Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar, töri teljesen korrekt,...

Magyar, töri teljesen korrekt, könnyűnek mondható feladatsor. Matek = katasztrófa, garantáltan lerontja a többit. Más vélemény?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 14:18
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Mi nincs így? :)
2011. máj. 4. 14:47
 12/34 anonim ***** válasza:
Akarom mondani, fél év intenzív matematika tanulás úgy, hogy az illető 2-es körüli szinten áll matematikából.
2011. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Akkor én biztos buta, logikátlan idióta vagyok... Igaz, hogy sokat tanultam négy év alatt és egy szigorú iskolában voltam majdnem kitűnő... Én kérek elnézést, hogy ilyen sekélyes a tudásom matekból...
2011. máj. 4. 14:57
 14/34 anonim ***** válasza:
24%
nem neked írtam kérdező azt, hogy ez így van:D hanem annak, aki azt írta, hogy aki szorozni, osztani tud, annak megvan a kettes. Pl. az első részében nem volt sok olyan feladat, amihez számolni kellett, függvényes volt meg iylenek. Ahhoz mikor kell számolni? nem hiszem h mindenki tudja, mi az az értékkészlet, ergo nem tudja beírni a helyes megoldást. márpedig ha nincs meg a 10 pont az első részből akkor bukta van... de szerintem inkább ne okoskodj orrhonról, mert semmi értelme
2011. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

A függvényekről illik tudni azért, hogy mi az értékkészlet és mi az értelmezési tartomány. Alap fogalom a függvényes résznél.

Amúgy miért ne okoskodhatnék itthonról?

2011. máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Mert valószínűleg okkal a legritkább az, hogy mindenki mindenből 5-ös érettségit ír... Talán okkal nem jogász az egész világ?!
2011. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
azért, mert itthon az ember mindent tud, viszont érettségin ha izgulsz, ha nem akkor is sok mindent elrontasz, elfelejtesz stb. És ennyi erővel minden alapkövetelmény, mint az értékkézlet, tehát mindenkinek lehetne 5-ös...
2011. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Nekem megvan a hármas, lehet hogy még kicsivel jobb is, csak csalódás volt, mert jobbra számítottam. Nekem az okoskodjon, aki ezt megírta ötösre és annak őszintén gratulálok, elismerem, hogy jól tudja a matekot. Otthonról tényleg nem kéne nagyképűen okoskodni... Nehogy majd ha te ülsz érettségin rosszul sikerüljön... Akkor megtudod milyen érzés és azt is, ha olyanok okoskodnak, akiknek még negyedannyi tudásuk sincs, mint kéne. Inkább attól kérdezem, aki idén érettségizett. Ne értsetek félre, lehet az enyémtől eltérő vélemény, meg is értem, ha valakinek ez jól ment. De kérem, olyanok írjanak akik értenek is valamit a matekhoz vagy az érettségihez és ne olyannak legyen nagy a p.fája aki még el sem jutott az érettségiig!
2011. máj. 4. 15:05
 19/34 A kérdező kommentje:
Ha jól számolom 60 és kicsivel fölötte, ami már négyes, remélem. Az ötöstől messze van és ront is bőven, de azért nem ásom el magam :)
2011. máj. 4. 15:07
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

15:04

Ha érdekelne téged valamennyire is a matematika, biztosan tudnád, hogy ez tényleg alapvető dolog. Erről szólnak a függvények, ez a lényege. Valamit rendelünk valamihez, egy halmaz elemeit egy másik halmaz minden egyes eleméhez, vagyis olyan, mint a Descartes-szorzat. Ez is benne van a középiskolás tankönyvben, még a legelején.

Amúgy nem nehéz szerintem érettségi előtt megnézni az előző évi érettségiket. Ott biztosan találnál hasonló feladatot. Ezután csak annyi a dolgod, hogy megnézed, hogy az értékkészlet az y, értelmezési tartomány az x. Ezután ha logikusan nem is tudod kikövetkeztetni, gyorsan felvázolsz egy koordináta-rendszert és ábrázolsz néhány pontot, majd leolvasod.

Amúgy én már túl vagyok az érettségin és mérnöknek tanulok. Szerintem van okom azt állítani, hogy meg tudnám írni 5-ösre.

2011. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!