Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgaidőszakra hasznos...

Vizsgaidőszakra hasznos tippeket kérhetek?

Figyelt kérdés

Ez már nem az első vizsgaidőszakom, de jobban akarom most csinálni, mint legutóbb.

10 vizsgám lesz, elméleti szak. Sajnos csak a szorgalmi időszak végeztével lehet elkezdeni tanulni, mert addig a gyakorlatokra kell, meg órákra készülni, tehát muszáj lesz napi 7-8 órát tanulnom.


Nektek mik váltak be? Hogy csináljam, hogy sokat tudjak megtanulni, fogjon az agyam és hatékony is legyen (= sokminden megmaradjon)?


Köszönöm! :)


2011. ápr. 29. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, nekem semmi olyan módszer nem vált be, amikor napi 7-8 órát kellett tanulnom. Ilyet legfeljebb egy nap csináltam, az is a záróvizsga előtti nap volt.


Talán a legfontosabb, hogy ne csak a tanulásra koncentrálj, hanem arra is, hogy két tanulás között mit csinálsz. Fontos, hogy pihenj. Oszd be a tanulnivalókat úgy, hogy háromnegyedóránként legalább egy 5 perces szünet legyen. Ha megunsz egy témát, ne legyen lelkiismeret-furdalásod, hogy valami mást tatnulj, de persze csak ésszel. Ezen kívül heti rendben is ütemezd be a tanulandókat.


Ennyire csak ennyit tudok most írni.

2011. ápr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Puskázz, ilyen egyszerű :)
2011. ápr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem atom gáz egy egyetemet úgy átélni, hogy végig puskázza valaki, aztán így kap diplomát... Nem mondom néhány tárgy belefér, de azért mindent... Aki szeretné valamire vinni, az ne csak túlélni akarja az egyetemet szerintem.

Én mérnök szakos hallgató vagyok, így nálam egy kicsit más műfaj. Nekem csak 5 vizsgám lesz, igyekszem úgy jelentkezni a vizsgákra, hogy legyen néhány napom közöttük. Pl tudom hogy matek, mechanika felkészülésre elég 2-3 nap, míg az elméleti tárgyakból 4-5 kell inkább. Alszok délig, kicsit elszórakoztatom magamat, majd nekiülök és tanulok kb 11-éjfélig. Így általában vizsgára elég jól sikerül felkészülni! :) Ha már nagyon nem bírom a könyveket nézni sétálok egyet, vagy kutyázok, kicsit foglalkozok mással, aztán újra neki ülök. Ha nem megy nem erőltetem, inkább szünetelek kicsit, majd újra próbálkozom.

2011. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most 2 gyak.jegyes tárgyra készültem.Az egyiket napközben,a másikat este tanultam.Nekem van egy 16 hónapos lányom,tehát napközben akkor tudtam tanulni,amikor aludt,vagy délelőttönként és délutánonként,mikor a anyukám elvitte sétálni.Szerencsére este 8-kor már letesszük aludni,és el is alszik rögtön,így a másik tárgyat akkor vettem elő.

De mindenképpen akkor van értelme a tanulásnak,amíg tudsz rá koncentrálni.Mikor nem megy,csinálj mást.Egy kis fizikai fáradtság után jólesik a tanulás :)

2011. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt írod,hogy félév közben készülsz az órákra.Ha rendesen tanultál félév közben,akkor nem lesz gond a vizsgákkal,mert csak át kell nézni.
2011. ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!