Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi mit tehetnénk annak érdekéb...

Mi mit tehetnénk annak érdekében, hogy kirúgják az iskolából az egyik diáktársunkat?

Figyelt kérdés

8-os lány vagyok és van egy osztálytársam, akit mindennél jobban utálok... Kedvem lenne kitekerni a nyakát és kihajítani az ablakon. Minden órán ökörködik, pofázik a tanárokkal, ellopja a szaktanteremből a tárgyakat. Minden barátom/barátnőm és gondolom, hogy minden tanár azt kívánja, hogy ne járjon a mi iskolánkba.

Már bezsebelt kb. 30 szaktanárit, 10 osztályfőnökit és 2 igazgatói figyelmeztetést. Ma kapta/kapja meg a harmadikat. UTÁLOM. Ma sírtam, amiatt, hogy egy ilyen állat (mert tényleg az...) mellett kell befejeznem az általános iskolát.

Egyik órán sem lehet tőle figyelni, mert folyamatosan ordibál és zavarja az órát. Képtelenség mellette tanulni, de én tényleg szeretnék. :(

Könyörgöm segítsetek! Nem bírjuk tovább... :(


2011. márc. 24. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jogi lépéseket mindenképp tehettek, hiszen sérti a tanuláshoz való jogotokat.
2011. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És azt, hogy lehet?
2011. márc. 24. 14:37
 3/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Ha páran össze tudnátok fogni, akkor közösen meg lehetne fogalmazni egy levelet a kerületi jegyzőnek, amelyben hivatalos panaszt tesztek, hogy korlátozzák a tanuláshoz való jogotokat. Akár felnőtt segítsége nélkül is, MERT IGAZATOK VAN!
2011. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ez nem egy egyszerű dolog, rendkívül összetett és bonyolult. Mivel az illető tankötelezett korban van, az iskola egyszerűen nem tudja csak úgy kirúgni. Csak úgy oldható meg, hogy áthelyezni egy másik iskolába. A jelenlegi jogszabályok ezt csak úgy teszik lehetővé, ha az iskola igazgatója intézkedik, felveszi más iskola igazgatókkal a kapcsolatot, és valahogy megpróbálja átpaterolni oda, persze csak ha azok is felveszik.

De rengeteg akadálya van:

-Ez a folyamat hosszadalmas, akár több hónap is lehet.

-Mivel 8. osztályban történik ez az esemény, júniusig már csak 3 hónap van, így már nem valószínű hogy valaki is intézkedik, végülis eddig is kibírták.

-A tanárokat nem zavarja ez? Mert olyan nincs, hogy hirtelen jött elő mindez.

A tanárnak fegyelmezni kell tudni (tapasztalatból tudom) és kezelni kell a helyzetet.

Az, ami az órákon történik, elsődlegesen és közvetlen a tanár tudja szabályozni.

2011. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Közösségi meghurcolás, kiközösítés, pszichológiai terror, hatásos eszközök. 1 hét múlva sírva fog hazaszaladni, hogy írassák ki a szülei.
2011. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"-A tanárokat nem zavarja ez? Mert olyan nincs, hogy hirtelen jött elő mindez.

A tanárnak fegyelmezni kell tudni (tapasztalatból tudom) és kezelni kell a helyzetet."


De épp ez az, hogy a tanárok próbálnak fegyelmezni, de annyit kapnak válaszul, hogy "jó'van má'", "kussoljá' má'", "k_rva anyád" és stb... Most az utolsó esetnél a tanár torka szakadtából ordított úgy, ahogy még sosem eddig a nyolc év alatt. Volt tanár, aki elsírta magát, mert beszólogatott a gyerek és nem tudott mit csinálni. Az osztályfőnökkel már beszéltünk erről, de azt mondta, hogy nem lehet kirúgni, mert egyik iskola sem venné fel.

Engem hidegen hagyna, hogy mit csinál, ha nem az osztályomba járna, de én szeretnék tanulni, mert gimnáziumba megyek és oda kell a tananyag.

Nevelőintézetbe nem lehet küldeni? Szerintem az lenne a legtanácsosabb...

Egyébként még a lányokat is bántja. Engem egyszer orrbavágott és egyszer megpofozott... =/

2011. márc. 25. 00:02
 7/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Na az orrbavágás miatt kellett volna feljelenteni és rendőrségi ügyet csinálni belőle!

Szüleid mit szóltak?

A diákok szülei ez ellen nem tiltakoznak? Mert hallottam már olyan esetről, hogy szülői tiltakozásra és a jegyző bevonására magántanulónak "kényszerítettek" egy problémás gyereket.

Ha a szüleitek összefognának, és legalább tízen patáliát csapnak hogy azonnal kiveszik a gyereküket az iskolából meg tévéseket hívnak oda, akkor az igazgató is köteles lesz lépni.

2011. márc. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kiközösíteni nem lehet, mert van néhány nyomoronc paraszt, akinek tetszik ez és ők egyből mellé állnának, hogy "jaj szegény Gabikát, hagyjátok már... nem csinált semmi rosszat."

A szüleim elváltak, anyám pedig nem foglalkozik ilyenekkel. Mondja, hogy majd bejön és jól megneveli a gyereket, de azt nem lehet, mert a végén majd neki áll feljebb...

Orrbavágás miatt azért nem lehet feljelenteni, mert "kiprovokáltam". Egyik nap koszt és rendetlenséget hagyott maga után a teremben és mivel hetes voltam, kötelességem volt, hogy visszahívjam, hogy tegye rendbe a helyét. Először direkt szépen kértem, hogy egy szava se legyen, de aztán, amikor a hatodik kérés után sem jött vissza, akkor először mondtam neki, hogy "na Gabika nagyon gyorsan húzd vissza a beledet a terembe és takaríts ki, mert úgy orrba váglak, hogy a fal adja a másikat!". Erre azt a választ kaptam, hogy "kussoljá' má' hülye nyomorék" (Én vagyok a nyomorék, amikor te kapsz 5 tantárgyból kegyelem kettest és buksz meg földrajzból fél évkor? Egyértelmű...) Erre kicsit elborította az agyamat a méreg és a hajánál fogva próbáltam visszaráncigálni a terembe, de mivel egy fél fejjel magasabb nálam és erősebb is, ellenkezés képpen orrbavágott és ellökött magától. Egyből mentem fel az osztályfőnökhöz, aki azt mondta, hogy "na majd megkapja az osztályfőnökijét"... Ja, mondom oké, azzal nagyon sokra fog menni.


Másik eset volt, amikor angolórán nem bírta befogni a száját és szóltam neki, hogy "Gabika maradj már légy szíves csendben, mert szeretnék figyelni!". Erre viszonylag kultúrált választ kaptam: "Jó' van, hagyjá' má'...". Csak azért sem hagyta abba a pofázást, még a 3. felszólítás után sem. Megelégeltem a pofátlanságát, amikor beszólt, hogy milyen kis k_rva vagyok és nyakon vágtam, hogy ugyan térjen már észhez, de erre visszaütött és azt mondta, hogy jobb ha nem megyek ki az utcára, mert meg fog keresni és nagyon meg fog verni a haverjaival. Meg azt mondta, hogy "nagyon szájba leszel sz_ptatva, haljak meg..."


Éjt-nappallá téve mesélhetném még a bunkóbbnál bunkóbb dolgait, de most ennyi jutott eszembe.


Azthiszem, hogy 7. osztály év elején jött át hozzánk, mert az előző iskolájából majdnem kirúgták... Amíg az én padtársam volt, addig csöndben volt és nem ökörködött, de a nyáron kissé elzüllött. Főleg akkor, amikor meghalt a nagymamája. Van osztálytársam, aki sajnálja, hogy "jaj szegény Gabi, úgy szerette a nagymamáját, de amióta meghalt, tényleg nagyon idióta.". Nekem is haltak már meg családtagjaim mégse vagyok egy nyomorék f_szparaszt, aki nem tudja, hogy hol a határ...

Volt, hogy beszívva jött el az iskolába. Ezen kívül már kb. 10-szer szívott és kórházba jár, mert baj van a szívével. Tonnaszámra szívja a cigit és van, hogy pálinkát, meg egyéb piákat hoz az iskolába és volt, hogy részeg volt az óra közben. Pár lány is ivott a pálinkából és ők sem voltak józanok...


Szép kis osztálytárs, nem? :)

2011. márc. 25. 00:33
 9/12 A kérdező kommentje:

A tanárok, azzal fenyegetik, hogy megbuktatják évvégén, de azzal csak maguknak ártanak, mert utána még egy évet kell kibírni vele...

Egyébként a földrajztanár és az osztályfőnök óráján sosem rendetlenkedik, mert ők rendesen tudnak fegyelmezni és oltani. Nem értem egyébként, hogyha bármelyik tanár azt mondja, hogy "Maradjatok már csendben, mert az idegeimre megy, hogy folyton beszéltek és zavarjátok az órát!", akkor 27 gyerekből, 19 világosan megérti, hogy na most aztán k_ss... A második felszólításra, további 5 ember felfogja, hogy csöndben kellene lenni, de a maradék három továbbra is visszap_fázik a tanárnak és rendetlenkedik. Az utóbb említett 8 gyerekből

1 hármas-négyes tanuló

1 6 tantárgyból bukott félévkor

3 alig éri el a kettes és hármas szintet

1 az, akinek van esze, de nem tanul semmit.

1 aki minden órán azzal próbálja kihúzni magát a felelés/doga alól, hogy "de tanárnő én nem voltam itt" (ami egyébként nem igaz...)

1 Gabi, akit mindenki utál, kivéve ezt a 7 embert és még pár hetedikest, akik szintén nyomorék kis r_hadékok. :@

A hatodikos kislányok odavannak érte, mert "ő a nagymenő nagyfiú..."

Ahogy a helyi rendőrséget ismerem, az arcunkba röhögnének, hogy "jajj annyira nem lehet súlyos a helyzet"

Amikor megpróbálták kirabolni az egyik lottózót a főúton és utána házi-bombát dobtak be, ami szerencsére nem robbant fel, akkor 3 óra telt el, mire a belvárosból a külvárosba (4 kilométer, autóval 5 perc, dugóban 10) kiküldtek két rendőrt, hogy megnézze ugyan mi történt már...

2011. márc. 25. 00:58
 10/12 A kérdező kommentje:
megnézzék*
2011. márc. 25. 00:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!