Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek hogy sikerült a német...

Kinek hogy sikerült a német érettségi? A hallásértés kész szívás, bezzeg tavaly olyan könnyű volt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
hát nekem a hallás utáni....pff szarul sikerült.amúgy ebből el kell érni a 20%-ot,h mehessünk szóbelire? vagy itt mint a törinél ha megvan a 10% akkor is lehet menni szóbelizni?
2011. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
ha megvan a 10 % mehetsz szóbelire legalábbis ugytudom
2011. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly is voltam, de idén azt javítottam. Ha a kettőt kéne összehasonlítani, a hallás idén sokkkkkkal nehezebb volt, de a levél témája ill. a szövegértés valamivel könnyebb.
2011. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem a tavalyi sokkal könnyebb volt, a magnót össze se lehet hasonlítani a mostanival. akkor legalább volt tippelős rész, meg az első két feladatban tök lassan beszéltek, nem úgy mint most mind a háromban. ezek nehezebbek voltak, mint a tavalyi utolsó, amiért annyit sírtak. jövőre milyen lesz? egyébként a többi feladat szerintem nagyon könnyű volt, maximum egy-két hibám lesz, de hát lehet, hogy még a 80% sem lesz meg a magnó miatt, noha az előző érettségiket mind 95%-okra írtam.
2011. máj. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
úgy elcsesztem ahogy csak el lehet....talán meglesz a 10%, hogy mehessek szóbelire...:/
2011. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Annyira szemétség:( Csupa olyan feladatok voltak minden részen amiért szurkoltam hogy csak olyan ne legyen:S Előrehozottaztam és nagyon megbántam....De lehet hogy jövőre mégnehezebb lesz, pedig nekem annyira ment a német nagyon el vagyok keseredve miatta.
2011. máj. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szerintem az olvasásértés, a nyelvhelyesség és az íráskészség nem volt durva, de a hallásértés KATASZTRÓFA. Aránytalanul nehéz, én az ÖSD középfokú nyelvvizsgámon nem éreztem ilyen nehéznek. Akikkel egy teremben voltam, azok is csak néztek, hogy úristen mi van... az első feladat tartható volt, de a többiben úgy hadartak, hogy semmit nem lehetett érteni. A Tomatenfest in Spanienhez egy választ sem tudtam beírni, az utolsó feladatnál azt sem tudtam, hogy ki kérdez, ki válaszol.

Végigcsináltam az összes előző érettségi hallásértését és egy sem volt ilyen nehéz. Nem tudom, mi értelme volt ilyen durvát csinálni.

2011. máj. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

én is előrehozottan csináltam.Szövegértés kész,nyelvhelyesség gut,hallás utáni szövegértés...MI VAN?!MI EZ?

szerintem az eddigiekhez képest(amiket meghallgattam) nagyon nehéz volt.csak utólag mondom) az emelt szintű könnyebbnek tűnt

2011. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

előrehozottaztam és nagyon megbántam.

az olvasottnál a goldfisch-t 2t elrontottam

nyelvhelyességnél a leben helyett lebt-et írtam mert ugy megtévesztik az embert az egyes számokkal hogy hihetetlen.

hallás na ez mindig is egy rémálom volt nekem. a 3. szöveggel gyűlt meg a bajom a tomatesnfestnél amugy feuerwehr amit elfogadnak erre én teilnehmert írtam be. a 3 hallásértésben meg alig bírtam kivenni hogy mi a dörgés, ....és ott asszem 5öt is elcsesztem.!!!!!!!!!!!!!.

levelet rábízom a javítóra kérem hoyg ne legyen szemét.

2011. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!