Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan hozhatnám fel magam...

Hogyan hozhatnám fel magam angolból? ötleteket, tippeket várok! (? )

Figyelt kérdés

Első idegen nyelvként tanultam az angolt, decemberben leszek 17, mégis siralmas a nyelvtudásom, pedig mindig jó tanuló voltam. Ez részben betudható annak, hogy az iskolában megutáltatták velem a nyelvet. (képzelhetitek, mikor egy olyan tanár tanított, akitől az osztály fele jobban tudott angolul!!! nem vicc, nem volt még nyelvvizsgája sem, de egy kicsi faluban jártam ált. iskolába, és más tanár meg nem volt...)

Szóval siralmas a helyzet, mivel nemsokára érettségi, illetve a középsuli, ahova járok, egy nagyon kemény angoltanárt vett fel és én elvagyok vesze órán, mivel hiányoznak az alapok. Még az angol ábc-t sem tanultuk... Mégis úgy érzem, most elkapott a vágy a tanulás iránt. Angol filmeket igyekszem nézni angol felirattal, angol könyveket olvasni. Valamikor a közeljövőben szeretnék kimenni külföldre (főleg Anglia), ahol megpróbálnék suliba járni és intenzíven megnyomni az angolt. Sikerül elérnem egy jó szintet, mire kijutok (ha kijutok...), ha napi szinten tanulok szavakat, napi szinten igyekszem olvasni angolul, filmeket nézni angolul és közben egy nagyon jó különtanárhoz eljárnék, aki foglalkozna velem? Illetve külföldön sikerülne magas szintre felhozni magam, ha ott is folyamatosan tanulnék? (szavak, nyelvtan, szigorúan angol könyvek és filmek)

Egy kétségbeesett lány.


2011. okt. 20. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Engem több angoltanár is tanított már életem során, de mindegyik elég ramaty oktató volt... végülis én csak onnan tanultam meg angolul, hogy pár évig minden filmet angolul néztem (először magyar, később angol felirattal, a végén már felirat nélkül), és egy rakás könyvet olvastam ki angolul. Persze az elején ez rengeteg szótárazással járt, meg azért olvasgattam az angol nyelvtanról is, de végül az így szerzett tudással tavaly bármilyen plusz tanulás és tanfolyam nélkül játszva letettem a középfokú nyelvvizsgát :)

Ha különtanárhoz is jársz és elég kitartó vagy, mennie kell ;)

2011. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
külföldön tuti hogy sikerülne:)sok sikert:D
2011. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
előző vok.lehetőleg csinálj ynelvvizsgát is.ha még nincs.
2011. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon jólesett amit írtatok! Kedves első: igen, én is így tervezem. :) Ami még ösztönöz, hogy kedvenc íróm angol származású és szeretném egyszer elolvasni azt a bizonyos művét az eredeti nyelven. :) Hiszen ha egy író saját gondolatait olvasom vissza, az kicsit olyan, mintha még mindig itt lenne, ott állna mellettem. érzem, ahogy papírra vetette a gondolatait.. nagyon jó! :)

A filmezést is nagyon elkezdtem, szeretem a kihívásokat. és ami még jó: az eredeti hang és nem az elcseszett szinkron!!!! És, bár még nem csinálom régóta, érzem, hogy sokminden ragadt rám. (csak a filmezésből...) Vannak ilyen alapfokú meg szintek szerint angol kiskönyveim (azt hiszem oxford nyelvsulis, nemrég vettem őket Alexandrában). Szóval azoknak is nekiesem.

Utolsó: nyelvizsga megszerzése a célom, azért is gürizek ennyire, meg, hogy sikerüljön elsajátítani a nyelvet!

Most nagyon lefogott a tanulás utáni vágy. :)


U.Í.: Mostanában olyan filmeket néztem, amiket már láttam magyarul és így összetudom hasonlítani a poénokat. :D hát nem mondjam, néha akkora beszólások vannak mind a két nyelvben! (ami pl a magyarban nem jön ki, ezért más poént tesznek be :))

2011. okt. 20. 13:55
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]

Itt találsz is szinthez mérten nyelvvizsgafeladatokat, ha kipróbálnád, mennyit tudsz. Igaz, hogy konkrétan ezek az Euroexam feladatsorai, de a feladattípusok meg a nehézségi szint nagyjából azért megegyeznek, bárhol vizsgáznál is ;)

2011. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Velem is így volt amit általánosba tanultam angolon az csak egy egyszerű játékos cucc volt tehát szavak és alapmondatok voltak középsuliba meg ugye én haladó csoportba kerültem mert már tanultam és teljesen elvesztem az órán majdnem bukás lett belőle aztán 2. évben megkérdezte a tanárom hogy nem akarok e inkább a kezdőkhöz járni, énmeg mondtam hogy jó lenne de az se volt egy kezdő csapat ott is alig tudtam valami értelmes mondatot mondani angolul de jófej tanárom volt így sok mindent megtanított plusz különórákra is jártam hozzá az alapok miatt és 4 es nem néhány pont híján 5 ös lett az érettségim szóval nekem ez jót tett. Ha van lehetőséged menj kezdő csoportba vagy keress egy tanárt akivel tudtok gyakorolni főleg az alapokat.
2011. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Hát, nálunk akármi van, a tanár rengeteget követel, mivel (őt ismétlem) ez már a 11. osztály jövőre érettsági, nincs olyan, hogy nem tudtok angolul, tessék megtanulni... Azért nem ilyen könnyű... főleg, hogy sok olyan van az osztályomban aki nagyon jól tud angolul, mivel gyerekkorában nem nagyon foglalkoztak vele a szülei és a számítógép előtt lett felejtve és így megtanult angolul...

Bár azon leszek, hogy nagyon jó legyek! kíváncsi leszek az arckifejezésére, ha egyszer megmutatom mit tudok. :) Bár addig nagyon-nagyon sokat kell tanulnom. Most el is megyek kicsit filmezni, kiírom a szavakat és tanulgatom, de már van kb 150 szó amit kiírtam. Szóval nehéz lesz, de nekifogok.

2011. okt. 20. 14:20
 8/13 anonim ***** válasza:
Én még annyit fűznék hozzá a ramaty tanárok témához, hogy szerintem az a baj, ha az ember mindent a nyelvóráktól vár. Azt kell tenni, amit az első hozzászóló írt, mindig foglalkozni az angollal, a tanár csak irányt mutatni tud neked, de helyetted gyakorlatot szerezni nem.
2011. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: én sem szidni akarom a taráraimat, sőt! A mostani egy nagyon jó lenne, ha azon a színten lennék.

Tudom, hogy nem a tanáron múlik minden, de az, hogy elvette a kedvem az egésztől, azért igen is őt "vádolom". (a régit.) semmilyen alapot nem adott nekünk, az akkori osztályomból senki sem tanult meg angolul. Az óráira nem is kellett készülni, hipp-hopp kapott az ember jó jegyet... és mi nem is éreztük szükségét a további lépéseknek. De benőtt a fejem lágya és rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább. Most tényleg nagyon keményen megkűzdök a nyelvért, és azért, hogy jó jegyem legyen angolból. Volt, hogy egy felelésre 5 órát készültem, és úgy is négyest kaptam. (hét igen, piszoknehéz olvasmányokat veszünk... de mostmár azért jobban felhoztam magam. Bátrabb vagyok órákon is, stb.) Ha ez így halad, néhány hónapon beszül angolfüggő leszek. Mivel már most napi szinten csinálok valamit angolul.

2011. okt. 20. 14:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok az a kedves utolsó, nem rosszból írtam, amit írtam, nem negatív felhanggal, hanem tapasztalatból. Meggyőződésem, hogy matekot meg idegen nyelvet tanár nélkül kell gyűrni, csak ha nagyon elakadsz, akkor kell a tanár, meg visszajelzésnek. És sajnos látom, hogy sok fiatal meg nem fiatal is pl levelezősök ezt nem akarják elfogadni, sőt ezreket költenek külön matekra meg külön akármelyik tárgyra. És minél többet, annál szorgalmasabbnak gondolják magukat. Ez önbecsapás. Mindez csak eszembe jutott, amikor olvastam, hogy valaki írta mennyire rossz tanárokat fogott ki. Igen vannak olyan tanárok is, akik nagyon jól eltalálják a módszereket, szinte iszod a nyelvet és különösebb nehézségek nélkül nyelvvizsgázol le. De attól még nem tudod azt a nyelvet, hogy van egy vizsgád belőle.
2011. okt. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!