Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnökök! Akik nem a...

Gépészmérnökök! Akik nem a BME-n végeztetek, ugyanolyan jó lehetőségeitek voltak/ vannak, mint aki ott tanult? Azért a jobb helyekre gondolok. Pl. Miskolc, SZIE-GEK, OE Bánki, Győr.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 12:47
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Szerintem is jó iskola. Csak azért tettem fel a kérdést, mert a munkaadók a középmezőnybe sorolták, de nem tudom, hogy miért, pedig ugye a 3 egyetemi, hagyományos gépész képző hely egyike.


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. ápr. 12. 19:41
 12/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem jól döntesz, a SZIE, ha jól tudom, azon egyetemek egyike, ahol a volt anno 5 éves egyetemi képzés.

Én pedig csak azokban a statisztikákban hiszek, amiket én hamisítok meg. :) Nem tagadom, hogy a BME az első a műszaki feloktatásban, (nagyrészt a neve miatt, lássuk be) de a többit egyetemet nem kellene ennyire lehúznia a sajtónak. Nagyrészt mondjuk ez annak köszönhető, hogy a BME van Pesten, és, ami vidéken van, az csak rossz lehet. (Mondjuk megtisztelő lenne, ha az egyetemek karainak nevét helyesen írnák le, ha már ország-világ olvassa, és hisz ezekben a statisztikákban.)

Amúgy sokkal jobban jársz, ha keresel egy ott tanuló diákot, és majd ő részletesen elmagyarázza, mi merre hány méter. Majd meg fogod látni, hogy akárhová mész nyílt napra, mindegyik egyetemet a Föld legjobb egyetemének fogják beállítani... Hitelesebb, ha egy ott tanuló diákkal beszélgetsz.

Amúgy én is gépésznek tanulok, de nem a SZIE-n, de ha kérdésed van a szakmával kapcsolatban, nagyon szívesen válaszolok. :)

2011. ápr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
15%

Sok szerencsétlen csak irigykedik, hogy őket nem vették fel ide. Közötök nem volt még BME-s gépészhez, és úgy rágalmazzátok őket gyerekek. Tükörbe kéne nézni, hogy ki is a nagyképű!

Másrészt meg szerintetek miért van 200 körül a ponthatár a többi egyetemen? Aki tud, és képes tanulni, illetve motivált, az bőven elér 300-400 feletti pontot is, és felveszik bármelyik egyetemre. Aki meg nem, az megy a többire. És mivel alacsonyabb az ott tanuló diákok tudásszintje, ezért a színvonalat is lejjebb viszik, hogy azért valaki mégis csak átmenjen a vizsgákon. Emiatt ér kevesebbet az a diploma. Tudom, az igazság néha fáj.

2011. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
80%

14:44

Meg a nagy f.aszt. Második féléves vagyok, 120-an kezdtük. 3 félévre maradunk 3-4-en. Ku.rvára alacsony lehet akkor a színvonal, biztos levitték nekünk.

Most utáltam meg a BME-t, eddig nem volt vele semmi bajom.

2011. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Tehát ha nem a BME-t végzem el, akkor nem lehetek olyan jó szakember? Szerintem azért ennél árnyaltabb a kép. Ráadásul nekem levelező kell, mert dolgoznom kellene, az pedig a bme-n nincs. De egy mestert szívesen megpróbálnék ott, csak ugye akkor már felvételizni kell. Amúgy mondta valaki hogy többet és egy bánkis bsc, mint máshol az msc. Ez igaz?
2011. ápr. 14. 16:37
 16/25 anonim ***** válasza:
86%

Oh, hogy oda ne rohanjak, kedves utolsó előtti...

Ugye tudod, hogy miért 200 a ponthatár máshol? Mert a keretszám mondjuk 50 fő, és az 50. embernek van pont 200 pontja. Lehet, hogy az előtte lévőknek pedig 478.

Amúgy rosszul gondolod. Nem alacsonyabb a szint, a tudásanyag ugyanaz (ha azt mondod, hogy máshogy tervez egy ékszíjhajtást egy BME-s, meg máshogy egy miskolci, visszaadom az összes eddig megszerzett kreditemet meg a TDK dolgozatomat is...). A kevesebb pontszámos emberek megjárják, mert ők könnyebben csúsznak meg. Amúgy sok pontszámot nagyon könnyű összeszedni, lsd. középszintű matek érettségi (nem kell emelt a BME-re, simán összejön annyi pont középszintűkből), közép info, stb... Még egy póniló is meg tudja írni hármasra. + egy angol nyelvvizsga + szerez valami papírt, hogy tartós beteg, kitagadták otthonról, fáj a szemöldöke stb... Megvan 390 pont. Annyival bent vagyok a világhíres műszaki egyetemen, nem?

2011. ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék hozzá, hogy az évfolyamunk most áll szakirányválasztás előtt. Ennek előfeltétele a matematika szigorlat. Idén kb. 210 ember akar szakirányt felvenni, jelezte a Neptunban a szándékát. Ma tudtuk meg, hogy igazából 80 fő tud most szakirányt felvenni, a többieknek még nincs meg az előfeltétel (van még egy vizsgaidőszakuk, hogy összehozzák.) Ebben a 80 főben benne van a mi 220 fős évfolyamunk "maradéka", akik haladnak + a lebukott felsőbbévesek. (kb. 50-50%) Ez azt jelenti, hogy 40 ember fog tudni időben végezni, vagy egy év, fél év csúszással. Igen, alacsony a követelmény, meg buták vagyunk. :)
2011. ápr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem kell annyit görcsölnöd ezen már azt hiszem megkérdezted ezt egy másik topikban hogy OE vagy SZIE?


Nos én annyit tudok mondani hogy a top az a BME valszeg azért nem is indít levelezőt mert senki nem tudná munka melett befejezni. Ezzel lehet vitatkozni én sem a BME-re járok de akik ott végeztek annak a nagy része felsővezető lett az idő elteltével. A ME, SZIE OE kb ugyanolyan lehet nem érdemes nagyon belemenni hogy melyik a jobb mert ha pl elkönyveled hogy na az OEre megyek mert azhiszem az mégis jobb és olyan szakirányt választassz majd 2.ban ami pl mégiscsak a SZIE-n jobb az OE-n meg pont az a szakirány kicsit gyengébb (de téged az érdekel) akkor rosszul döntöttél. A BME kimagaslik a mezőnyből de mint már írtam a másik 3 közt nincs számottevő különbség és a gépészmérnök most egy olyan hiányszakma hogy ha ezek közül bármelyiket elvégzed akkor lesz állásod valószínüleg ha jól beszélsz angolul, esetleg németül.

2011. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
12%
Ja aki a BME-t fikázza az majd várjon addig amíg állásinterjúra kerül a sor és őhelyette egy BME-st vesznek fel, vagy majd ha dolgozni fog akkor BME-n végzett főnöke lesz....
2011. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért utálom ezt az országot, mert a sok nagyképű parasztnak annyi ideje van, hogy ezzel foglalkozik.

Tényleg siralmas, hogy morálisan hol tartunk. Itt...

Akit felvesznek valahova, az egy beképzelt p*cs lesz. Itt az élő példa.


Látom, kedves utolsó, te is nagyon tudsz gondolkodni. Mikroökonómiát elvileg tanítanak már mérnökin is. Nem azért nem indít a BME levelezős képzést, mert nem tudná elvégezni senki se, ez egy baromság. Kapitalizmus van, piac van, a kereslet és a kínálat erőhatásai irányítják a világot. A BME és az összes többi egyetem sz*rik bele, hogy ki mit tud elvégezni, nekik a pénz kell, ilyen egyszerű. Ha egy vagy két félévig fizet, még mindig jobb, mint a semmi. Ráadásul sok olyan levelezős van, akik nem munka mellett csinálják. Meg majd pont a dékán, vagy más oktatásért felelős személy döntené el, hogy ki tudja elvégezni, meg ki nem? Ekkora marhaságot is rég olvastam.

Hogy miért nem indít? Nem tudom, de amit te írtál az egy baromság. BME-s vagy, de gondolkodni nem tudsz. : )


Még valami: én azt szoktam mondani, hogy aki ennyit foglalkozik azzal, hogy magát fényezze, és emellett másokat alacsonyít le, degradál, pejoratív jelzővel illeti, az unatkozik. Ennyi felesleges ideje, és energiája van, ezek szerint nem kell annyit tanulnia, pláne most a vizsgaidőszak közeledtével.

2011. ápr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!