Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar emeltesek, hogy haladto...

Magyar emeltesek, hogy haladtok a tanulással? Érdekes lesz a majális így, hogy másodikán érettségi

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 18:48
 1/4 anonim válasza:

Én nem tudom mit fogok csinálni. Még most tanulom ezerrel a költőket. Próbálom kitotózni, hogy vajon melyiket nézegessem át jobban, melyikre lehet szükség. Most, hogy így olvasgatom itt a bejegyzéseket, amilyen megjegyzéseket tettek a magyar emeltre, eléggé elkeseredtem. De csak összehozom valahogy. A nyelvi-irodalmi műveltségi részének csak ha a fele jó, még lehet az érettségimnek elfogadható százalékos eredménye. Abban bízom, hogy sikerül az írás része. Meg a szóbelibe bele adok apait-anyait. Arra legalább tudja az ember, hogy mit kell megtanulnia.

Amúgy nem az az érdekes, hogy majális után rögtön írunk. Hanem az, hogy most húsvét, még 3 nap suliban, aztán a ballagás szombaton, meg ballagási eszem-iszom, vasárnap még észbe kapnál, de akkor körülötted mindenki megy megint bulizni, mert majális van. Te meg otthon ülsz és nézed a falat hogy "uram atyám te jó ég, holnap írok".

Te hogy állsz?

2011. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát a bejegyzések alapján én is nagyon elkeseredtem. Azt sem tudom, hogy mit kezdjek magammal vagy, hogy mit tanulja, mit nézzek át. Előttem egy csomó könyv, mindent át kellene még egyszer futni, de arra már sem időm, sem energiám. A kompetenciák alapján tanulok, az ott feltüntetett költőkre fektetem a legnagyobb hangsúlyt, utána a többi. A verselemzéssel nagyon rosszul állok. Mondjuk én is a reflektálásban és a gyakorlati írásbeliségben bízom. Nekem elég 40%, de azért elég maximalista vagyok...próbálok beleadni apait, anyait. A szóbelit meg megtanulom, azzal nincs gond...Ott megvan adva, hogy mit kell tudni és kész...de az írásbelin elnem tudnád találni, hogy mit tanulj, esetleg mit hagyj ki.
2011. ápr. 25. 19:12
 3/4 anonim válasza:

Magyar költőket kéne, nem?

Szabó Lőrinc, Illyés, József Attila, Radnóti, Weöres Sándor, Pilinszky, Nagy László, Márai, Örkény

Nem tudom. Csomón gondolkodom. De általában 20. századi van, nem?

2011. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

[link]


Nézd meg ezt...a 2. pont az irodalom. Életművek, portrék, látásmódok. Én ezt tanulom.

2011. ápr. 25. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!