Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a villamosmérnö...

Mennyire nehéz a villamosmérnöki szak? Villamosipari szakközépiskolába járok, jövőre fogok érettségizni és a Miskolci Egyetemre villamosmérnöki szakára szertnék majd menni.

Figyelt kérdés

Olvasgattam fórumokat és kezdek elbizonytalanodni,hogy tényleg nekem való-e ez, és meg tudnám-e állni ott a helyem.

Matekból nem vagyok kimagasló "matekzseni" de amit normálisan megtanítanak gond nélkül fel bírom fogni és meg tudom tanulni(4-es voltam matekból eddig középiskolába végig) a szakmai tárgyakból 3-4-es vagyok , fizikából pedig 4-5. Szerintetek lenne rá esélyem,hogy bukás nélkül meg végig tudjam csinálni? Nyilván lenne esély , de mennyit kell/ene naponta átlagosan tanulni , ha bejárnék normálisan az előadásokra meg órákra? Azok írjanak akik ilyen szakon vannak/ voltak ,hogy ők milyenek voltak középiskolában és,hogy sikerült az egyetemen helyt állniuk vagy az is jó lenne ha példákat írnának (mondjuk osztálytársaikról). Azért tettem fel ezt a kérdést, mert semmiképp nem szeretnék , akár egy fél évet se elpazarolni az életemből! És még annyi,hogy érettségi után maradok még a technikusi képzésre is.

Kösz a válaszokat!


2011. márc. 27. 10:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha villamosipari szakközépben végzel, az komoly előny! Sokkal jobb esélyeid vannak vele, mint a többségnek.

Most már kell emeltezni érettségin, de ez nem egy nagy akadály. Amikor én érettségiztem, akkor az emelt elektronika nem sokban különbözött a középszinttől. Javaslom, hogy elektronikából, vagy fizikából érettségizz.

Ha már bent vagy egyetemen, szépen belerázódsz, felveszed a ritmusát. Első félévben kicsit rád ijesztenek, úgy érzed, semmit nem értesz és sosem fogod megtanulni. De a második félévre általában minden kitisztul. Folyamatosan lesznek elég buktatós tárgyak, amiket a legtöbben nem is tudnak elsőre megcsinálni, de nem is muszáj. Először hallgatod, másodjára megérted. Ha felveszel egy félévben 8-12 tárgyat és abból 1-2 nem sikerül, az elég általános.

A mintatantervhez képest kb mindenki csúszik jobb esetben 1, rosszabb esetben több évet. Ha ez a szakma érdekel, butaság lenne meghátrálni -főleg ilyen hendikeppel- néhány akadály miatt.

2012. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kösz a választ , bár úgy tudom,hogy idén villamosmérnökire még nem kötelező az emeltszintű érettségi. Egyre inkább az hiszem,hogy bele vágok és mindent beleadok!
2012. jan. 12. 19:25
 13/13 chris1910 válasza:
79%

Na jelentkeztél a villamosmérnöki karra?:)

Érdekelne a véleményed.

2014. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!