Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi mit tehetnénk annak érdekéb...

Mi mit tehetnénk annak érdekében, hogy kirúgják az iskolából az egyik diáktársunkat?

Figyelt kérdés

8-os lány vagyok és van egy osztálytársam, akit mindennél jobban utálok... Kedvem lenne kitekerni a nyakát és kihajítani az ablakon. Minden órán ökörködik, pofázik a tanárokkal, ellopja a szaktanteremből a tárgyakat. Minden barátom/barátnőm és gondolom, hogy minden tanár azt kívánja, hogy ne járjon a mi iskolánkba.

Már bezsebelt kb. 30 szaktanárit, 10 osztályfőnökit és 2 igazgatói figyelmeztetést. Ma kapta/kapja meg a harmadikat. UTÁLOM. Ma sírtam, amiatt, hogy egy ilyen állat (mert tényleg az...) mellett kell befejeznem az általános iskolát.

Egyik órán sem lehet tőle figyelni, mert folyamatosan ordibál és zavarja az órát. Képtelenség mellette tanulni, de én tényleg szeretnék. :(

Könyörgöm segítsetek! Nem bírjuk tovább... :(


2011. márc. 24. 14:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát nem egy könnyű eset. De lehet könnyíteni rajta a következőképpen: Amit most leírok, használható módszer, habár jogilag nem helyes, de ilyen esetekben célszerű ezen túltenni magunkat. Látszik, hogy a tanári fegyelmezéssel van gond, hiszen írtad, hogy van két olyan tanár is (földrajz, osztályfőnök), akinél fegyelmezett az illető, nincs gond ott. Namost azok az órák, ahol ennyire elfajultak a helyzetek, egyszerűen ki kell küldeni a tanteremből a rossz magaviseletű gyereket. Ami fontos, hogy ilyenkor a tanár ne írja be hiányzónak, mert ha beírná, akkor nyilván nem akarna kimenni. Így jobban jár mindenki, hiszen nem zavarja az órát, te tudsz figyelni a többiekkel, a tanár pedig tud tanítani. Ha utólag valaki (iskolán kívűli személyzet) ellenőrizne - amelyre igen kicsi az esély, akkor mindent tagadni kell, tanár és igazgató részéről egyaránt. Például, hogy miért nincs beírva, arra több variációt is ki lehet találni, ezt utólag már senki nem tudja bizonyítani. A lényeg, hogy a tanár tegye túl magát azon, hogy nincs órán, de nincs beírva hiányzónak sem. Ami még fontos, hogy ne buktassák meg semelyik tantárgyból, adjanak neki 2-eseket, 3-asokat, stb. így tud megszabadulni tőle a tanári kar is.
2011. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Én már mondtam nekik, hogy ne buktassák meg, de hát hiába beszél az ember a tanárnak. :DD

Egyébként az osztályfőnök mondja, hogy küldjék fel hozzá órára, ha rendetlenkedik és akkor csend lesz. Ha legalább ötször fel kell küldeni, akkor kap egy osztályfőnökit, de ez minden diákkal így van. Szóval ha én lennék rendetlen, akkor én is ugyan úgy megkapnám az osztályfőnökit.

2011. márc. 25. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!