Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb tanítóképző...

Melyik a legjobb tanítóképző főiskola Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sokat találtam, de nem tudok dönteni. Van olyan, ahol a választható szakirány német. Ezt kötelező választani? Én nem tanultam németül, így nem hiszem hogy arra alkalmas lennék. Más szakirányt meg nem láttam.

És még egy kérdés: az alkalmassági vizsgán tényleg van ének és testnevelés felmérő? Akinek nincs jó hangja és testnevelésből elég rossz, az nem is mehet át rajta?

Normális válaszokat várok!


2011. ápr. 17. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Háát szerintem Szeged a legjobb,de én nem jártam tanítóképzőre,csak sokat dolgozom tanítókkal. Debrecent semmiképpen ne válaszd. Nem kötelező a német. Ez biztos. Valóban van ének és testnevelés felmérés is. Nem túl vészes, ezeket általában előre elküldik,hogy mi lesz. Tesiből egy átlag testnevelés órát képzelj el, pár kör futás, gimnasztika, bukfenc,ilyenek. Énekből vinned kell dalokat, ők megmondják,hogy mennyit és milyet (műdal vagy népdal) általában 10-et kérnek, és akkor abból kell elénekelni egyet. De úgyis lesz ének oktatásod kötelezően az egyetemen, ha jól tudom tanító szakosoknak a hangszer is kötelező, furulya. De nem kell félni furulyázni,amennyire oda kell, fél év alatt a süket is megtanul.
2011. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ remélem nem lesz nehéz :)
2011. ápr. 18. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!