Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mért van az, hogy sokan azért...

Mért van az, hogy sokan azért nem tudnak lediplomázni, mert nem képesek a főiskola/egyetem alatt egy középfokú nyelvvizsgát sem összehozni?

Figyelt kérdés
Ne haragudjon, akit ez érint, de nagyon gáznak tartom, hogy még van ilyen.
2009. szept. 8. 13:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Ez így van, ahogy mondod! Szerintem is gáz, de gondolj bele: fizetősre már a leggyatrább érettségivel is be lehet kerülni, de bízom benne, hogy van igazság a földön és ki is szórják őket, aki nem tanul! Márpedig aki középsuliban nem tanult, ott sem fog...
2009. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, az új képzésnek köszönhetőnek boldog-boldogtalan egyetemre, főiskolára fog járni. (tudom, hogy az a lényege, hogy ezek az elnevezések mát nem számítanak, de én továbbra is különbséget fogok tenni egyetem és főiskola között, ez eddig is így volt)


Elég szar érzés, hogy ugyanolyan diplomát kap az, aki végigbukdácsolja a sulit és valahogy összekapar egy nyelvvizsgára, mint az, aki főiskolás/egyetemista/világpolgár révén ezt alapnak tekinti.

Arról nem is beszélve, hogy ugye a tanuláshoz ez elengedhetetlen lenne, pl. elég gáz magyar cikkekből szakdogát írni, és leírni ugyanazt századjára is, amit már előttem leírtak.

2009. szept. 8. 14:04
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még egy évem van az egyetemből és még nincs meg a nyelvvizsgám. Járok tanfolyamra, nemsoká megyek vizsgára is, szóval mindent megteszek, hogy meglegyen a vizsga a diplomáig. De van, aki nem törődik azzal, hogy mi lesz vele, ha nincs nyelvvizsgája. Inkább bulikra költ, meg járkál össze-vissza, csak ne kelljen tanulnia. Aki ezt csinálja az meg is érdemli a helyzetét és nem is érdekli az sem, hogy a másik jó szándékból noszogatja.
2009. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

" Elég szar érzés, hogy ugyanolyan diplomát kap az, aki végigbukdácsolja a sulit és valahogy összekapar egy nyelvvizsgára, mint az, aki főiskolás/egyetemista/világpolgár révén ezt alapnak tekinti. "


Elég szar érzés lenne nekem, hogy világpolgárokkal kéne egy levegőt szívnom. Azért a "rendes" egyetemisták sem jobbak mint a fizetősök. Lehet, hogy van egy semmitmondó nyelvvizsgája, de egy vonatjegyet nem tud megvenni angolul sőt, még magyarul sem. Értsük már meg, hogy az egyetemista létnek semmi köze az okossághoz. Sőt.

2009. szept. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha lenne szövegértésed, világosan kitűnne, hogy a kiemelt részben szó sincs fizetős vs. nem fizetős egyetemista fenállásról... Azt csupán az egyik hozzászóló vetette fel, te meg légy szíves tanulj meg olvasni. A szövegértés képesség, de jól javítható.
2009. szept. 8. 16:25
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
Tipikus egyetemista vagy. Ostoba.
2009. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, és ezek az ostoba emberek fogják tanítani a még ostobább gyerekedet, gyógyítani az üszkös lábadat és elperelni a házadat.
2009. szept. 8. 16:44
 8/19 anonim ***** válasza:
41%
Ezek? Akik bulizni és melegedni járnak be? Nincs házam, nincs gyerekem és nekem nem üszkös a lábam.
2009. szept. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem is lesz házad, amíg nem tanulod meg az alázatot. Remélem gyereked se, mert nincs kedvem utána is adózni.
2009. szept. 8. 19:04
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Szerinted ki fizeti a tanulmányaidat? Jó, hogy nem harapsz bele a gazdád kezébe!
2009. szept. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!