Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az osztályfőnököm felhívja a...

Az osztályfőnököm felhívja a szülőket, ha a gyerek nincs iskolába. Neki nem mindegy, ha igazolás van? 17L gimnázium II. osztály

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 12:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
28%

talán későn tudatosult, de már leesett,hogy az ilyen megsavanyodott,kötözködős példányok,mint te azt élvezik,ha kekeckedhetnek másokkal és mindenbe beleköthetnek. valószínűleg nem sikerült valami és ezért csobogsz, vagy osztályfőnökként tengeted unalmas mindennapjaid, vagy kiskorodban nem volt gyerekszobád, mindenesetre nincs értelme tovább reagálni a roppant értelmes és hasznos válaszaidra.



a kérdezőnek: nekem az a véleményem a saját tapasztalatomból kiindulva,hogy az ilyen merev ofő nem változik,nem fog megbízni senkiben sem az osztályból,nem néz el semmit, nem fordulhatsz nagyon a problémáiddal hozzá,mert a házirendből kiindulva nem fog tudni tanácsot adni úgyhogy jobb ha alkalmazkodsz, mert az ilyenekkel nem lehet szót érteni és te fogod megszívni.


a szellemi vákuum meg akadjon le rólam, senki se beszélt hozzá.

2011. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

"az ilyen merev ofő nem változik,nem fog megbízni senkiben sem az osztályból,nem néz el semmit, nem fordulhatsz nagyon a problémáiddal hozzá"


A kérdésből nem teljesen egyértelmű szerintem. Mert van aki tényleg csak a házirendet látja, de van aki tényleg odafigyel a tanítványaira és azt akarja, hogy ne lógjanak. Szóval ez a "Nem mindegy ha igazolás van?" kérdésnél néha jó, ha az a válasz hogy "Nem mindegy".

Sajnos amikor azt a hírt látjuk a tévében, hogy fiatal diák öngyilkos lett, akkor az ember megkérdezi magában, hogy vajon hogyhogy nem vettek észre semmit a környezetében.

2011. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
100%

nyilván nem mindegy, igazolást elég sok orvos ír puszira.

helyeslem, ha a szülőnek telefonál és pont azért, amiért lógni szeretnél :)

még ha nem is voltam túl népszerű ezzel :)

de 3 napot a szülő is igazolhat, miért nem beszéled meg a szüleiddel ezt?

én kiskora óta igazolok a fiamnak napokat (most már ő is betölti ősszel a 18. évét, és ehhez csak annyi kell, hogy elém álljon és megkérjen, megindokolja. nem minden évben érjük el a 3 napot, idén elértük.

egyszer lógott, a tudtom nélkül, nagyon szomorú lettem és ez hatott :)

mondtam neki, hogy igazolom, de megrendült a bizalmam irányába. azt hiszem, őt ez mélyebben lesújtotta, mint engem az infó :)

2011. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 17 éves lány, és nagyképű támogatója!

Talán jó lenne ha iskolakritizálás helyett, látogatnátok az iskolát. Ugyanis akkor a házi-feladat kérdésekben nem lenne annyi "rossz" kérdés. Ahogy elnézem, közületek kerül ki, aki még megkérdezni sem tudja a matek, magyar, akármilyen házi-feladatát, és azt gondolja, hogy az iskola őmiatta van.

2011. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 gráner andrás válasza:
100%
Az osztályfőnöknek vannak előírt jogi kötelezettségei a tanulóra nézve. A tanulónak meg az a kötelessége, hogy rendszeresen járjon iskolába, és készüljön fel a tananyagból az adott órákra. Tudni illik, neki az a munkahelye, a munkát meg illik rendesen elvégezni. üdv: TENGERPICI
2011. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

Szerintem kérd meg a szüleidet h had ne menj már be 1-2 napig. Elhasználtad már a 3 szülői igazolást? Ha nem akkor mond meg a szüleidnek h nekik is van szabad napjuk, neked is jól esne most egy-két, mert mondjuk eléggé hajtós volt ez az év vége a dogát miatt.

Én nem voltam beteges típus, se hiányzós, így a szüleim némi könyörgés után végülis belementek :)

2011. máj. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
Jah még valami, amikor én beteg lettem, akkor nem a szüleim telefonáltak hanem én! Meg amúgy ne akadj ki ezen az ofős dolgon, mert őket ezért fizetik :)
2011. máj. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Látom sokan írtak ide így nem olvasom végig de ha még nem mondták el akkor itt a válasz attól függetlenül hogy kötelessége vagy sem . Az igazság az hogy ha te hiányzol és igazolod akkor az ófőd beírja és kész , de ha nem tudod igazolni akkor 4x annyi papirmunkát gyártasz neki . Szóval a válsz : nem mindegy neki hogy van e igazolás .
2011. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Majd ha 100 vagy 200 év múlva eljutsz odáig,hogy már nem rágódsz az osztályfőnököd miatti dolgon (persze lehet hogy nem élsz addig,ezt csak a befogadóképességed miatt írtam)akkor talán megérted azt is ,hogy ez a világ olyan,hogy tetszi-nem tetszik ,it kötelesség is van. Bizony. Mindenkinek Még az Egyesült Államok elnökének is. Hát hiába. Ez van.Nem akarlak ám.Meggyőzni.Ááá dehogy.Csa te mondtad a magadét,én meg mondom a magamét.

Talán 1950-ben volt: Már harmadszor késtemamikor:Tnitóbácsi azért késtem,mert aaz óránk nem csör.. Püff egy pofon. Igaza volt? 100%-ig.Telefon meg igazolás az igazolhatatlanságban. És hiába válaszolod,hogy akkor úgy volt most meg már másképp van,mert arra meg én mondom,hogy ITT a baj.

2011. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Directorx válasza:
Az szerintem már nem volna jó senkinek ha a tanár verné a diákot. De az a kérdező is rájön, ha majd 1x lesz gyereke és "lóg" a suliból és értesítik róla, hogy jó dolog ez, nem kib@szásból teszi a tanár. Sok mindentől megvédi/megmenti a gyereket is a mai világban...
2011. máj. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!