Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak, olyan orvostan hallgat...

Vannak, olyan orvostan hallgatók, akiket elsőre nem vettek fel? Jövőre milyen lesz ez az 500 pontos rendszer?

Figyelt kérdés
Fizika könnyebb középszinten,mint a kémia? 12 félévet finanszíroz az állam,akkor nem kezdhetek el arra az 1 évre semmilyen más szakot sem?
2011. máj. 17. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Orvosin 14félévet finanszíroz az állam, pont azért, mert 12 féléves az egyetem. Ennek ellenére nem ajánlom, hogy elkezdj más szakot, mert marha könnyű egy évet csúszni, és akkor ott vagy, ahol a part szakad. Hát, most kinek, mi a könnyű. Teszem hozzá, hiába jutsz be mondjuk könnyebben a fizikával, ha utána belehalsz a kémiába az egyetemen. És igen, van jópár orvostanhallgató, akit 'csak' másodszorra vettek fel. Az 500 pontos rendszerről viszont fogalmam sincs, mert nem vagyok érintett az ügyben:D
2011. máj. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Nem lenézésképpen írtam azt,hogy valakit csak másodjára vesznek fel.Szerintem engem is csak úgy fognak.
2011. máj. 17. 09:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Engem csak harmadjára vettem fel, szóval nyugi. :)

Azóta már harmadéves vagyok. :)

2011. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És addig mit csináltál? Én az őszi érettségi után nyelvtanulásra gondoltam.Attól félek,hogy a barátaimat felveszik oda ahova szeretnének menni ,nekik lesznek új barátaik,tanulnivalójuk engem meg teljesen elfelejtenek és végül teljesen egyedül maradok.
2011. máj. 17. 09:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Jaj, ilyentől ne félj. Nekem a legjobb barátnőm azóta is megvan, még középiskolából. Lettek új barátai, nekem is lettek új barátaim, de akkor is megmaradtunk legjobb barátnőknek! :)

Van/volt olyan, amikor nem tudtunk/tudunk találkozni, de azért egy sms-re, e-mailre, telefonra mindig van/volt idő. :)

Most lesz a diplomaosztója, már alig várom! :)


Egyébként a nyelvtanulásnál jobbat szerintem nem is tehetnél. :)

Én is nyelveket tanultam, így a végére lett egy német és francia középfokúm, angolból pedig meglett a felsőfokúm. Aminek mellesleg baromi nagy hasznát veszem az orvosin.

Fel a fejjel, sikerülni fog! :)

2011. máj. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon aranyos vagy,hogy írtál.Kicsit sikerült megnyugodnom. :)

Remélem mi is megmaradunk barátoknak.

2011. máj. 17. 10:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, tudom, hogy nem lenézésből írtad:) ezen szerintem se parázz, engem bár felvettek elsőre, nagyon sok évközbe a tanulnivaló, és bár legjobb barátnőmmel mindketten Pestre járunk suliba, de más egyetemre (amúgy meg vidékiek vagyunk), borzasztó nehéz volt összehangolni, hogy találkozzunk, beszélhessünk, és én is sokáig féltem, hogy 'elvesztem'. De csak bele kellett rázódni a dolgokba, egy igazi barátság túléli még az olyan dolgokat is, mint a távolság és az időhiány;) esetleg ha még nincs jogsid, a szabad idődben azt is csinálhatod, ha nem vennének fel, keress valami átmeneti munkahelyet, vagy esetleg valami ingyenes OKJ-s képzést, ami kicsit kötődik az egészségügyhöz.
2011. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jövőre annyit változik a dolog, hogy egy emelt szintű érettségiért már nem 40, hanem 50 pontot adnak. Ennyi, semmi több.

Egyébként én is jövőre kezdem majd az orvosit, rájöttem, hogy egyáltalán nem vonz az a szak, ahova jelenleg járok.

2011. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megpróbálom ősszel,ha most nem fog sikerülni.Jogsim és egy középfokú nyelvvizsgám van.Egy felsőfokút jó lenne szerezni vagy egy másik közepet,mert a diplomához is kelleni fog.Olyan jó nektek,hogy bekerültetek. :)

Nagyon bátornak tartottam azokat,akik nem adták fel az álmaikat.Én is szeretnék ilyen kitartó lenni csak sokszor úgy érzem,hogy nagyon félek.

2011. máj. 17. 11:52
 10/10 A kérdező kommentje:

bocsi rosszul írtam

mindig is nagyon felnéztem azokra akik nem adták fel :)

2011. máj. 17. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!