, mint a lehető leglejjebb adni. Tanulni, tanulni és tanulni, ha kell, minden mást félredobni, ennyi a lényeg, és még az, hogy soha nem szabad feladni, vagy arra gondolni, hogy Úr Isten, ez nem megy, de igen, bármi megy, ha az ember nem ezen filózik, hanem mindent beleadni, minden lehető ébren töltött órát, és csak azt mondogatja, hogy menni fog. Bármit meg lehet csinálni, ha valaki komolyan veszi, elvégezheti az Oxfordi Egyetemet is, vagy a Cambridge Egyetemet, vagy a Harvardot, csak egy életet kell áldozni rá. Mindenki maga dönti el mennyit áldoz.

2013. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

az én véleményem a nyolcadik hozzászólóhoz az, hogy ha te 17 év (jézus isten, ennyi idő alatt három egyetemi diplomát lehet szerezni szakmai gyakorlattal együtt) szakmai IT gyakorlat után jutottál oda, hogy külföldön dolgozol, akkor a GDF ezek után szerinted színvonal és színvonalas embereket bocsát ki?


a BME IK-sok lazán 2 év szakmai gyakorlat után kint vannak egy neves IT cégnél nagyobb bérezéssel, mint te, és az elméleti tudása, gyakorlatiassága össze sem hasonlítható veled, már ne is haragudj, nehogy már azt mondd, hogy a GDF ugyan olyan jó.


meg ha már neked a pénz számít (ezek szerint nem igazán érdekel a szakmád, akit érdekel nem a pénzért csinálja) és avval érvelsz külföldön mennyit keresel, elárulom neked, hogy unokatesómnak még középiskolai érettségije sincs, kiment Angliába kamionsofőrnek, és havonta 850 ezret keres, gyerekkor ismerősöm szaros 2 éves programozói okj-vel és 5-6 éves szakmai tapasztalattal keres itthon!! 1 millát, azt mondja kint a kétszeresét is meg tudná keresni, csak nem akar kiköltözni.


szóval akármennyire is a csillagászati kereseteddel akartad alátámasztani a GDF-es múltad,és annak minőségét, elég megtévesztő az írásod azok számára, akik a hazai viszonylathoz képest nézik, hiszen kint kicsit más a gazdaság és a bérezés, mint itthon, nulla végzettséggel a felét meg lehet keresni sofőrként, mint amit te, de szaros okj-s programozóival és 6 éves tapasztalattal is meg lehet keresni kint a béred, úgyhogy nehogy már evvel és a 17 éveddel érvelj a GDF mellett, meg hogy ezért olyan jó, mint egy BME, mert az egész érvelésed nevetséges.

2013. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!