Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emelt szintű érettségi...

Az emelt szintű érettségi után kapott nyelvvizsgáért is jár a pont az egyetemi felvételinél?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
csak az egyikre jár pont,mindkettőre sajnos nem.. gondolom emelt érettségit tettél és elérted a 60%ot,így kaptad meg a nyelvvizsgát,ez 40 pont,az emeltért ebben az esetben nincs még plusz 20 pont.
2011. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Hát én nagyon nem értem, milyen pontszámokat emleget az első.

A német emelt szint 60% fölött egyenértékű az államilag elismert B2-es német nyelvvizsgával. Vagyis ugyanannyi pontot kapsz rá, mint arra kapnál: 28-at. Persze ha már van németből nyelvvizsgád, akkor újabb pontot nem kapsz.

2011. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom hogy csak 40 pont jár rá
2011. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
MILYEN 40 PONT? A B2-es komplex nyelvvizsgáért 28 pont jár. Az más kérdés, ha a német az adott egyetemre felvételi tárgy, de a kérdező ezt írta: "emelt szintű érettségi után kapott __nyelvvizsgáért__". Tehát ő csak arra kíváncsi, hogy megkapja-e érte a 28 pontot.
2011. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 8. 10:52
 6/6 anonim válasza:
Igen, jár a 28 pont. (Amennyiben egyébként is jár az adott szakon a nyelvvizsgáért a plusz pont. (Ahol alapkövetelmény pl. az angol tudás, mert az oktatás angol nyelven folyik, ott pl. nem adnak plusz pontot az angol nyelvből letett nyelvvizsgáért, csak a más nyelvből letettért))
2011. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!