Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar, töri teljesen korrekt,...

Magyar, töri teljesen korrekt, könnyűnek mondható feladatsor. Matek = katasztrófa, garantáltan lerontja a többit. Más vélemény?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 14:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Én szeretem a törit, nekem tetszett, lehet elrontottam, de attól jó ilyet írni, bár annak örültem volna ha az esszék között benne van a német vagy az olasz egység, a Dualizmus, és Magyarország az I. vagy a II. világháborúban.


A Mátyásos esszé az tök ugyan az volt ami a 2009 októberiben volt, szinte szóról szóra egyezik.

2011. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
24%

Ki mondta, hogy érdekel a matek? Éppen, hogy nem. És szerintem az emberek 80%-a utálja ...tehát nem is fog utánanézni, h miaz, hogy függvény. De most nem is erről van szó, hanem, hogy azt állítod, hogy semmi tudással is meg lehet írni 2-esre. Akkor ez semmi tudásnak számít, hogy az emebr utána néz a függvényeknek meg hasonlóknak? mert szerintem nem. Én azt a feladatot jól megcsináltam, még ábrázoltam is , hogy biztos legyek benne, de a hosszú feladatokban sokat elrontottam figyeletlenség miatt.

Elhiszem, hogy téged érdekel a matek, de azért ne állíts már olyanokat, hogy minden ember meg tudja írni 2-esre semmi tudással, mert ez nem igaz.

2011. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

15:20

Dehogynem. Nem kell hozzá sok. Szerintem sok általános iskolás is megírja 2-esre.

Amúgy arra büszkének lenni, hogy neked nem megy a matematika és lesza.rod legalább olyan szégyen, mintha ugyanezt mondanád a helyesírásra.

2011. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
16%

Úristen! Nem fogod fel, hogy nem a matek a világ közepe és nem mindenkit érdekelhet ugyanaz? Akkor én meg azt mondom, hogy h.lye vagy, mert nem tudod felfogni, hogy egy általános iskolás azért tudná csak emgírni 2-esre, mert ők most tanulják azt elsőnek és csak annyit tudnak, tehát nem áll mögöttük még 4 év, amialatt kamatos-kamattól kezdve mindent tanultak és így nem tudják keverni semmivel, és még friss nekik az egész.

Akkor én meg azt mondom, hogy szégyen, ha vki nem ír bioszból 4-est, mert azt minden ember meg tudná csinálni, még egy ált. iskolás is. Még a genetikás számításokat is...

2011. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én csak azt mondom, hogy átmenni az érettségin mindenki képes. 20 pontot még egy hülye is összeszed négyjegyűvel a kezében nem is tudom... 3 óra alatt? Főleg ha előtte meg is csinál 1-2 feladatot az előző évi érettségikből.

Az más kérdés, hogy az 5-ös szinthez ismerni is kell a középiskolai matematikát.

Amúgy abban van némi realitás, hogy az előző éviekhez képest én is nehezebbnek éreztem a mostanit, de mindenesetre ez a feladatlap se nehéz szerintem.

2011. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

15:27

Nem véletlenül kötelezően választandó tárgy a matematika az érettségin. Nézz körül a világban és megtudod, hogy miért. A matematika alapvető dolog.

2011. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Bretso ***** válasza:
100%

Én jelentem már érettségiztem, két éve, matekból meglett akkor az 5-ös. A mostanit végignéztem, az első részéhez lényegében olvasni kellett tudni, és az, hogy ne legyél funkcionális analfabéta. A második részben is aránytalanul könnyen dobálták a pontokat, ha jól emlékszem a 17-es feladatban (ahol nyomást kellett számítani), az a,b részt, ha valaki tud logaritmust számolni (márpedig 4-5 év tanulás után illene), simán megcsinálhatta, lényegében egy sima egyenletmegoldás volt. Szintén a legelső feladat a második részben könnyű volt (a,b részéhez, a függvénytáblázattal, semmi tudás nem kellett).


Elismerem az 5-öshöz nem árt, ha van némi tudásod, de a négyes minimum nagyon lazán hozható volt idén is. Mindezt mondom úgy, hogy sosem voltam különösebben matekos és a jelenlegi tanulmányaimnak sincsen hozzá köze.

2011. máj. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Alapvető, de nem olyan szinten mint egyes feladatok voltak. Alapvető az első fele volt, nem a második. Megbukni nehéz rajta, elismerem, de nem tudom ki írta ezt meg ötösre... Csak magamat tudom ismételni. Az ötös reális cél volt sokaknak az előző feladatsorok alapján és a korrektségre szerintem rácáfolt a tegnapi matek.
2011. máj. 4. 16:04
 29/34 A kérdező kommentje:
A négyest azt hiszem hoztam:) Talán mégsem vagyok annyira hülye mint egyesek állították :)))
2011. máj. 4. 16:06
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 94%-ra írtam (+/- 2-3 pont), én is nehéznek éreztem utána, de biztos csak a sokkhatás :D Rosszul is érintett, mert az összes eddigit ilyen 90-95%-ra írtam meg és féltem, hogy ez csak kb 70 lesz..:D De nem.

Amúgy 15:20, szerintem azért ennél jóval több embert érdekel a matek, és tényleg NULLA tudással meg lehetett ezt írni kettesre (pl az első résznél nem is értem, mit lehetett hibázni.. nem tudsz megoldani egy másodfokú egyenletet függvénytáblával a kezedben, esetleg nem tudod felsorolni az ötre végződő és kilenccel osztható kétjegyű pozitív számokat, vagy mi??) Akkor meg magadra vess, ha még annyit se voltál hajlandó megnézi, hogy mi az a függvény, ez nem érdekel-nem érdekel kérdés, hanem az, hogy TUDOD, hogy érettségizel, azt szintén TUDOD, hogy tuti lesz benne valamilyen függvény és/vagy koordináta-geometria, és te ezzel a tudattal nyugodtan ültél a babérjaidon, hát ez a saját hülyeséged már ne is haragudj. És igen, az gyakoroljon legtöbbet, akinek nem megy a matek, nézze szépen végig az összes eddigi érettségit, a májusit és októberit, ha meg nem teszi meg akkor ne sírjon a szája, ha meghúzzák. Én is átnéztem és megoldottam őket, pedig jó vagyok matekból és szeretem is. És a magyart is megnéztem, és a törit is, pedig a törinél jobban semmit sem utálok. Az tény, hogy nem foglalkoztam vele annyit (részben mert nem számít bele nagyon, részben mert nem érdekel) de nem is nyavalygok, hogy mennyire nehéz volt és meg fognak buktatni, mert ezt is meg lehetett írni nulla tudással (mint az eddigi írásbelik összesét) és mert ha nem tanultam, az a saját hülyeségem... Ilyen egészen egyszerű.

2011. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!