Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan megy az élet az egyetem...

Hogyan megy az élet az egyetemen? Mérnöki (építész) egyetem a Dunántúlon főként, de az akárhonnan írhatsz.

Figyelt kérdés

Az érdekelne milyen egy laza, egy átlagos illetve egy keményebb hét? hogy ezeken a heteken hány dolgozatot, esszét kell írni?

Illetve hogy hány óra van naponta?


2011. márc. 4. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
építészként nem esszéket kell majd írnod, hanem napi 24 órából 26ot rajzolnod kell.
2011. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Második féléves földmérő mérnök tanulóként (ami elég közel áll az építőmérnökihez, és az építészmérnökök is tanulnak olyan tárgyakat, mint a földmérők) leírom a hetem, és a következő napokat:


hétfő: előadások csupán.

kedd: nagyrészt előadások, semmi extra.

szerda: zh infoból, beadandó mechanikából.

csütörtök: zh infoból.

péntek: zh geometriából.


jövőhét:


hétfő: zh geodéziából.

kedd: geometria leadandók határideje.

szerda: zh mechanikából.

csütörtök: zh informatikából.

péntek: zh geometriából.


1 hét dékáni szünet


Következő hét:

hétfő: zh matematikából.

kedd: zh fizikából.

szerda: zh informatikából.

csütörtök: talán semmi??

péntek: zh geometriából.

és még valamelyik napra informatika leadandó.


Itt ér véget a zh időszak (már ha nem kell pótot írnod semmiből), és folytatódik a következő zh időszakig (amire kiadnak újabb beadandókat, és megint szinte minden nap zh) a heti informatika és geometria zh.


Aztán jön a vizsgaidőszak.


Nos mindemellett hozzáteszem, hogy ez ebben a suliban a legkeményebb félév. Első félévben ilyenek még nem voltak. Igazából a sűrű zh-k annyira nem stresszelik le az embert (legalábbis én már megszoktam ezalatt az 1 hónap alatt), de geodéziából az előző évfolyamból 5 elsős ment át. 120 emberrel kezdi minden évfolyam, második félévre marad cirka 20-30 mintaterves (vagyis akinek minden tárgya megvan), harmadik félévre marad 4-5. Legalábbis nálunk. Egyelőre én mintaterves vagyok, habár a mechanikát tervezem totálisan elhanyagolni, mert vannak fontosabb tantárgyak is (geodézia), mellesleg mechanikával nem csúszok, ha nem lesz meg. Így 1 év múlva felveszem megint és megcsinálom. A második félév az egy határvonal igazából. Aki ebben a félévben megcsinálja a geodéziát és a geometriát, azt isten se menti meg attól, hogy földmérő legyen.

2011. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kösz, csak az érdekelne még hogy naponta hány órátok van?
2011. márc. 4. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:

hétfő: 7

kedd: 6

szerda: 9

csütörtök:8

péntek: 4

Legalábbis ennyi órán keresztül vagyok bent (ha nem hagyok ki egy előadást se). De az órák egyetemen máshogy vannak. Például hétfőn a 7 helyett írhattam volna 3-at is, de 3 óra geodézia, 2 info, 2 matek.


Amúgy ezek miatt az adatok miatt ne keseredj el. Első félévben én is szörnyülködtem az órarenden (ami ehhez képest nyáriszünet volt), mert lesznek előadások, amikre nem lesz muszáj bejárni. Ilyen nálunk az angol például. 0 kredit, nem számít semmit, ha szerzel nyelvvizsgát automatikusan nem kell bejárnod, mellesleg nyelvvizsga nélkül amúgy se kapsz diplomát, így előbb utóbb biztos meg kell szerezned, és akkor már az előbb említett miatt az angol tisztázva is van. Persze az elején járj be mindenre, majd kialakul benned is az, hogy mire nem (annyira) muszáj. Gondolok itt olyanra, amit a tanár lead, de minden megvan a jegyzetben is. Így esetenként nem megyek be, csak megkérdezem valakitől aki bent volt, hogy meddig jutottak. Mondjuk az ilyen annak előny, aki iskolai jegyzetből szokott tanulni (lényegében nálunk a jegyzet=tankönyv) és nem órán jegyzetelni.


Mindemellett gondolj minden félévben arra, hogy csak fél év, és a jelenlegi tárgyaid tisztázva vannak. Csak fél évet kell kibírnod, aztán már nem lesz rá gondod. Ez engem nagyon motivál.

2011. márc. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ezek melyik egyetemek?? :) kösz a válaszokat
2011. márc. 5. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos én írtam a második kettő hozzászólást. Földmérő mérnöknek csak a Nyugat-Magyarországi Egyetemen lehet tanulni, meg van valami BME-n is, ha építőmérnökire mész szakosodhatsz földmérőnek, ilyesmi. Máshol nem tanítanak ilyet Magyarországon.
2011. márc. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!